Motorová píla zn. Timbertech



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 236.3 (?) 
18.1.2009 11:54

Pila Hecht 945 v akci vyjde na asi 2700 Kč, to je prakticky tatáž cena a když tu zapátráte, zdá se, že s ní jsou majitelé vcelku spokojení. Já ji nemám, takže se k ní nemůžu vyjadřovat.

Zkuste ale uvážit, jestli opravdu potřebujete benzinovou pilu, možná by Vám na řezání dříví do kamen aj. práce kolem domu nakonec lépe vyhověla elektrická. Tady už mluvím ze své zkušenosti, protože benzinovou už používám jen tam, kam nedosáhne prodlužka. Elektrická totiž nečadí a snáz se vypíná a pak zas zapíná, když si člověk potřebuje něco podat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 116.34 (?), 18.1.2009 18:36

Ja som pozeral aj Hechta 945 a mali ho v Tescu v akcii za 5999Sk aj prepravným boxom. Možno u vás v Česku je za 2700Kč, ale na Slovenksu je ovela drahší. A podla mňa 2.4PS čo je cca 1.8Kw je slušný výkon na 45 ccm motor. Ale možno len papierový. Motorovou pílou som ešte nepílil, zatial všetko drevo som pílil len ručnou pílkou a je to dosť namáhavé preto sa obzerám po nijakej lacnej motorovej píle. Ona by bola v provoze len pár hodín ročne a preto nechcem vela investovat. Ale zasa keď sa nijaká maličkost pokazí tak ju nechcem celu zahadzovat a kupovat novu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 18.1.2009 18:52

Jedna věc je udávaný výkon a skutečný. To se může lišit, ale přesto na 45cm lištu - ještě hodně záleží na řetězu - je ten výkon málo. Kdyby na pile byla 3/8 1,3mm řezná souprava tak dejme tomu, ale to by bylo i tak na hranici. Přesto zde neprodává výrobek kvalita, ale nízká cena a zbytečně dlouhá lišta, což má navodit přesvědčení, že je to silná pila. Zde bych doporučil vzít rozum do hrsti a zapomenout na tyto a podobné napodobeniny pil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.34 (?), 18.1.2009 19:33

Takže podľa Vás pán J.S. mám zabudnúť na túto pílu a ostatné napodobneniny. OK. Keď je lišta dlhá 45 cm to neznamená pre mňa, že budem píliť polená priemu 45 cm. Tie polená, ktoré som pílil ručne mali 10 max.15 cm priemier. A čo Hecht 939 s objemom 37 ccm? To by bola lepšia volba?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 18.1.2009 22:21

Těmi příklady jsem vás chtěl navést, jak osazují větší motory skuteční výrobci s tradicí a skušenostmi. Chápu vás s cenou, také si finance musím vydělat, neživí mne sociálka. :-) Při té ceně se nevyplatí díly kupovat, vyjdou převážně dráž než nová pila! Válec s pístem rozhodně nebude stát 1 000,- Sk. Zapalování také. Při vámi popisovaném (uvažovaném) provozu, by jste mohl být v té skupině spokojených majitelů, jenže, většinou to potom dopadá tak, že majitel začne řezat podstatně víc, než s ruční pilou a zjistí, že to co má, není dostatečné! Co se týče shodnosti dílů, nemohu říct, že ano, protože nikdo neví co Číňan kam namontoval! Navíc stejně vypadající pily, vyrábí v Číně několik výrobců! Lišta 45 cm je dobrá u amtéra jen na to aby se nemusel ohýbat a při průměrech o kterých píšete, vám stačí lišta 30 cm! Výkon u obsahů 45 ccm se běžně pohybuje okolo 2 kW/ 2,7 PS, ale věřte tomu, že to tak u této pily je!? Tyto pily jsou také běžně osazovány lištami 35 cm!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 236.3 (?), 18.1.2009 22:41

Zcela off-topic:

"...lišta 45 cm je dobrá u amtéra jen na to aby se nemusel ohýbat..."

Jak to myslíte? To ten "amatér" stojí nad dřevem a má pilu spuštěnou po boku a pižlá špičkou něco na zemi?Nic takového jsem nikdy v reálu neviděl, ale lehce mi z takové představy mrazí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 18.1.2009 23:08

Já něco takového vídám v lese docela často a mrazí mne vždy, hlavně že při prodeji lišt jim říkám, že to mají dát kratší!  Není to až tak extrémní, někteří profíci také dávají delší, kvůli odvětvování, ale aby stál člověk v pozoru a měl pilu u pasu, tak to zase není tak dlouhá ta lišta! Jo když nasadím 110 cm, to už je macek! Amatérům na 45 cm vždy říkám, to pojedete člunem a řetěz použijete jako vrtuli? Dělám léta s délkou 40 cm a stačí bohatě na 120 cm na pařezu, manipulace je přeci 80 cm, takže na co ještě 5 cm lišty? 

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
travnikar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 224.30 (?), 18.1.2009 23:15

Ano, skutečně slibovaných 45cm3 a výkon motoru se mohou rozcházez se skutečností. Setkal jsem se s tím již mnohokrát a bylo mi řečeno, že je to tisková chyba... atd.. jde jim hlavně o to-nalákat kupujícího...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 112.250 (?), 18.1.2009 23:24

njn většina zákazníků posuzuje výkon pily podle délky lišty, obvyklý dotaz zní chtěl bych pilu 45 cm, načež z nich vyleze že je to délka lišty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.34 (?), 19.1.2009 17:47

Zdravím. Dnes mi odpísal predajca a ku ND sa nevyjadril. Takže ND budú asi problém. Ešte stále nie som rozhodnutý či ju mám kúpiť alebo nie. Predsa len tie ND sú dôležité.  Radek ja som nemyslel tak že budem kupovať valec, piest..., myslel som len na maličkosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika