Pěstování rajčat ve foliovníku



host - 164.41 (?)
28.2.2011 19:18

Jinak by to nešlo, máme zahradu asi tak 600 m.n.m. a rajčata mám na jedné straně foliovníku, takže se zálivkou problém není. Já zalévám obd en, nevím jakou mám odrůdu, vždycky dostanu už předpěstované rostlinky od zkušené pěstitelky, takže by s tím neměl být problém.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 164.41 (?), 28.2.2011 18:33, zobrazeno: 36199x

Dobrý den, ráda bych poprosila zkušené zahradkáře, aby se se mnou podělili o pěstování rajčat ve foliovníku. Já mám ve foiliovníku zasazené papriky, okurky a rajčata, všem se daří, ale rajčata jsou vždycky na tom hůř.Buď nezčervenají celé, vršek u stopky je zelený nebo mají černé fleky nebo praskají. Zalévám je ob den a dosti hojně. Při sázení dáváme kravský hnůj nebo slepičince.Vyštipuji, větráme skleník... ale pořád je to málo, prosím poraďte. Děkuji moc za radu B

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 28.2.2011 19:00

Některé odrůdy jsou kolem slupky zelené /Tornádo/. Černé fleky mohou být poruchou příjmu živin /málo vápníku a nadbytek dusíku - ten hnůj ani slepičáky bych k rajčatům nedával/, nebo plíseň rajčete /pomůže Kuprikol, Ortiva, Dithane, Ridomil.../. A hodně větrat a pěstovat jen odrůdy určené k rychlení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 28.2.2011 19:14

Nevím odkud jste, ale rajčata bych do foliáku nedával, a už vůbec ne dohromady s paprikama a okurkama. Rajče potřebuje suchý vzduch a vydatnou zálivku zhruba jednou za týden (nebo kapkovou závlahu) což je opak pro papriky nebo okurky. Folliák rezervuji pro rychlené košťáloviny, ředkvičky, okurky, nějakou papriku a lilek, melouny; rajčata ven na záhon nebo do květináčů (kbelíků, pytlů). Více najdete zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.41 (?), 28.2.2011 19:18

Jinak by to nešlo, máme zahradu asi tak 600 m.n.m. a rajčata mám na jedné straně foliovníku, takže se zálivkou problém není. Já zalévám obd en, nevím jakou mám odrůdu, vždycky dostanu už předpěstované rostlinky od zkušené pěstitelky, takže by s tím neměl být problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 28.2.2011 19:43

Bydlíme na vysočině 620 mnm. Rajčata pěstuji převážně v pytlích pod převisem střechy u jižní zdi stodoly. Rostou dobře, ale pro dřívější sklizeň, dávám od každé odrůdy (většinou 10-12) jednu rostlinu do skleníku. V druhé polovině skleníku pěstuji papriky. Okurky mám ve fólijáku, jak salátovky tak nakládačky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 164.41 (?), 28.2.2011 20:53

Já právě nemám takovou možnost, abych je mohla pěstovat pod střechou.Vím, že rajčata nemájí rády, déšť.A jak se jim daří v tom skleníku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 1.3.2011 17:28

Jelikož mám malý skleník který dělal ještě děda ze všeho co zrovna bylo po ruce, je vysoký jenom 180cm. Rajčata tedy pěstuji pouze na 4 vijany, rychle rostou a když odplodí, tak už nastupují rajčata z pytlů. Jednou týdně zalévám zkvašenýma kopřivama, tudíš žádná chemie. Chuťově jsou stejná jako ta venku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 164.41 (?), 1.3.2011 19:11

A jsou hezká, jo? Tak teda fakt nevím, proč se nám nedaří vypěstovat hezká rajčata.My taky nepoužíváme žáné chemie, na přihnojení občas slepičince.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 1.3.2011 20:03

Jsou stejná jako venku a to do skleníku nechávám ty nejmenší sazenice. Ještě na začátku sezony zapracuji tak 3 lopatky dřevěného popela, který si přes zimu nasbírám po lese, když těžaři pálí větve. Popel obsahuje hodně draslíku a vápníku což rostlinám jenom prospívá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.41 (?), 1.3.2011 21:16

Ještě bych se chtěla zeptat, jak často zaléváte, já obden. Prý mají rády hodně vody, pak začnou praskat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika