Zničí dnešní počasí úrodu?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?) 
4.5.2011 8:23

Na Ostravsku je mlha v 7h. -1°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 157.147 (?), 4.5.2011 8:45

A co teplota - 5 st..C, která byla u nás v noci ze včerejška (mezi Trutnovem a Náchodem)? Včera bylo asi 4 cm sněhu, do večera roztál, vše mokré a ráno byla celá zahrada pod silnou vrstvou námrazy i ledu. Trvlaky už měly velké výhony, keře rybízů kvetly, plno cibulovin rozkvetlých, lilie byly už vysoké asi 20 cm, některé i více - ráno bylo vše stažené mrazem, kvetoucí cibuloviny otočené k zemi, zmrzlé i listy keřů a stromů. Zeleninu oželím, dá se vysadit znovu, ale celá okrasná zahrada je asi v háji...    JP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kytule - (22) - 51.27 (?), 4.5.2011 9:53

U nás to bylo podobné (Královéhradecký kraj, u přehrady Rozkoš). Za noc všechno přemrzlé. Zeleninové záhony jsem měla zakryté a ve skleníku přitápím. Ale všechny kvetoucí cibuloviny, vyrašené denivky, bohyšky, pivoňky všechno přemrzlé.  U okrasných keřů zmrzlé vyrašené listy. Zahrada už krásně kvetla a teď je na to opravdu hrozný pohled.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 70.100 (?), 4.5.2011 10:02

Cibulovinám se nic nestane, jsou na to zvyklé, jako jarní a stepní rostliny. Mají v sobě sliz  - víte jak slintají uřízlé narcisy - a ten je ochrání před roztrháním pletiv. Ale sníh je poláme, takže krása holt bude pryč. Kolikrát se stalo, že takto zjara naplácal sníh a sjel nám se střechy na rozkvetlý záhon tulipánů. Opravdu jsme tenkrát svatému Petru neděkovali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kytule - (22) - 51.27 (?), 4.5.2011 10:15

Vím, že se jim nic nestane, ale třeba loni na podzim jsem si dokupovala spoustu tulipánů různých barev a tvarů a ani jsme si květy pořádně neužili a jsou pryč. Alespoň třeba tulipán Gavota pár dní kvetl a je opravdu nádherný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 4.5.2011 10:42

I u nás v Praze bylo mínus 2-3. V půlnoci jsem ještě uklízela některé truhlíky z oken. Mám toho ale tolik, že bohužel asi hodně rostlinek bude přemrzlých. Na zahradě ráno byla jinovatka, na zemi zamrzlá voda. No uvidíme jak to bude vypadat s blížícím se polednem a teplejším počasím. Už jsem měla venku i oleandry, které krásně kvetou, nemluvě o keřích a ostatních kytkách. Některé druhy denivek jsou už těsně před rozkvětem... Teď je venku chladno, ale jasno a krásně svítí sluníčko. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.121 (?), 4.5.2011 11:13

Jen aby tu dnešní noc to nebylo ještě horší, když se vyjasní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 233.207 (?), 4.5.2011 13:27
Tak jsem se vrátil ze zahrady, je to hrůza (tady u Plzně v noci minus 2). Ořešák, liriodendron, trubače, wistárie, buky, přísavník, všechno je spálené. Nejvíce mě mrzí zničené letní magnolie, letos měly spoustu poupat. Dokonce jsou chycené i nové přírůstky na buxusech!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.93 (?), 4.5.2011 13:31

je to hnus... :-(.. loni celé jaro propršelo, letos přijde mráz.. ach jo..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.147 (?), 4.5.2011 13:34

Já jsem ještě odpoledne na zahradě nebyla a jsem zvědavá, co to udělá po rozmrznutí. Hodně zmrzlé byly také pivoňky -  to bude asi po nich. Zítra napíšu přehled zkázy... Letos moc okrasné zahrádky nebudou a úroda asi také ne.      JP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika