Nová rajčata Semo



Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?)
13.10.2012 19:33

Jak už jsem psal jinde Green Zebra nám také nechutnala, bylo těžké odhadnout zralost plodu a tak se často stávalo, že jsme jedli přezrálá a nedozrálá rajčata. U nás už sklízím rajčata pouze ze skleníku u zdi (Ildi, Sladkaja Děvočka, White Cherry, Bejbino, Lemon Plum, Black Cherry), protože mrazy z minulých dní sejmuly rostliny i v druhém skleníku. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 13.10.2012 9:03, zobrazeno: 34367x

Na stránkách firmy Semo se v jejich sortimentu tyčkových rajčat objevily tři nové odrůdy. U nás již často pěstované Green Zebra, cherry rajče Strillo F1 (15 g) a žluté biftekové rajče Yellow Gazzi Ribbed (400-500 g). Asi budu muset koupit a ochutnat.

             Mr Big

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 13.10.2012 9:37

Pro mne absolutně nezajímavý sortiment. Pokud už brousí do cizích vod, tak bych spíše uvítal něco "extrovního". Na našem trhu absolutně chybí malé soudkové odrůdy, možná je to omezeno licencemi, každopádně financemi. Je to velké ochuzení spotřebitele, navíc uvádět na trh nechutnou Green Zebru, kdy je k dostání na "každém rohu", nevím. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 13.10.2012 10:49

Já je nechci nijak bránit, ale možná vybírají odrůdy, které mají šanci u nás dozrát... Vy nakupujete různé "extra" odrůdy a pak tady půl sezóny nadáváte na počasí, že vám rajčata nezrají, nemají chuť...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 13.10.2012 11:57

A na co mám nadávat když je půl sezony škaredě, na pekaře? Vy máte dobrá a zralá rajčata když na ně měsích v kuse prší a skoro nesvítí slunce? Vy se stále nedokážete oprostit od invektiv vůči mě, o co Vám jde?

Myslím že i to nadávání patří k celkovému hodnocení odrůd rajčat, stejně jako kladné hodnocení, kterého tady nebylo zrovna málo. Vyslovil jsem můj názor na odrůdy, tak laskavě hodnoťte rajčata a ne pěstitele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 13.10.2012 12:06

nedivim se, ze uvadeji GREEN ZEBRU-poptavka po ni je vysoka a musim rici, ze s ni zaspali, u me je chut teto odrudy velice dobra, nevim, zda je to podminkami, ale rozhodne spokojenost-narozdil od podobne zihane Tigerelly..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 13.10.2012 13:00

GZ mne nepřesvědčila, ani nikoho z blízkého okolí. To rajče se musí sklidit "v tu chvíli v ten okamžik" aby bylo jakž-takž chutné. Je hezčí víc než chutná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 13.10.2012 18:35

Já jsem měl pocit, že Green Zebra je vesměs hodnocena kladně, a proto počítám se zakoupením semen buď od Neoseedu nebo nově od SEMA. Prostě si ji taky ochutnám a poskytnu své posouzení. Nedivím se, že pan Mičurinec tuto odrůdu obhajuje, protože už ve vláknu "Nejchutnější rajčata" se o ní pochvalně vyjádřil. A jak to vypadá, tak mu stále velmi chutná.

                       Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 13.10.2012 12:20

Já proti vám nic nemám, mně obecně vadí lidi, kteří pořád na něco nadávají a nejsou s ničím spokojeni.  Jo, a úrodu jsem měla výbornou a nebýt těch několika přímrazků, tak sklízím rajčata ještě teď. V neděli jsem otrhala dvě vrchovaté přepravky světle zelených rajčat, která ještě dojdou... Ale je pravda, že kupuji "jen" obyčejná semena, která jsou běžně k dostání, kupuji odrůdy, o kterých vím, že dozrají i v horším počasí, nepraskají a nejsou moc náchylné k chorobám... Ale je to vaše věc věnovat nemalé peníze a čas do něčeho, co nemusí mít žádné výsledky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 13.10.2012 12:40

Nadávám a přesto jsem s letošní úrodou rajčat spokojen, byla bohatá ale většinou nekvalitní, a to není dáno odrůdou ale počasím které u nás panovalo.Všechna rajčata dozrají i horším počasí, otázka je jak moc jsou pak dobrá chuťově.  V mém příspěvku jsem zmýnil na trhu chybějící odrůdy které v pohodě a brzy dozrávají, mají velkou trvanlivost, jsou vynikající chuťově a které na trhu chybí (viz obrázek s aktuální sklizní). S těma odrůdama to SEMO moc nevytrhlo.

Tady je šest odrůd soudků které stále dozrávají v květináčích u baráku.
Tady je šest odrůd soudků které stále dozrávají v květináčích u baráku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 13.10.2012 19:33

Jak už jsem psal jinde Green Zebra nám také nechutnala, bylo těžké odhadnout zralost plodu a tak se často stávalo, že jsme jedli přezrálá a nedozrálá rajčata. U nás už sklízím rajčata pouze ze skleníku u zdi (Ildi, Sladkaja Děvočka, White Cherry, Bejbino, Lemon Plum, Black Cherry), protože mrazy z minulých dní sejmuly rostliny i v druhém skleníku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika