Poprvé sadím rajčata



host - 133.188 (?)
6.4.2015 22:06

nepřekecám, nepřekecám - co tak začít překecávat a pak se zoufale rozbrečet crying,  s brečením si málokterý chlap ví rady a ještě rád připraví záhon na rajčata winka následně doporučuji hlasitě a opakovaně pochválit kisswink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 5.4.2015 19:06

Včera jsem vysela poslední semínka rajčat v letošním roce a to odrůdu Šejk, kterou budu pěstovat na poli s minimální péčí. Šest týdnů na dopěstování sazenic úplně stačí.  J. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walerka - (29) - 216.54 (?), 6.4.2015 20:32

Děkuji moc za rady, jen se ještě zeptám, pořád někde čtu o plísních na rajčatech, to se nějak preventivně stříká a když jo tak čim a kdy, poprípadě jak často? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.249 (?), 5.4.2015 13:19

Výsevný substrát nepoužívám, rovnou obyčejný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walerka - (29) - 216.54 (?), 5.4.2015 14:46

Já měla substrát nějaký univerzální na kvítka a zeleninu, nebyl výsevní.

Jinak děkuji za rady a ještě se teda zeptám: letos ta rajčata chci pěstovat v kbelících, na skleník nějak bohužel letos nedojde... můžete mi prosím poradit co do těch kbelíků dát? jestli třeba drenáž, hnůj, kompost, hlínu ze zahrady (máme jílovitější) nebo pouze kupovanou zeminu a hnojit? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.131 (?), 5.4.2015 18:13

Na zahradě pod ně dávám do řádku hnůj, pak je sázím mírně šikmo do země. Čím hlouběji je zapustíte, tím lépe porostou - udělají si kořínky po celé délce zapuštěné části. Ale pokud máte zahradu, proč je tedy nechcete pak zasadit ven? Rajčata skleník nepotřebují, porostou vám krásně i na záhoně.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.228 (?), 5.4.2015 19:13

Já bych asi upřesnila to hlouběji - tím je myšlená délka stonku, ne, že rajčata zakopete půl metru pod zem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walerka - (29) - 216.54 (?), 5.4.2015 22:23

nemám připravené políčko a půdu máme hrozně jílovitou :/, jsem v osmém měsíci těhotenství a manžela už vzhledem k ostatním pracem asi nepřekecám aby mi ještě letos ryl a připravoval záhon na rajčata :/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 32.26 (?), 5.4.2015 22:43

Tak bych navrhoval mnohem méně pracnou variantu, aby ty nádoby neměly dno nebo měly alespoň veliké otvory ve dně a stály klidně na neopracované půdě. Rostlina, jejíž kořeny mohou jít dolů z nádoby do půdy, roste mnohem vitálněji a mnohem více plodí. A pod nádobou klidně žížalky ryjí za nás, ochotně a neustále a vy  můžete vynechat ruční rytí. Rajče si tak dojde samo pro nějaké živiny i vodu.

Klasicky je to vidět, což už se určitě mnohým stalo, když "přiroste" kelímek k zemi. A zázračný růst pak končí, když jim ty kořeny přerušíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 6.4.2015 21:14

Trošku hodte očkem, využijte těhotenského šarmu a dívčí křehkosti, Vy už tolik času dalších 10 let mít nebudete a manžel ochranářských tendencí také ne.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.188 (?), 6.4.2015 22:06

nepřekecám, nepřekecám - co tak začít překecávat a pak se zoufale rozbrečet crying,  s brečením si málokterý chlap ví rady a ještě rád připraví záhon na rajčata winka následně doporučuji hlasitě a opakovaně pochválit kisswink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika