Nejchutnější rajčata



treeface - (9) - 71.20 (?)
18.2.2014 15:14

No vidíte, a mně i dětem loni (2013) chutnala nejvíc práve Sweet Million a Lupitas :o)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
                     
treeface - (9) - 71.20 (?), 18.2.2014 15:14

No vidíte, a mně i dětem loni (2013) chutnala nejvíc práve Sweet Million a Lupitas :o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
gonga - (4) - 8.218 (?), 22.3.2012 14:03

Musím velmi souhlasit, Tigerella bylo nejhnusnější rajče, které jsem minulý rok měl. A že jich pár bylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 22.3.2012 15:27

Já jsem loni pěstoval také takové žíhané rajče- Duo. Pořád jsem čekal, že se nějaká chuť (mimo ostré kyselosti) dostaví, ale v srpnu už jsem nevydržel a celé rostiny (měl jsem jich pět) i s uzrálými plody (odhadem cca 8-10 kg) skončily na kompostu. Netroufl jsem si je dát ani do protlaku. Vlastně jsem nesnědl ani jedno celé rajče, vždycky jsem ochutnal a vyplivl. Asi mně jeho chuť nevyhovuje.

                    Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 2.7.2012 17:33

Vedci teraz prišli na to, že práve dokonalá farba paradajok môže byť problém. Pripravuje ich o cukor a vôňu. A tak, aj keď ju odtrhnú zrelú a necestuje stovky kilometrov, na stôl sa dostane menej chutná, než ju poznali naši predkovia.
V štúdii, ktorú uverejnili v magazíne Science, vedci tvrdia, že náhodná genetická mutácia, ktorá priniesla jednotnú červenú farbu, atraktívnu pre poľnohospodárov, „vypla“ gén využívaný pri fotosyntéze, ktorý významne prispieva k produkcii cukru a zrelej vône.

Čítajte viac: Červené paradajky bývajú bez chuti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 2.7.2012 17:47

Taky jsem o té červené obchodnické barvě nedávno četl, naštěstí je tu možnost výběru a nechutnající odrůdy jdou stranou. Rajčatům na snímku chybí snad jen to že zrají moc pomalu.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 29.9.2012 8:31

Sezona na záhonech skončila a zůstaly jen rostliny v květináčích. Taky už žádná sláva co se olistění týče, ale plodů mají ještě dost. Bohužel díky počasí chuťově letos slabší, celkově se soudečky opět výborně osvědčily.

Orange Santa
Orange Santa
Orange Santa
Orange Santa
Finik želtyj
Finik želtyj
Finik želtyj
Finik želtyj
Mini San Marzano
Mini San Marzano
Cherry Roma
Cherry Roma
Sladkaja děvočka
Sladkaja děvočka
Tady jsem si bohužel nepoznačil o jakou odrůdu se jedná, dle vybarvení asi Orange Santa..
Tady jsem si bohužel nepoznačil o jakou odrůdu se jedná, dle vybarvení asi Orange Santa..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 2.7.2012 19:14

Mně fascinuje ta drzost současného vědeckého výzkumu. Oni roky šlechtí stejně velké, stejně červené, stejně tvrdé a jánevímcoještě stejné rajče, aby to hypermarkety mohly snadno prodávat, aby se to dalo posekat kombajnem a přestálo to cestu z Tunisu či Jižní Afriky. A následně překvapujícně zjistí, že to co vyšlechtili není k jídlu. A ještě to vydají jako vědecké zjištění. Drzé čelo lepší poplužního dvora.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 2.7.2012 19:27

Naprosto přesné a trefně napsané. Já se pod toto podepisuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.45 (?), 2.7.2012 20:34

Překvapujícně něco zjistí akorát novináři. Obchod potřebuje pěkná rajčátka jedno jako druhé. Zákazníci to totiž v drtivé většině vyžadují, vzhled a cena je rozhodující, chuť až tak nerozhoduje. Těch pár someliérů co tady píše obchodní řetězce nevytrhne, jejich cílem je průměrný člověk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 2.7.2012 21:25

Ale nám co pěstujeme rajčata na své zahradě to asi tolik nevadí, že? Nepamatuji si, že bych v poslední době pěstoval nějaké rajče, které by se podobalo rajčeti ze supermarketu.A pokud v budoucnu ano, tak jen omylem a na zkoušku.

                                    Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika