Chilli papričky - pěstování v květníku



host - 203.193 (?)
9.7.2011 9:45
mam feferonky ale nevim jak casto je zalevat muzete nekdo poradit?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
   
host - 142.18 (?), 3.2.2011 13:49

Nie je nutné každý rok klíčiť - stačí nechať prezimovať...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.195 (?), 31.3.2011 2:58

Zdravím, začal som pestovať chilli papričky. Kúpil som si na internetu a zatial mi pekne vyklicilo iba jedine semiacko z 5tich kvetinacov (5 odrod). Ale Chilli Anaheim mi klici nejako divne do zeme. Proste semiacka sa dostali do vzduchu a stonky sa tahaju do zeme (kokosovy kompost). A tak sa chcem spytat ci je to normalne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.161 (?), 24.9.2014 12:13

Ahoj na internetu jsem se též dočetl, že se setím je třeba začít nejpozději v únoru, ale jelikož mám skleník umístěn v ne příliš ideálních podmínkách, tak mi papričky dozrávají až tak v říjnu a to už v domácích podmínkách. Rozhodl jsem se proto, že letos začnu již mnohem dříve a to tak v září/říjnu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 183.48 (?), 30.8.2013 12:41

Zdravím, rok co rok pěstuji bezproblémově papričky v truhlíku na muškáty. Letos se mi ale něco přihodilo, a nevím co s tím. Papričky jsem úspěšně sklidil, krásné zdravé se sytou barvou. Ale po dvou dnech sušení se na většině z nich objevují šedé až světlounce hnědé flíčky někdy na začátku, někdy v prostředku papričky, vždy dokola po obvodu papričky. Po rozkrojení je paprička zdravá a na pohled normální, Nevíte co s tím popř. můžu je konzumovat? Předem děkuji.

Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 203.193 (?), 9.7.2011 9:45
mam feferonky ale nevim jak casto je zalevat muzete nekdo poradit?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 9.7.2011 10:10

manžel je zalévá ob den máme je na jižním okně dnes vyfoceno

nikdy je opylováváme rostou samy a pěstujeme je každý rok,

letos jich máme i hodně venku na jižní straně u zdi


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 102.196 (?), 19.7.2011 11:18

Dobrý den,

 

letos jsem si koupila chilli papričky předpěstované na trzích. Je to už cca2měsíce, co se o ně starám doma, když je chladno, jinak je mám na parapětě (slunce odpoledne). Má začínajícíh 6 plodů - juchůů! 

Problém je však takovýto: 1) rostlinka (cca 30cm) mi svou váhou padá dolů k zemi (ohýbá se) a já nevím co s ní - doporučujete klacík na zpevnění?

2) je potřeba ji zastřihávat nějak či zkracovat?

Domča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.10 (?), 20.7.2011 15:24

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. V únoru nebo v březnu jsem zasela 4 semínka Habanero. Všechna vzešla, ale po nějaké době se dvě rostliny zastavily. Mají asi 5 pravých lístků - 5 cm vysoké a jsou pořád stejně velké. Neusychají, nevadnou, nic a to je už čtvrt roku - nechápu, zvláštní. Ty další dvě mi krásně vyrostly, i když ve výšce cca 20 cm začaly žloutnout - je pravda, že jsem vůbec nehnojila. Dala jsem do skleníku a nyní mám sice pouze jednu zatím krásnou velkou papričku. To jen na vysvětlení. Mě by však zajímalo, když mám okna pouze na východní a západní straně, stačí přímé slunce chilli papričkám jen 2 hodiny denně? Mohla to být také příčina zastavení růstu a žloutnutí rostlin? Nebo tím, že jsem nedala žádné hnojivo? Stačí pro úspěšné pěstování chilli papriček granulované hnojivo Cererit v obvyklém množství? Děkuji za objasnění. Petra S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 211.21 (?), 16.8.2011 18:05

Dobrý den, Habanero papričky je potřeba spíš nezalévat a držet na slunci.Já je zalévám až začnou věšet listy dolů a to zálivkou s tekutým hnojivem.Jsou potom pálivější a hlavně neuhnívají kořínky a listy nežloutnou.Zralé papričky pak nařežu na kousky a nakládám do octového nálevu. Je to síla, ale má to skvělé arroma. Při nakládání však používám brýle na plavání a chirurgické rukavice. Vítězslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 21.8.2011 9:00

tak jsem si chtel pochutnat a spis me chut zarazila..vydlabal jsem odrudu Koral, naplnil kozim syrem s bylinkami a dal do oleje, po 7-10dnech ochutnal - papricky jsou stale tuhé, jak docili v obchodech, ze ty plnene papricky syrem maji mekke? to se musi nejdrive zavarit a az potom plnit a dat do oleje? dekuji moc M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika