Jak se, prosím, jmenují tyto rostliny?



host - 97.78 (?)
8.4.2010 21:05

Myslím, že č. 2 a 12 je popenec. Rozemnete-li ho v prstech, ucítíte kořenitou vůni - vhodné do velikonoční nádivky. Beruna

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 103.63 (?), 8.4.2010 19:22, zobrazeno: 6067x

Zdravím všechny, na zahrádce mám pár rostlin, u kterých si nejsem jist s jejich názvem (a nebo jej vůbec nevím). Pomohli byste mi, prosím, některé rostliny určit?

Je jich vcelku 13 - adresa je zde.

Již dopředu velice děkuji za případnou pomoc!

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 8.4.2010 19:41

3.konsky stovik, 4-kozi noha-5.podbel--6- vypada to na řežuchy...8.nebo 11 vypada to jako lopuch...9 kopriva... nesmat memu prispevku... jen pisu to jak tomu rikame na dedine

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 48.243 (?), 8.4.2010 20:19

Tož viděl bych to takhle:

1) violka vonná

2) nevím, samotný rozmazný mladý list nestačí, počkejte na květ

3) šťovík

4) bršlice kozí noha

5) podběl

6) asi nějaký kakost, chce to květ

7) vřesovec Erica carnea v posledním tažení...

8) mladá slézová růže Althea rosea

9) kopřiva, to snad poznáte, sáhněte si...

10)  asi nějaký rozrazil - chce to detail rozkvetlého květu

11)  mladá divizna

12)  a 13) nevím, ale mám dojem, že je to ta samá jako 2)

 

Mimochodem, neděláte si z nás srandu? nepoznat kopřivu??? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 103.63 (?), 8.4.2010 20:33

Děkuji vám velice, srandu si rozhodně nedělám, že to je kopřiva, vím, ruce taky mám :)), ovšem nevím jaký je to druh a v tom je ten problém, jsem puntičkář :)). Ještě jednou díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 48.243 (?), 8.4.2010 20:40

Kopřivu si určete podle květu sám, rostou u nás tři původní a dva zavlečené druhy...

České republice se vyskytují tři druhy rodu kopřiva: kopřiva dvoudomá (hojná po celé ČR s výjimkou nejvyšších poloh Krkonoš, Jeseníků a Králického Sněžníku), kopřiva žahavka (běžná v teplejších krajích, jinde vzácná) a kopřiva lužní (vzácně na jižní Moravě, byla považována za vyhynulou). Z nepůvodních druhů se u nás mohou vyskytnout zplanělé středomořské kopřivy kopřiva Dodartova a kopřiva kulkonosná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 97.78 (?), 8.4.2010 21:05

Myslím, že č. 2 a 12 je popenec. Rozemnete-li ho v prstech, ucítíte kořenitou vůni - vhodné do velikonoční nádivky. Beruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 8.4.2010 21:34

popenec?, ted si vzpominam, ze mi kdysik babicka rikala ze sni kdysik, kdyz byla mala varily polevku... ale jestli to na obrazku bude kvest fialove tak je to ono..--.-.ale fakt nevedela jsem jmeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 9.4.2010 13:15

Téměř ve všem souhlasím s p. Jančou.

U šťovíku se domnívám, že to bude šťovík tupolistý.

6. nikoli kakost, ale pryskyřník; možná pryskyřník plazivý, pryskyřník prudký či nějaký jiný podobný běžný druh.

Rozrazil: podle květů na dlouhých nitkách by to snad mohl být rozrazil nitkovitý, zavlečený cizí druh a snad invazívní, karanténní.

Poslední foto: spolu s popencem (jako 2 a 12) rovněž možná další další rozrazilu anebo vrbina penízkovitá, ale zřetelné to není.

U kopřivy téměř na 100 % počítejte s obyčejnou kopřivou dvoudomou; žahavka to není a abyste měl nějakou z dalších tří jmenovaných druhů, to by musela být móc velká náhoda.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika