Rajčata pro sezónu 2015



Taatiaanaa - (13) - 145.55 (?)
11.4.2015 17:11

Jen pro zajímavost vkládám tři obrázky sazenic rajčat, byla vyseta ve stejný den, přesazena ve stejný den a do stejného substrátu. Jediný rozdíl je v tom, v čem jsou zasazena. Plastový kelímek a rašelinový kelímek. Musím říci, že je to velký rozdíl. 1 Stupické, 2 Hearth Breaker, 3 Malinowy retro. Jinak k dnešnímu dni mám 56 krásných přeživsích rostlinek pro 15 odrůd rajčat.

Stupické
Stupické
Hearth Breaker
Hearth Breaker
Malinowy retro
Malinowy retro
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
                     
Jana V. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 1.40 (?), 10.4.2015 11:27

No taky se trochu bojím toho, co najdu na balkóně, až večer dorazím, ale snad to zvládnou. Přes poledne už párkrát venku byly. Jinak bych je mohla venčit jen o víkendu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3255) - 173.17 (?), 10.4.2015 12:27

Ono i o tom víkendu by to stačilo, aby se ten růst trochu pozastavil. 

                          Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3255) - 173.17 (?), 11.4.2015 3:39

Tak včera jsem měl asi tak osmdesát sazenic rajčat na lodžii, která je na jižní straně domu. Když jsem je tam ráno dával, bylo tam 5°C. Odpoledne už tam bylo ve stínu něco přes 20 °C. Bylo vidět, že se to rajčatům náramně líbí, ale mně se to moc nelíbilo a tak navečer následoval přesun na opačnou stranu domu (severní), kde budou muset bez přímého slunce vydžet minimálně těch deset dní co hlásí teplé počasí. Tam je odpoledne tak o čtyři až pět stupňů méně a růst se pozastaví.  Ono přece je jen dost brzy a do zmrzlých a výsadby na zahradě daleko, nechtěl bych mít přerostlé sazenice.
           Vladimír

Sazenice rajčat
Sazenice rajčat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Taatiaanaa - (13) - 145.55 (?), 11.4.2015 17:11

Jen pro zajímavost vkládám tři obrázky sazenic rajčat, byla vyseta ve stejný den, přesazena ve stejný den a do stejného substrátu. Jediný rozdíl je v tom, v čem jsou zasazena. Plastový kelímek a rašelinový kelímek. Musím říci, že je to velký rozdíl. 1 Stupické, 2 Hearth Breaker, 3 Malinowy retro. Jinak k dnešnímu dni mám 56 krásných přeživsích rostlinek pro 15 odrůd rajčat.

Stupické
Stupické
Hearth Breaker
Hearth Breaker
Malinowy retro
Malinowy retro
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.35 (?), 11.4.2015 18:29

No to je teda rozdíl!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 11.4.2015 18:50

ale dává to smysl, raselinovy kvetinac je pro rajce prilis kysely, naopak v substratu jiste bude pridan dolomit, ja to mam hezky videt u paprik, na to, ze byly sety 20.2 a maji jen dva pary listu tak nic moc a to jen diky tomu, ze pH substratu bylo asi moc kysele

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Taatiaanaa - (13) - 145.55 (?), 12.4.2015 8:43

Ano je to jistě tou kyselostí rašeliny. Dokonce se mi zdají ty rostlinky "neduživé" Jistě to zvládnou, ale je jich škoda. Naštěstí jsem tento pokus provedla jen na 10 rostlinách. Nikdy více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 14.4.2015 22:11
Zajímavé je to, že zahradník, který se živí prodejem sadby, vše dává do rašeliny, nechává si ji vozit z Finska. Má prý jistotu, že v ní nejsou herbicidy, plísně a breberky...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3255) - 173.17 (?), 15.4.2015 7:57

Tak takhle to dnes vypadá u mne v paneláku za oknem a na balkóně. Dokonce tam bude ještě tak hodinu svítit slunce.

                        Vladimír

Za oknem
Za oknem
Na balkóně
Na balkóně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 15.4.2015 14:35
U nás to vypadá takhle









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika