Pěstování rajčat ve foliovníku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?) 
1.3.2011 21:28

urcite zalevat mene... pokud jde o venk.pestovani tak ja vloni zalil venkovni rostliny 2x az 3x za sezonu(tak jako i minule roky)..spis je mucim suchem a ony i chutove jsou lepsi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 164.41 (?), 2.3.2011 12:20

Tak to jsem teda překvapena, známi říkají jen zalévat a zelévat, že při nedostatku vody praskají..A já zalévám obden a zdá se mi že půda kolem rajčat je mokrá až jakoby se tvořil mech..tak možná i v tom je chyba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 2.3.2011 18:21

Já zalévám jak mám čas, asi tak 2x týdně. U každé rostliny mám zaraženou 2l PET lahev i z víčkem, že kouká ze země asi 10cm a v ní nadělané otvory rozpáleným hřebíkem. Zalévám pouze do lahví a rostlinky si vezmou kolik chtějí. Tímto způsobem se zbytečně nepolévá půda a není taková vlhkost vzduchu, což je vhodné pro prevenci plísní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.41 (?), 2.3.2011 20:12

Aha, děkuji, za nápad.Takže zašpunatovanou 2l plastovou láhev, zarazím do země k rosltině špuntkem dolů/ještě ji prodiravím/ a druhý konec odřežu a tam leju vodu /takže ze spoda/.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 2.3.2011 20:25

Ano pochopila jste to dobře. Láhvi se uřízne dno, ponechá víčko a nadělají se otvory po obvodu láhve ve více řadách. Takto připravená láhev se zahrne do země, že kouká těch 10cm a pak už se zalévá do lahve. Není podmínkou 2l může být i 1,5l.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.96 (?), 3.3.2011 13:05

Já tomu ještě nerozumím. Proč se neuřízne ta část s víčkem a zbytek nezahrne do země? Bude možné tam nalít víc vody. Nebo se to dělá proto, aby se tím víčkem dala láhev do země zarazit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 3.3.2011 16:01

To už záleží na Vás jak si to uděláte.  V podstatě jde o to, aby se zalévalo ke kořenům a ne napovrch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 3.3.2011 17:20
Já zalévám i takto, pokud sazenic není extra hodně, navíc tyto byly pod krytem - ne ve foliáku. Někdo tu uváděl podobný způsob, kdy roksor ke kterému se rostlina uvazovala byl zapíchlý středem PETky, pokud dojde k ucpání stačí tyčkou zahýbat a voda vteče do země. Jak jsem již uvedl, vloni jsem pořídil foliák a dal jsem tam dvě sazenice rajčat. Na rostlinách (hlavně na špičkách listů) byly neustále kapky vody - vyhodil jsem je. Byly společně s okurkama a paprikama, melounama, nechal jsem jen rostliny venku.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.18 (?), 13.6.2014 11:44

Ehm, hezky napsané vše dopodrobna ovšem hned na začátku bych napsal že rajče je spíše ovoce wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika