Co z rajčat - kečup, pomádu nebo omáčku?



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?)
16.6.2011 20:23

Přidávám recept na osvědčený kečup:

3 kg rajčat, 1/2 kg cibule, jedna malá vchovatá a jedna malá rovná lžička soli, 5 hřebíčků, 14 nových koření, 10 pepřů, 2 lžičky hořčičných semínek, 6 cm skořice, 3 stroužky česneku, jedna vrchovatá lžička sladké papriky. Nakrájet, rychle rozvařit pod poklicí, propasírovat a odpařovat do hustoty kečupu. Rozmixovat ponorným mixérem. Nakonec přidat 200 g cukru a 1,2 dl octa, krátce provařit a nakonec 1/3 sáčku Pomůcky ke konzervování Dr. Oetkera. Naplnit horké do sklenic a je to.

Pracujeme v jednom tahu, nenecháváme rozpracováno do druhého dne, potom hnědne. Lze přidat jednu pálivou papričku, kdo rád ostrý. Pomůcky se nebojte, kyselina sorbová je v každé sladké vodě a šťávě, salátech i v trvanlivém pečivu. Bez ní se musí sterilizovat. To nedělám. Odpařit to chce opravdu do husta, když se přidá cukr a ocet, tak to zřídne. Chutná skvěle jako kvalitní kupovaný kečup. Hlavně žádná jablka, to pak není ono.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 21.163 (?), 14.6.2011 18:44

Zdravím a nějaké perfektní recepty od babiček na nejlepší kečup nemáte?? Mám 150 sazenic rajčat a už rostou koule a celkem dost tak abych věděl jak na to díky,, potom vyfotím a ukážu svoji úrodu... Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 87.109 (?), 16.6.2011 9:29

Našla jsem tento recept a určitě ho vyzkouším . Tereza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 21.163 (?), 21.8.2011 10:13

Tak já du na to, ještě si od sósedů pučím mixér :-) Tak vaření zdar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
saruska26 - (18) - 43.107 (?), 16.6.2011 10:02

Dobrý den, babička dělala úžasný kečup, doma snad někde najdu recept a hodím vám ho sem :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
saruska26 - (18) - 43.107 (?), 17.6.2011 12:52

Kečup : 2kg rajčat,  ¼ kg jablek, 3 velké cibule,  3 papriky, 2 feferonky, 2 lžičky sladké papriky,  1 lžička pálivé papriky,  5 hřebíčků, 10 kuliček nového koření, 10 kuliček pepře, 1,5 lžíce soli palička česneku, 3 bobkové listy,  ¼ lžičky skořice.  Vařit asi hodinu, vychladlé rozmixovat, přidat 1/8 litru octa, ¼ kg cukru, nechat projít varem, přidat ¾ balíčku Petolu(zavařovací přípravek). Teplé plnit do sklenic

Výborný recept, po tomto kečupu se můžeme dodnes utlouct :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 26.58 (?), 31.8.2011 14:40

Dobrý kečup

2,5 kg rajčat, 80 dkg červených paprik, 50 dkg cibule,0,25 l octa, 2dcl vody, 2 lžíce soli, 50 dkg cukru, 10 hřebíčků, 1 lžíce oregana, 10 pepřů, 10 nových koření, 1/2 lžičky chilli, pálivé feferonky podle chuti.

Nejprve dát vařit papriky a později přidat ostatní ingredience. Rozvařit do měkka, rozmixovat, propasírovat a plnit do sklenic a nakonec sterilovat.Kečup má krásnou barvu a je opravdu chutný. Dáda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 149.164 (?), 30.8.2015 22:30

Tak to bych chtěl vidět. Můžete mi poslat foto?Já mám 70 sazenic a mám codělat, abych to zpracoval.

Spozdravem Vrobel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
patf - (14) - 192.5 (?), 16.6.2011 10:48
Čistě náhodou nějaký recept na sušená rajčata, nejlépe z vlastní praxe někdo nemáte?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 16.6.2011 20:23

Přidávám recept na osvědčený kečup:

3 kg rajčat, 1/2 kg cibule, jedna malá vchovatá a jedna malá rovná lžička soli, 5 hřebíčků, 14 nových koření, 10 pepřů, 2 lžičky hořčičných semínek, 6 cm skořice, 3 stroužky česneku, jedna vrchovatá lžička sladké papriky. Nakrájet, rychle rozvařit pod poklicí, propasírovat a odpařovat do hustoty kečupu. Rozmixovat ponorným mixérem. Nakonec přidat 200 g cukru a 1,2 dl octa, krátce provařit a nakonec 1/3 sáčku Pomůcky ke konzervování Dr. Oetkera. Naplnit horké do sklenic a je to.

Pracujeme v jednom tahu, nenecháváme rozpracováno do druhého dne, potom hnědne. Lze přidat jednu pálivou papričku, kdo rád ostrý. Pomůcky se nebojte, kyselina sorbová je v každé sladké vodě a šťávě, salátech i v trvanlivém pečivu. Bez ní se musí sterilizovat. To nedělám. Odpařit to chce opravdu do husta, když se přidá cukr a ocet, tak to zřídne. Chutná skvěle jako kvalitní kupovaný kečup. Hlavně žádná jablka, to pak není ono.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 57.240 (?), 17.6.2011 18:06

zkoušel jsem sušit rajčata na xxx způsobů a mohu doporučit pouze tohle: rozhodně se to nevyplatí!!! a nejde jen o finance, i časově, atd...

sušená rajčata té nejvyšší kvality není dneska problém koupit kdykoliv během roku...

je to možná i škoda těch rajčat, dají se využít a uchovat v lepší podobě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika