Nejchutnější rajčata



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?)
14.11.2011 7:32

ja pestuji rajcata bez postriku jiz 11.rokem, letos pravda bylo to nejtezsi, ale povedlo se je uchranit, chce to vsak tyto veci - otrhavam hodne odpodu listy, rostliny jsou relativne na vetru, na jiznim svahu, navic neni vysoka vzd.vlhkost jako j.Morava a Polabi - tam vsude je vys.spodni voda, u me je spodni voda v 17metrech, takze ona vlhkost je tatam!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 13.11.2011 17:26
Mezi keříčkovými je spousta zajímavých odrůd, takže se věnuji i jim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 13.11.2011 17:52

ja nechci strikat, jiz 11let tak uspesne s rajcaty ziji a ony mi za mou peci nechytaji plisen, ale ma to jedno ale a to je, ze se musi jednat o tyckova, ta plisni lepe vzdoruji, narozdil od kerickovych, SM je velmi dobre rajce, je vsak docela pozdni, sice u nas venku vzdy dozralo, nemelo problem, ale kdyz srovnam ostatni tak ty jsou opravdu vyrazne ranejsi..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 199.25 (?), 13.11.2011 22:15

Pěstuji tyčková rajčata a bez postřiku ani ránu. Díky postřiku mám ještě teď ze sklizně venku pěstovaných 7 přepravek dozrávajících výborných rajčat. Moje oblast pěstování je Polabí. Z pozorování okolí vím jak probíhá pěstování bez chemie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 14.11.2011 7:32

ja pestuji rajcata bez postriku jiz 11.rokem, letos pravda bylo to nejtezsi, ale povedlo se je uchranit, chce to vsak tyto veci - otrhavam hodne odpodu listy, rostliny jsou relativne na vetru, na jiznim svahu, navic neni vysoka vzd.vlhkost jako j.Morava a Polabi - tam vsude je vys.spodni voda, u me je spodni voda v 17metrech, takze ona vlhkost je tatam!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 14.11.2011 10:58
Taky pěstuji bez postřiku, nehybridní odrůdy to krásně ustály, jenže teď se pídím po pozdnějším rajčeti, protože ty moje byly vesměs rané a v současnosti nemám už dávno nic -myslím ve spíži, samozřejmě..tedy kromě rajčat sušených..:(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.149 (?), 14.11.2011 13:28

Rok a půl sleduji diskuzi na toto téma a proto bych se chtěl také vyjádřit.Podle chuti lze rozdělit rajčata do čtyř skupin (z knihy "Plodové zeleniny" autoři Vlček a kol.-doporučuji-podle mne nejlepší kniha pojednávající o problematice pěstování plodových zelenin).

1.skupina -rajčata s nízkým obsahem kyselin a nízkým obsahem cukrů(chutnají fádně)

2.skupina-vysoký obsah cukrů a nízký obsah kyselin-(chutnají sladce)

3.skupina-nízký obsah cukrů vysoký kyselin-chutnají kysele

4.skupina-vysoký obsah cukrů i kyselin- chutnají pikantně a zvláště aromaticky

Chuť je jistě záležitost subjektivní. Mně chutnají rajčata ze skupiny čtvrté (Start, všechny drobné červené odrůdy). Odrůdy charakterizované ve třech prvních skupinách k jídklu za syrova nemusím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.149 (?), 14.11.2011 13:30

Zapomněl jsem se podepsat

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 14.11.2011 16:04
Toto rozdělení je zajímavé, ovšem u popisu odrůd se nedočteme zpravidla do které skupiny odrůdu řadíme, až po zkušenosti..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 5.149 (?), 14.11.2011 18:52

Rozdělení rajčat dle chuti jsem uvedl jen tak na okraj. Jinak jsem se vyjádřil přesně, stejně jako řada jiných diskutujících, která rajčata mně chutnají. Z těch co jsem letos pěstoval, tak to byly Start, Pollicino a Bejbino. Pro doplnění bych uvedl, že jsem letos ještě pěstoval Stupické polní raně, Spencer, Duo, Brutus, San Marzano, Scatolone, Šejk a Darinka- některé jako pokus a některé ke zpracování.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 14.11.2011 19:06

No a jak Vám chutnala. Já měl Pollicino a Bejbino - obě chutná, ale Pollicino je jednička a moc nepraskalo, jak se někdy uvádí. Zítra mrknu na pytlík Corzarovi, jak je to s tou raností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika