Příspěvky uživatele - f.rozkosny

Sejmutí etiket z lahví, 25.12.2013 Obsahuje fotku
Krásné vánoce a vše nejlepší v příštím roce. Vypáleno, odvětráno, dle potřeby naláhvováno, nalepeny etikety a připraveno, třeba jako dárek.
Obyčejný rýč vs. Fiskars, 29.12.2011
"U nás"  - je u nás na střední Hané. A není tu jen ta Bohem požehnaná půda, jakou má pan Stanislaw. Ja mám na zahradě převážnou část té minutové.
Sejmutí etiket z lahví, 26.12.2011 Obsahuje fotku
To WD 40 musím též někdy odzkoušet. Jinak všem lidem dobré vůle přeji příjemné prožití zbytku vánoc a vše nejlepší do nového roku 2012. Zkoušel jsem poslat PF 2012 v PDF, ale neprošlo to, tak to zkusím jinak.
Sejmutí etiket z lahví, 26.12.2011 Obsahuje fotku
Zase tak spolehlivě to nejde. U lahví u konkrétního výrobce (viz foto) to určitě neplatí. Nalil jsem horkou vodu do sklenic a ještě nechal ponořeno v horké vodě ve vědru až do druhého dne a nic. Ale např. od Božkova se etiketa odlepí sama. U originál... celý příspěvek >
Problém se zemí z kompostu - předpěstování paprik a rajčat, 12.4.2011 Obsahuje fotku
Pokuste se co nejdříve vyměnit zeminu, můžete mít v kompostu zbytky reziduí. Pokud je v kompostu vyšší procento ošetřené trávy Bofixem, Lontrelem nebo speciálním hnojivem s herbicidní složkou k ošetření távníků (asi obchodní název Travin - všechny... celý příspěvek >
Krmítko pro ptáky v zahradě, 23.11.2010 Obsahuje fotku
Na dvorku mám krmítko ze dřeva (je pěknější), na zahradě mám krmítko z 2 l barevné PET lahvě (je praktičtější). Do dřevěného létají nejen sýkorky, ale i vrabci a ti všechno rozhazují a přitom mají dostatek krmení u slepic. Též tam někdy nafouká... celý příspěvek >
Bofix, 25.8.2010 Obsahuje fotku
Uvažovala jste dobře. Já jsem si tehdy nepřipouštěl, že bych někde udělal chybu, vždyť trávník takhle obrok bodově stříkám předepsanou a povolenou kombinací Starane + Lontrel (jen kola jetele bílého, pampelišky, jitrocele, pryskyřníku ap.) a kompost... celý příspěvek >
Bofix, 24.8.2010
Jak píši ve výše uvedeném příspěvku, tak i v obdobných příspěvcích na podobné téma, neměl jsem v minulosti s tímto problémy. V letošním roce jsem vysel a následně rozesadil několik desítek sazenic paprik a rajčat. První várku směsi koupeného... celý příspěvek >
Bofix, 24.8.2010 Obsahuje fotku
Kompostovat se může, ale s kompostem by se mělo zacházet uváženě a samozřejmě by měl být řádně promíchán. Pokud je totiž v kompostu vyšší procento ošetřené trávy Bofixem, Lontrelem nebo speciálním hnojivem s herbicidní složkou k ošetření távníků (na... celý příspěvek >
Jak často sekat fotbalové hřiště, 2.7.2010
Tak často, aby výška trávníku splňovala regule pro soutěžní fotbalové zápasy.
Má smysl sekat trávník, když je sucho?, 2.7.2010
I v sušším období, dle intenzity růstu trávníku a jeho způsobu využití, by se sekat mělo, ale na výšku cca 4 - 5 cm, ne níže. A s tím zaléváním to přehánět nemusíte, stačí 2 x týdně po 15 - 20 l/m2.  A možná zaprší nebo po těch vedrech přijde... celý příspěvek >
Cesnak, nerobi mu dobre vlhko, 2.7.2010 Obsahuje fotku
Mě roste česnek, jak z vody. Podzim mokrý, zima mokrá, jaro vlhké a během měsíce května se nepřetržitě koupal, ale vypadá to, že naštěstí neshnil. Listy mu sice začínají žloutnout, pár ponechaných květních stvolů se začíná napřimovat (Harnaš asi o... celý příspěvek >
Jak vypadají Vaše brambory?, 2.7.2010 Obsahuje fotku
Mám strach se pod kopec podívat. Po deštivých velikonocích jsem brambory sadil 7. a 8. dubna (asi o týden později než obvykle) do vlhčí, ale ne mokré půdy. Od 9. do 13. dubna opět pršelo a denní teploty okolo 8 až 10 °C. Dne 29. dubna jsem... celý příspěvek >
Choroba na rajčetech, 2.7.2010
Díky za názor. Ještě doplňuji: z důvodu zaplavené zahrady jsem 25. května zasadil několik sazenic do kbelíků a zbytek sazenic jsem zasázel do volné půdy na zahradě 5. června. Do kbelíků i do vyhloubených jamek na zahradě jsem používal namíchanou... celý příspěvek >
Choroba na rajčetech, 1.7.2010 Obsahuje fotku
Co je to prosím za anomálii u sazenic rajčat (viz. foto)? V předjaří jsem vysel pár semínek odrůdy IDYL a pár semínek STUPICKÉ RANÉ. U obou odrůd se po přepikýrování zabrzdil růst, rostliny se začaly kroutit (kudrnatit) a na vrcholcích se udělaly... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika