Příspěvky uživatele - ivap

Duranzie se scvrkávají, 20.9.2021
Loni se nám to stalo u švestky Stanley, přes zimu uschla.
Zimaaaaaa, 24.8.2021
Pokud je stonek uvnitř hnědý, sesychá se a jsou v něm černé "fazolky", jedná se o napadení hlízenkou, s plísní bramborovou to nemá nic společného. Postřik přípravkem switch. 
Boj s plísní determinantními variantami rajčat?, 5.8.2021
Nezlobte se, ale to o cyklech plísně je absolutní blábol. Jestli plíseň je nebo není, závisí jen a pouze na počasí. Roky 2018 a 2019 byly extrémně horké a suché. Loňské léto a vypadá to, že i letošní z více než poloviny propršelo. Pokud se neudělá... celý příspěvek >
Papriky 2020, 1.3.2020
Myslím si, že vodou to nebude, spíš kvalitou semen. Vlastní čerstvá semena z loňské sklizně vzcházela bez problémů, u koupených zůstávaly šlupičky na děložních lístcích. Když si prohlédnete koupená semínka, tak nemají stejnou barvu, některá vypadají... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 26.1.2020
Mně nevadí nic, já se naopak královsky bavím nad tím, jaké kr_viny jsou lidi schopni vymýšlet. O tom, jak nakládat zelí nebo péct maso, případně jaké procesy probíhají při aerobním nebo anaerobním rozkladu organických látek (biomasy) nebo jak funguje... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 26.1.2020 Obsahuje fotku
Je to marný, je to marný. Prostě kdo nevyrábí biouhel a bokashi, nejlépe doma v obýváku, tak není IN. Co na tom, že ty články, ze kterých nadšenci čerpají, autoři opisují jeden od druhého a i v nich si protiřečí. Při čtení mám pocit, že autoři a... celý příspěvek >
Neopadavá popínavka, 20.1.2020
Sousedi mají na domě nějaký stálezelený zimolez. Během dvaceti let ho dvakrát museli kompletně seříznout a sejmout z konstrukce, protože zmrzl.
Bokashi druhé kolo, 19.1.2020
"Organická hmota umožní mimo jiné i dočasné zachycení sloučenin dusíku ve formě organických látek (např. aminokyseliny, peptidy, bílkoviny, aminy..." To je zase blábol - ta organická hmota je nezachytí, ona je z nich složena. A abych zase nebyla... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 18.1.2020
Mimmo, ale rostliny využívají uhlík z oxidu uhličitého při fotosyntéze. Učivo někde z šesté třídy základní školy... Uhlík z půdy fotosyntetizující rostliny neumí využít. Jinak k tomu, že jsme si nic nepřečetli - já jsem měla snahu, ale asi jsem... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 12.1.2020
Spokojeně hnijeme , v tom marastu nejde nic dělat. Osmnáctidenní kompost? To je asi řádová chyba, ne? 
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 11.1.2020 Obsahuje fotku
Tak máte to mít  . První fotka - loni založený kompost, druhá - kompost o rok starší (jednou přehozený, na jaře se přehodí podruhé, už na něm byla rajčata), třetí - naše odpadní hospodářství, čtvrtá- kompostér na odpad z kuchyně, po... celý příspěvek >
Vodenka - žluté fleky na listech a černé kuličky, 9.1.2020
Na kytce máte třásněnky, málokdy jsou vidět - černé rychle se pohybující"čárky" (dospělci) a světle žluté čárky (larvy).  Prozradí je ty černé tečky (trus) a jakoby stříbrný spodek listů. Ošetřete opakovaně prostředkem Vertimec.
Paprika jako dvouletka?, 5.1.2020 Obsahuje fotku
Na podzim jsem vyryla pár paprik, mám je v zimní zahradě a docela se jim daří. Neseřezávala jsem je, obrazily a nasadily plody. V zimní zahradě je kolem 13°C.
Uzení masa, 4.1.2020
To "nedodělání", tj. šedé zbarvení masa, je způsobeno neprosolením masa. Osmnáct dní naložení, v podstatě nasucho,  je žalostně málo. Zkuste naložit klasicky - dva až tři dny nasucho (20 g solící směsi na 1 kg masa), pak zalít lákem (dávám 400g... celý příspěvek >
Prečo osivo kukurice su vsetko hybridy?, 1.1.2020
No neříkelte , jednou ji mají psanou jako F1, jednou ne...
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika