Pěstování rajčat ve foliovníku



host - 164.41 (?)
28.2.2011 20:53

Já právě nemám takovou možnost, abych je mohla pěstovat pod střechou.Vím, že rajčata nemájí rády, déšť.A jak se jim daří v tom skleníku?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 164.41 (?), 28.2.2011 18:33, zobrazeno: 36080x

Dobrý den, ráda bych poprosila zkušené zahradkáře, aby se se mnou podělili o pěstování rajčat ve foliovníku. Já mám ve foiliovníku zasazené papriky, okurky a rajčata, všem se daří, ale rajčata jsou vždycky na tom hůř.Buď nezčervenají celé, vršek u stopky je zelený nebo mají černé fleky nebo praskají. Zalévám je ob den a dosti hojně. Při sázení dáváme kravský hnůj nebo slepičince.Vyštipuji, větráme skleník... ale pořád je to málo, prosím poraďte. Děkuji moc za radu B

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?), 28.2.2011 19:00

Některé odrůdy jsou kolem slupky zelené /Tornádo/. Černé fleky mohou být poruchou příjmu živin /málo vápníku a nadbytek dusíku - ten hnůj ani slepičáky bych k rajčatům nedával/, nebo plíseň rajčete /pomůže Kuprikol, Ortiva, Dithane, Ridomil.../. A hodně větrat a pěstovat jen odrůdy určené k rychlení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 28.2.2011 19:14

Nevím odkud jste, ale rajčata bych do foliáku nedával, a už vůbec ne dohromady s paprikama a okurkama. Rajče potřebuje suchý vzduch a vydatnou zálivku zhruba jednou za týden (nebo kapkovou závlahu) což je opak pro papriky nebo okurky. Folliák rezervuji pro rychlené košťáloviny, ředkvičky, okurky, nějakou papriku a lilek, melouny; rajčata ven na záhon nebo do květináčů (kbelíků, pytlů). Více najdete zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.41 (?), 28.2.2011 19:18

Jinak by to nešlo, máme zahradu asi tak 600 m.n.m. a rajčata mám na jedné straně foliovníku, takže se zálivkou problém není. Já zalévám obd en, nevím jakou mám odrůdu, vždycky dostanu už předpěstované rostlinky od zkušené pěstitelky, takže by s tím neměl být problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 28.2.2011 19:43

Bydlíme na vysočině 620 mnm. Rajčata pěstuji převážně v pytlích pod převisem střechy u jižní zdi stodoly. Rostou dobře, ale pro dřívější sklizeň, dávám od každé odrůdy (většinou 10-12) jednu rostlinu do skleníku. V druhé polovině skleníku pěstuji papriky. Okurky mám ve fólijáku, jak salátovky tak nakládačky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 164.41 (?), 28.2.2011 20:53

Já právě nemám takovou možnost, abych je mohla pěstovat pod střechou.Vím, že rajčata nemájí rády, déšť.A jak se jim daří v tom skleníku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 1.3.2011 17:28

Jelikož mám malý skleník který dělal ještě děda ze všeho co zrovna bylo po ruce, je vysoký jenom 180cm. Rajčata tedy pěstuji pouze na 4 vijany, rychle rostou a když odplodí, tak už nastupují rajčata z pytlů. Jednou týdně zalévám zkvašenýma kopřivama, tudíš žádná chemie. Chuťově jsou stejná jako ta venku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 164.41 (?), 1.3.2011 19:11

A jsou hezká, jo? Tak teda fakt nevím, proč se nám nedaří vypěstovat hezká rajčata.My taky nepoužíváme žáné chemie, na přihnojení občas slepičince.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 1.3.2011 20:03

Jsou stejná jako venku a to do skleníku nechávám ty nejmenší sazenice. Ještě na začátku sezony zapracuji tak 3 lopatky dřevěného popela, který si přes zimu nasbírám po lese, když těžaři pálí větve. Popel obsahuje hodně draslíku a vápníku což rostlinám jenom prospívá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.41 (?), 1.3.2011 21:16

Ještě bych se chtěla zeptat, jak často zaléváte, já obden. Prý mají rády hodně vody, pak začnou praskat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika