Nejchutnější rajčata



   Předchozí příspěvky  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?) 
2.7.2012 21:34

Trochu přece jen vadí. Vzhledem k poloze nejsem schopen vypěstovat rajčata v přechodném období. I když je považuju do jisté míry za sezónní zeleninu (v zimě mám radši zelí), přece jen hlavně zjara a počátkem léta je koupit musím. A zvláště zjara to je sázka do loterie, zda to, co se přinese domů, bude alespoň podmíněně poživatelné. Ta co prodávají v zimě jsou v podstatě nejedlá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 2.7.2012 21:49

jinak během června jsem ochutnaůl nejranejsi odrudu a tou byl Perun - tom je chutove pro me zklamani, je moucne, coz na cherry je velky handicap, jinak v zime take nekupujeme rajsky, za to mame vzdy plnou bednu susenych domacich :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 2.7.2012 22:13

Perun není moc dobré rajče na jídlo, kdysi jsem ho pěstoval, zaujal mne jeho tvar ale chuťově bylo o ničem, ještě horší je červená Radana. Místo Perunu pěstuji Ildi.

Co se týče rajčat z obchodu tak i tam se dají v zimě koupit celkem dobré odrůdy, malé soudkové na jídlo, větší soudky typ Roma na salát nebo pečení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 5.241 (?), 8.7.2012 13:31

Občas sleduji nějaké pořady o vaření a často slyším:"Ozdobíme rajčátky...".

Pohlreich oblohu rovnou z talíře vyhazuje.

Tak čemu se divíme - kuchařskému výkvětu slouží rajčata a j. zelenina na ozdobu - to jen my - podivíni - se zajímáme o chuť!!!

A hypermarkety se hbitě přizpůsobily!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 2.7.2012 21:56

To byla trochu nadsázka, pochopitelně mně to vadí, ale jsem s tím smířený. Musím také přiznat, že občas mně manželka také koupí ta rajčata, prý aby mně udělala radost?

     Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.62 (?), 7.7.2012 17:08

Jak poznám, kdy už je Green |Zebra zralé ke konzumaci? Pokud tedy do něj nekousnu :-). Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 7.7.2012 18:52

Při stisku prsty je měkčí a chytá nádech do žluta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 26.7.2012 20:14

Letos zkouším pěstovat velká rajčata tzv. beefsteak. Dnes jsem poprvé konzumoval s chlebem a máslem rajče Beefsteak. Rajče mělo 40 dkg, bylo nevzhledné, ale chuť a konzistence mne mile překvapila. Ostatní rajčata na vyšších vijanech se jeví jako tvarově přijatelnější.Z rajčat tohoto typu zkouším ještě Marmande, Cuor di Bue a Brutus. Uvidím jakou budou mít úrodnost a chuť.

                Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 156.8 (?), 26.7.2012 21:17

musí se vykrojit tvrdší střed, ale třeba na omáčky na těstoviny je to jedno z nejlepších rajčat

občas ho mají v obchodech, jen nějak nechápu tu cenu třeba i 150 korun za kilo, asi to nabízejí jako exotiku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 27.7.2012 7:36

Omlouvám se, omylem jsem napsal Beefsteak místo Beefmaster. Ale ostatní co jsem napsal platí.

            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika