Okurky



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?)
20.7.2011 8:37

Vadnou Vám okurky roubované či neroubované? Roubované okurky mají díky kořenům dýně tak dobrý přísun vody do rostliny, že ani v horku téměř nevadnou. Sklízím plody do října, kdy přijdou mrazíky. Stačí i urůstat plísni. Letos mám problém s vadnutím vrcholků venkovních rajčat, když na ně zasvítí slunce. Vadnou, i když jsou zalitá.   Jiřina 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 175.28 (?), 19.7.2011 22:36

Mám stejnou zkušenost s hořkostí okurek. Přesto, že máme ve skleníku zalévání vyřešené k úplné spokojenosti, je v něm přes den "výheň" a zem je stále jako vysušená. Místo klasických dlouhých hadovek jsem začala pěstovat hadovky krátké na př. Paladinky a ty jsou proti hořknutí odolnější. Zem ve skleníku pokrývám vrstvou posečené trávy, aby odpar nebyl tak velký.  Přesto že je skleník zabílený a nad okurkami je zastínění jsou v teplých dnech listy úplně zvadlé, ani postřikem rostlin a podlahy se to moc nezlepší, divím se, že druhý den ráno jsou ještě živé. Samozřejmě to ale rostlinám nijak neprospívá a tak bych se chtěla zeptat co děláte pro to, abyste plodnost okurek co nejvíce prodloužili? Jarča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 20.7.2011 8:37

Vadnou Vám okurky roubované či neroubované? Roubované okurky mají díky kořenům dýně tak dobrý přísun vody do rostliny, že ani v horku téměř nevadnou. Sklízím plody do října, kdy přijdou mrazíky. Stačí i urůstat plísni. Letos mám problém s vadnutím vrcholků venkovních rajčat, když na ně zasvítí slunce. Vadnou, i když jsou zalitá.   Jiřina 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.107 (?), 20.7.2011 9:36

Máte to přece popsané v příspěvku nad vámi. Jak můžete jednou větou napsat, že zalévání máte vyřešené a zem je vysušená? Vysušená být nesmí. Prostě musíte zalévat. Okurky také potřebují dostatečnou výživu, časté zálivky slabším roztokem plného hnojiva, občas ledek, dělají mnoho zelené hmoty a potřebují dusík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 16.7.2011 12:23

Musíte kupovat okurky geneticky nehořké. Je to napsané na sáčku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 25.2.2013 19:03

Pro pěstitele okurek - v Lidlu mají semena vynikající okurky Konsa F1. Okurky jsou cca 25 cm velké, hladké bez bradavic, nehořké, vhodné i na ven, ve skleníku vydržely až do října. Cena za cca 15 semen je kolem 16 Kč. Na AEV-VS chtějí za 20 semen 66 Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 25.2.2013 19:09

já teda budu už napořád brát odrůdy od Holmana - navíc posílá v obálce a tak to nestojí přes 100kč jako u všech sem.firem!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 228.33 (?), 25.2.2013 19:47

Nakladačky také většinou beru od Holmana, ale letos mám na zkoušku koupené Frykas F1, balíček za 18 Kč Znáte ji někdo?

Salátovky hledám poruznu, ale asi zakotvím u Cheer F1, koupeno loni 5g za 49 Kč.

Nevím jestli je to jen můj dojem, ale Holmanovi už se aspoň podle mě v obchodech nedají sehnat tak jako dřív a jsou vytlačováný konkurencí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 25.2.2013 19:54

Je to tak, v krámu nikde jeho sorty nemají. Polní sorty a nakládačky beru u něj, hadovky od Semo - obzvláště Emilii F1 - ta je super, bohužel pro letošek ji neprodávají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika