Jak zvýšit výnosy brambor



host - 25.2 (?)
28.11.2012 20:41

Zažil jsem něco podobneho u znameho.V životě nezahradkařil, v devadesatych letech si pořidil barak se zahradou a pustil se do sazeni i brambor.Nasazel je do řadku uvalel a potompouze sklidil, nasazel třicet kg sadby a sklidil třicetpět kg brambor.Čim větši blbec tim lepši brambory.Jednoducha poučka jak zvyšit vynos brambor neni zase tak složita- stači nezapomenout na pravidelne hrubkovani a přihrnovani ornice na hrubek.Bramborova hliza je stolonem spojena s matečnou rostlinou, a tedy čim vice stolonu tim vyšši vynos.smiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 25.2 (?), 28.11.2012 20:41

Zažil jsem něco podobneho u znameho.V životě nezahradkařil, v devadesatych letech si pořidil barak se zahradou a pustil se do sazeni i brambor.Nasazel je do řadku uvalel a potompouze sklidil, nasazel třicet kg sadby a sklidil třicetpět kg brambor.Čim větši blbec tim lepši brambory.Jednoducha poučka jak zvyšit vynos brambor neni zase tak složita- stači nezapomenout na pravidelne hrubkovani a přihrnovani ornice na hrubek.Bramborova hliza je stolonem spojena s matečnou rostlinou, a tedy čim vice stolonu tim vyšši vynos.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.58 (?), 23.7.2013 20:04

Zkoušeli jste někdo zvýšit výnos dvěma sklizněmi? Zní to docela ekologicky a v teplých krajích se to běžně dělá. Já jsem to zkusil jednou neúspěšně na malém kousku s rannými bramborami. Koncem května jsem zasadil sklizené vybrané hlízy a nic. Nebyly stratifikované a vyrazily až další rok. Letos, nepoučen, jsem to udělal znovu. Po odplozených starších jahodách jsem zasadil loňské brambory a čekám, co bude. Počasí je moc teplé, ale když to funguje ve Španělsku, třeba mi to taky vyjde. Máte to někdo úspěšně vyzkoušené nebo je třeba zvolit neobvyklou odrůdu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 23.7.2013 20:23

Hlavne podla mna je potrebna dostatocna plocha, aby sa nesadili po vykopani zemiaky v tom istom roku na to iste miesto. A samozrejme najst vhodny spôsobo ako uchovat sadbu. Pri velmi ranych odrodach by to mohlo vyjst, ale bez zavlahy by si to u nas neviem predstavit. Hlavne pri tej druhej vysadbe, ked uz po jarnej vlahe nie je ani pamiatky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.41 (?), 3.9.2013 0:20

Dobrý den,  několk postřehů. 1. Podle mě stačí pro brambory dostatečné množství kvalitníhu hnoje (žádná chemie není třeba), používám koňský, ale hovězí, králičí i ředěný slepičí určitě je také vhodný. Zalévat. možná to bude divné, ale zejména letos, když bylo sucho je vhodné zalévat. Po těchto dvou zásadách jsem měl z malého záhonu (40 m2)  metrák raných brambor , některé velikosti, které nejsou ani u pozdních a sklízel jsem 15. června. Zloušel jsem i druhou úrodu, ale tady jsem pohořel, brambory mi špatně klíčily a špatně tvořily hlízy. Asi skutečně sadba potřebuje něco proto, aby klíčila a rostla "normálně"  Možná to jen nějaký chemická proces ve hlízách, který se během skladování sám "spustí". Možná tento proces lze urychlit nebo "ošidit". Také mě napadlo mít ještě schovanou sadbu z loňska na druhou úrodu, ale to zase sadba do konce června nevydrží. Ví někdo jak na to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.9.2013 8:05

Několik roků jsem zkoušel sázet brambory po bramborách. Můj problém ovšem byl, že skoré brambory jsem nesklidil dřív než začátkem srpna. Proto mi druhá úroda přinesla jen malé hlízy. Výsadbu v půli června bych viděl bez problémů. Pokaždé jsem k výsadbě použil ne sadbové, nýbrž vlastní konzumní brambory z loňské sklizně, které byly v srpnu již dost naklíčené (některé až desítky cm). Při opatrné výsadbě, aby se nepolámaly klíčky se tak keříky začly zelenat už za pár dní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 6.9.2013 9:30

Před pár lety jsem zasadila po česneku lošké brambory co jsem našla zapadené při úklidu sklepa, takže žádná sadba. Je pravda že bylo koncem léta trochu více srážek a nebylo takové teplo, úroda byla vcelku dobrá sklízela jsem koncem října, brambory měly jemnou slupku jako rané, a byly jednou ošetřené proti plísniprotože na podzim je vlhčí počasí a větší rosa ráno. V menším množství se to dá realizovat, ale záleží na počasí a místě 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.161 (?), 4.5.2008 16:09

s názorem, že biopotraviny jsou podvod plně souhlasím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 4.5.2008 17:23

Podvod v jakém smyslu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.30 (?), 23.5.2009 21:50

Podvod tkví v tom, že pěstování tzv. bioproduktů se u mnohých výrobců vůbec neliší od ostatních. Jenom cena je pak několikanásobná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 23.5.2009 23:34

Pokud tak pěstujou všechno tak je jen jejich hloupost že si neopatří certifikaci. Žádný podvod v tom nevidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika