Sundavillea Red - pěstování



host - 49.118 (?)
16.11.2008 18:27
Ahoj milovníci kytiček Já jsem dvě sundavillky koupila na Zahradě čech v Litoměřicích v roce 2006,v podobě dvou asi osmicentimetrových říků, každý po 20Kč.Zahradníka jsem musela přemlouvat-prý nechtěl prodat proto, že už je podzim a řízek nezakoření.Doma jsem oba řízky znovu seřízla, asi hodinu máčela ve vodě, aby přestalo vytékat bílé mléko a poté ošetřila práškovým stimulátorem a zapíchla do obyčejného zahradního substrátu.Řízky jsem přikryla průhledným kalíškem od půlkilového balení "vlašáku".Květináč jsem umístila do ložnice na jižní okno(v místnosti bývá cca21°)Zalévala jsem opatrně-spíš jen do podmisky-a větrala.Když bylo patrné, že začínají růst nové lístky, rostlinky jsem rozsadila a každé přidala oporu.Stále byly na okenním parapetu v ložnici.Pěkně se rozrostly a začaly vytvářet dlouhé šlahouny.Na jaře-po "zmrzlích mužích",jsem jednu rostlinu zasadila do samozávlažného truhlíku a dala k opoře na místo, kam svítí slunce od východu až do západu.(tato rostlina víc kvetla)druhou jsem vysadila do většího květináče a dala k opoře, na místo, kam svítí slunce až odpoledne(tato rostlina víc rostla-cca 2.5m)Zalévala jsem je spíš nepravidelně-snesou i několik dní sucha raději, než trvalé přemokření.Na podzim jsem je radikálně ostříhala-z opory bych je nevypletla a jednu rostlinu umístila na chladnou chodbu(kolem 12°C)a druhou zpět na parapet ložnice.Obě krásně přezimovaly a letos obě vyrostly až na střechu a kvetou ještě teď.Mám od září 30 nových řízků v ložnici na okně a zdá se, že se chytli všechny.Přeji dobré úspěchy v pěstování.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 22.9.2008 17:20

Já ji nevlastním, ale mají ji rodiče. Otec pro ni udělal drátěný kruh a propletl ji dokola. Něco podobného jako se to dělá u mučenky. Mají ji od loňska a nádherně jim kvete již dlouho. Přes zimu ji měli v chodbě u okna, přes léto byla venku (dopolední sluníčko). Otec ji vůbec nestříhal. Měla hodně květů a tak si myslím jestli to nebylo tím, že je tak rozvětvená. Na jaře si ji zkusím rozmnožit. Tak ať roste a kvete jako rodičům!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.120 (?), 12.10.2008 1:28

Dobrý den, tak jsem hledala na internetu informace o sudaville, až jsem se dostala na tyto stránky. Zajímalo mě také jak s ní naložit plřes zimu. Dostala jsem ji od dcery letos v srpnu. Ještě doposud jí mám na balkóně v paneláku. Je opravdu nádherná, celá plná květů, vysoká asi 1 m.  Zalévám ji tak, aby nikdy nebyla suchá a asi 1x týdně hnojím hnojivem co mám na muškáty. Venku je stále přes 10 stupňů, tak ji tam ještě nechám, dokud ani v noci nemrzne. Pak se chystám, že ji prostě dám do pokojíku, ve kterém netopíme na parapet u okna. Dle rad, které jsem teď přečetla, ji budu malinko zalévat. Tak vám všem přeji ať květinky vydrží a máte z nich radost jako já. Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 12.10.2008 21:35

Tedy děvčata, ty fotky jsou prostě paráda!!!Ještě bych potřebovala zjistit, jestli by tahle krasavice vykvetla i ve vyšší nad.výšce.?Třeba oleandry mi vůbec nestačí vykvést.Mají na květ až teď, když je stěhuju domů, takže ty tu nemá cenu pěstovat.Tak jestli někdo víte, dejte vědět.Jo, mluvím o výšce nad 700m.n.m.Všechny vás zdravím Berta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 12.10.2008 22:22

Ahojky Berto, určitě vykvete, jen musíte mít nachystanou chladnější a světlou místnost v případě nouze (hrozících mrazíků).Já ji mám plně kvetoucí a se spoustou poupat stále venku.Noční teploty se tady už pohybovaly na 3 stupních a je OK.Nyní je trochu lípHlavně nepřenášet do vytopené místnosti.Ale pokud třeba máte zimní zahradu, tam by jí bylo moc dobře.Jděte do toho a ničeho se nebojte.Držím palce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 13.10.2008 19:12

Ahoj micuko, velký dík za radu.Příští rok ji doufám seženu a vyzkouším, jak se jí tady bude líbit.Je opravdu krásná! Tak pa, pa Berta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?), 22.10.2008 23:02

tak co děvčata, osříhat,neostříhat... Teprve dnes jsem je schovala, jsou pořád samý květ, je mi to líto ostřihávat.Mám je první rok

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 22.10.2008 23:13

Paní Dano já teda stříhat nebudu, až na jaře.Je taky plná květů a poupat, ještě nadělá parády.Mám ji přes den ještě venku, na noc ji raději přenesu do domu.Až přijdou stálejší mrazíky, tak má nachystané místo v chodbě.Stejně jako vloni.Žádné rozmazlování, i když by si to zasloužila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.118 (?), 16.11.2008 18:27
Ahoj milovníci kytiček Já jsem dvě sundavillky koupila na Zahradě čech v Litoměřicích v roce 2006,v podobě dvou asi osmicentimetrových říků, každý po 20Kč.Zahradníka jsem musela přemlouvat-prý nechtěl prodat proto, že už je podzim a řízek nezakoření.Doma jsem oba řízky znovu seřízla, asi hodinu máčela ve vodě, aby přestalo vytékat bílé mléko a poté ošetřila práškovým stimulátorem a zapíchla do obyčejného zahradního substrátu.Řízky jsem přikryla průhledným kalíškem od půlkilového balení "vlašáku".Květináč jsem umístila do ložnice na jižní okno(v místnosti bývá cca21°)Zalévala jsem opatrně-spíš jen do podmisky-a větrala.Když bylo patrné, že začínají růst nové lístky, rostlinky jsem rozsadila a každé přidala oporu.Stále byly na okenním parapetu v ložnici.Pěkně se rozrostly a začaly vytvářet dlouhé šlahouny.Na jaře-po "zmrzlích mužích",jsem jednu rostlinu zasadila do samozávlažného truhlíku a dala k opoře na místo, kam svítí slunce od východu až do západu.(tato rostlina víc kvetla)druhou jsem vysadila do většího květináče a dala k opoře, na místo, kam svítí slunce až odpoledne(tato rostlina víc rostla-cca 2.5m)Zalévala jsem je spíš nepravidelně-snesou i několik dní sucha raději, než trvalé přemokření.Na podzim jsem je radikálně ostříhala-z opory bych je nevypletla a jednu rostlinu umístila na chladnou chodbu(kolem 12°C)a druhou zpět na parapet ložnice.Obě krásně přezimovaly a letos obě vyrostly až na střechu a kvetou ještě teď.Mám od září 30 nových řízků v ložnici na okně a zdá se, že se chytli všechny.Přeji dobré úspěchy v pěstování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka Jeřábková - (5) - 49.118 (?), 16.11.2008 18:51

K příspěvku ještě přidávám fotografie 1)kořenící řízky 2)dvouletá rostlina

Bez názvu
Bez názvu
kytička uprostřed
kytička uprostřed
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?), 17.11.2008 10:39

Paní Lenko, děkuji za radu, hned to jdu vyzkoušet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika