Choroba na rajčetech



K_R_T_E_K - (23) - 241.33 (?)
30.6.2010 22:43

Mirku, mám na vás dotaz. Jaký je rozdíl mezi odrudou VILMA a VENUS? Mám nasazené obojí, ale nedokážu je od sebe rozeznat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 6.150 (?), 29.6.2010 20:57

To, co máte na Černém Mauru, mám taky.Takže ustřihnout?Jinak rajčátka rostou jako z vody, jak říkáte.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 29.6.2010 21:26
Pokud má rostlina už hodně listů tak ty poškozené vylamuji nebo stříhám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 29.6.2010 21:17
Zdravím do Břeclavi. U nás se už také dá docela dýchat.Jen doufám, že ráno nebude opět 6°C jako v neděli. Včera jsme museli celou zahrádku zalít, aby nám všechno neshořelo. Ve foliáku se mi zdálo, jakoby začínalo padlí. Ráno jsem jela záhony " ohrábnout " a byla jsem na infarkt. Na hadovkách učebnicový příklad, no, postříkala jsem to Sulkou, nic jiného nebylo po ruce a než bych něco v Chrudimi sehnala, bylo by horko. Také jo! Sirnaté přípravky veskrze žádné. Jinak - já ty různé choroby moc neprožívám. Když vím nebo si to dohledám, zasáhnu. Když nevím a nelíbí se mi to, prostě třeba listy uřežu. Co je nemocné, nevzhledné nebo obojí - pryč. Jinak se ale u nás bez fungicidů neobejdeme. Teploučko, ale plesnivoučko. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.60 (?), 30.6.2010 11:37

Zdravím Mirku,

chci se zeptat, jestli vysazuješ rajče Venus i do volné půdy nebo jen do květináčů? Jinak gratuluji k pěstitelským úspěchům! Jde za Tebou vidět hodně práce...  Zdraví Robert

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 4.7.2010 10:14
Rajče odrůdy Popugajčik má od spodu stále "nepěkné" listy, když je vylámu, choroba postupuje výš, dokonce i na vylomeném vlkovi který je ve vodě, se anomálie projevila. Uvažuji že vyvrtám díru a rostlinu z květináče přešoupnu do země až po prozatím zdravé listy. Takto to mám jen u této odrůdy, se zahradou, kde mám také tyto odrůdy zatím nemohu srovnávat kvůli opožděnému růstu. Ošetřeno bylo asi 3x (Acrobat, Ridomil).
Popugajčik F1
Popugajčik F1
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 29.6.2010 18:39
Ostatní balkonovky nestříkám, je možné že je to i nevyvážená výživa, bo všechny rostliny jsou v květináčích.
Venus
Venus
toto rajče vyrostlo samo z nějakého semínka v zemi, má půl metru, kvete a špišky spodních listů žluté
toto rajče vyrostlo samo z nějakého semínka v zemi, má půl metru, kvete a špišky spodních listů žluté
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 29.6.2010 21:43
Já bych spodní nejstarší a tím pádem i nejpoškozenější listy ořezala. Na nich rostlina už závislá není a odstraní se možný zdroj infekce. Ale jinak dobrý. Já jsem kvůli sviluškám musela zlikvidovat Vilmu. Pollicina mají tři metry a zkusím je vést napříč jako loni Bejbina. Jenže každé vypije denně 4 litry vody a chceme jet na dovolenou. Chudák soused.MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
K_R_T_E_K - (23) - 241.33 (?), 30.6.2010 22:43

Mirku, mám na vás dotaz. Jaký je rozdíl mezi odrudou VILMA a VENUS? Mám nasazené obojí, ale nedokážu je od sebe rozeznat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 30.6.2010 22:57
Vilma je červená a Venus oranžové, pokud nejsou zralé tak Vilma má zelenější plody tmavší u stopky, Venus světlejší a rovnoměrně barevné.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 1.7.2010 23:31

Co je to prosím za anomálii u sazenic rajčat (viz. foto)? V předjaří jsem vysel pár semínek odrůdy IDYL a pár semínek STUPICKÉ RANÉ. U obou odrůd se po přepikýrování zabrzdil růst, rostliny se začaly kroutit (kudrnatit) a na vrcholcích se udělaly jakési zduřeniny (bez dutin a škůdců). Nakonec jsem většinu sazenic zlikvidoval a ponechal asi jen dvě od každé odrůdy s úmyslem, že po přesazení do volné půdy uvidím, jak se to bude dále vyvíjet. Nakonec jsem to stejně zlikvidoval a sazenice rajčat koupil u zahradníka. Jaké ale překvapení, že i u některých nakoupených sazenic (BEJBINO) se to začalo projevovat podobně. Stejné podmínky, stejná půda, stejný termín výsadby, stejná teplota, výživa i zálivka a odrůda TORO v pořádku a odrůda BEJBINO se též kroutí, nechce udělat vršek a jsou na ní podobné zduřeniny, jako u původních vlastních sazenic IDYL a STUPICKÉ.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
IDYL
IDYL
BEJBINO
BEJBINO
BEJBINO
BEJBINO
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika