Nejchutnější rajčata



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?)
13.11.2011 17:26
Mezi keříčkovými je spousta zajímavých odrůd, takže se věnuji i jim.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 13.11.2011 17:26
Mezi keříčkovými je spousta zajímavých odrůd, takže se věnuji i jim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 13.11.2011 17:52

ja nechci strikat, jiz 11let tak uspesne s rajcaty ziji a ony mi za mou peci nechytaji plisen, ale ma to jedno ale a to je, ze se musi jednat o tyckova, ta plisni lepe vzdoruji, narozdil od kerickovych, SM je velmi dobre rajce, je vsak docela pozdni, sice u nas venku vzdy dozralo, nemelo problem, ale kdyz srovnam ostatni tak ty jsou opravdu vyrazne ranejsi..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.25 (?), 13.11.2011 22:15

Pěstuji tyčková rajčata a bez postřiku ani ránu. Díky postřiku mám ještě teď ze sklizně venku pěstovaných 7 přepravek dozrávajících výborných rajčat. Moje oblast pěstování je Polabí. Z pozorování okolí vím jak probíhá pěstování bez chemie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 14.11.2011 7:32

ja pestuji rajcata bez postriku jiz 11.rokem, letos pravda bylo to nejtezsi, ale povedlo se je uchranit, chce to vsak tyto veci - otrhavam hodne odpodu listy, rostliny jsou relativne na vetru, na jiznim svahu, navic neni vysoka vzd.vlhkost jako j.Morava a Polabi - tam vsude je vys.spodni voda, u me je spodni voda v 17metrech, takze ona vlhkost je tatam!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 14.11.2011 10:58
Taky pěstuji bez postřiku, nehybridní odrůdy to krásně ustály, jenže teď se pídím po pozdnějším rajčeti, protože ty moje byly vesměs rané a v současnosti nemám už dávno nic -myslím ve spíži, samozřejmě..tedy kromě rajčat sušených..:(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.149 (?), 14.11.2011 13:28

Rok a půl sleduji diskuzi na toto téma a proto bych se chtěl také vyjádřit.Podle chuti lze rozdělit rajčata do čtyř skupin (z knihy "Plodové zeleniny" autoři Vlček a kol.-doporučuji-podle mne nejlepší kniha pojednávající o problematice pěstování plodových zelenin).

1.skupina -rajčata s nízkým obsahem kyselin a nízkým obsahem cukrů(chutnají fádně)

2.skupina-vysoký obsah cukrů a nízký obsah kyselin-(chutnají sladce)

3.skupina-nízký obsah cukrů vysoký kyselin-chutnají kysele

4.skupina-vysoký obsah cukrů i kyselin- chutnají pikantně a zvláště aromaticky

Chuť je jistě záležitost subjektivní. Mně chutnají rajčata ze skupiny čtvrté (Start, všechny drobné červené odrůdy). Odrůdy charakterizované ve třech prvních skupinách k jídklu za syrova nemusím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.149 (?), 14.11.2011 13:30

Zapomněl jsem se podepsat

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 14.11.2011 16:04
Toto rozdělení je zajímavé, ovšem u popisu odrůd se nedočteme zpravidla do které skupiny odrůdu řadíme, až po zkušenosti..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 5.149 (?), 14.11.2011 18:52

Rozdělení rajčat dle chuti jsem uvedl jen tak na okraj. Jinak jsem se vyjádřil přesně, stejně jako řada jiných diskutujících, která rajčata mně chutnají. Z těch co jsem letos pěstoval, tak to byly Start, Pollicino a Bejbino. Pro doplnění bych uvedl, že jsem letos ještě pěstoval Stupické polní raně, Spencer, Duo, Brutus, San Marzano, Scatolone, Šejk a Darinka- některé jako pokus a některé ke zpracování.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 14.11.2011 19:06

No a jak Vám chutnala. Já měl Pollicino a Bejbino - obě chutná, ale Pollicino je jednička a moc nepraskalo, jak se někdy uvádí. Zítra mrknu na pytlík Corzarovi, jak je to s tou raností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika