Chilli papričky - pěstování v květníku



host - 183.48 (?)
30.8.2013 12:41

Zdravím, rok co rok pěstuji bezproblémově papričky v truhlíku na muškáty. Letos se mi ale něco přihodilo, a nevím co s tím. Papričky jsem úspěšně sklidil, krásné zdravé se sytou barvou. Ale po dvou dnech sušení se na většině z nich objevují šedé až světlounce hnědé flíčky někdy na začátku, někdy v prostředku papričky, vždy dokola po obvodu papričky. Po rozkrojení je paprička zdravá a na pohled normální, Nevíte co s tím popř. můžu je konzumovat? Předem děkuji.

Marek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
   
host - 142.18 (?), 3.2.2011 13:49

Nie je nutné každý rok klíčiť - stačí nechať prezimovať...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.195 (?), 31.3.2011 2:58

Zdravím, začal som pestovať chilli papričky. Kúpil som si na internetu a zatial mi pekne vyklicilo iba jedine semiacko z 5tich kvetinacov (5 odrod). Ale Chilli Anaheim mi klici nejako divne do zeme. Proste semiacka sa dostali do vzduchu a stonky sa tahaju do zeme (kokosovy kompost). A tak sa chcem spytat ci je to normalne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.161 (?), 24.9.2014 12:13

Ahoj na internetu jsem se též dočetl, že se setím je třeba začít nejpozději v únoru, ale jelikož mám skleník umístěn v ne příliš ideálních podmínkách, tak mi papričky dozrávají až tak v říjnu a to už v domácích podmínkách. Rozhodl jsem se proto, že letos začnu již mnohem dříve a to tak v září/říjnu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 183.48 (?), 30.8.2013 12:41

Zdravím, rok co rok pěstuji bezproblémově papričky v truhlíku na muškáty. Letos se mi ale něco přihodilo, a nevím co s tím. Papričky jsem úspěšně sklidil, krásné zdravé se sytou barvou. Ale po dvou dnech sušení se na většině z nich objevují šedé až světlounce hnědé flíčky někdy na začátku, někdy v prostředku papričky, vždy dokola po obvodu papričky. Po rozkrojení je paprička zdravá a na pohled normální, Nevíte co s tím popř. můžu je konzumovat? Předem děkuji.

Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 203.193 (?), 9.7.2011 9:45
mam feferonky ale nevim jak casto je zalevat muzete nekdo poradit?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 9.7.2011 10:10

manžel je zalévá ob den máme je na jižním okně dnes vyfoceno

nikdy je opylováváme rostou samy a pěstujeme je každý rok,

letos jich máme i hodně venku na jižní straně u zdi


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 102.196 (?), 19.7.2011 11:18

Dobrý den,

 

letos jsem si koupila chilli papričky předpěstované na trzích. Je to už cca2měsíce, co se o ně starám doma, když je chladno, jinak je mám na parapětě (slunce odpoledne). Má začínajícíh 6 plodů - juchůů! 

Problém je však takovýto: 1) rostlinka (cca 30cm) mi svou váhou padá dolů k zemi (ohýbá se) a já nevím co s ní - doporučujete klacík na zpevnění?

2) je potřeba ji zastřihávat nějak či zkracovat?

Domča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.10 (?), 20.7.2011 15:24

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. V únoru nebo v březnu jsem zasela 4 semínka Habanero. Všechna vzešla, ale po nějaké době se dvě rostliny zastavily. Mají asi 5 pravých lístků - 5 cm vysoké a jsou pořád stejně velké. Neusychají, nevadnou, nic a to je už čtvrt roku - nechápu, zvláštní. Ty další dvě mi krásně vyrostly, i když ve výšce cca 20 cm začaly žloutnout - je pravda, že jsem vůbec nehnojila. Dala jsem do skleníku a nyní mám sice pouze jednu zatím krásnou velkou papričku. To jen na vysvětlení. Mě by však zajímalo, když mám okna pouze na východní a západní straně, stačí přímé slunce chilli papričkám jen 2 hodiny denně? Mohla to být také příčina zastavení růstu a žloutnutí rostlin? Nebo tím, že jsem nedala žádné hnojivo? Stačí pro úspěšné pěstování chilli papriček granulované hnojivo Cererit v obvyklém množství? Děkuji za objasnění. Petra S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 211.21 (?), 16.8.2011 18:05

Dobrý den, Habanero papričky je potřeba spíš nezalévat a držet na slunci.Já je zalévám až začnou věšet listy dolů a to zálivkou s tekutým hnojivem.Jsou potom pálivější a hlavně neuhnívají kořínky a listy nežloutnou.Zralé papričky pak nařežu na kousky a nakládám do octového nálevu. Je to síla, ale má to skvělé arroma. Při nakládání však používám brýle na plavání a chirurgické rukavice. Vítězslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 21.8.2011 9:00

tak jsem si chtel pochutnat a spis me chut zarazila..vydlabal jsem odrudu Koral, naplnil kozim syrem s bylinkami a dal do oleje, po 7-10dnech ochutnal - papricky jsou stale tuhé, jak docili v obchodech, ze ty plnene papricky syrem maji mekke? to se musi nejdrive zavarit a az potom plnit a dat do oleje? dekuji moc M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika