Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?)
2.7.2011 21:36

U nás (jihovýchod Vysočiny) začala sezona suchem, potom bylo mokro, obávala jsem se, že vše shnije, nyní je již opět sucho a čekám na déšť. Sklízím okurky nakladačky z venku, což je dříve než v jiných letech, pěkná jsou rajčata, Černý maur ve skleníku začíná červenat, Děvočka ještě ne, sázela jsem ji později. Jahody sklizeny, klidíme maliny. Jen cibule má plíseň na listech.  Zatím mi zahrada a úroda dělá radost.   Jiřina

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 2.7.2011 8:44, zobrazeno: 22190x

Slovy klasika  Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným bych Vás chtěl uvítat do diskuze o stávajícím průběhu letního počasí a požádat o Vaše komentáře. U nás v Břeclavi je větrná kosa se čtrnácti stupni celsiovými, dokonce jsem byl zavřít skleník ať se okurky nekroutí zimou. Naštěstí nás zatím obchází velká voda.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 121.151 (?), 2.7.2011 11:41
jak už jsem psal dříve u nas je tima i v noci 8-9 stupnu a pršelo..Ale, je zajimave - sklizím okurky a mají nasazeno opravdu hodne..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 2.7.2011 11:48

Dnes jsme byli sbírat nakladačky ale žádná sláva, násada veliká ale je chladno. Taky jsme sklidili první meruňky,  venku již sklízíme skorá rajčata (asi osm odrůd) i papriky (AMY, Beros, Samara), šlahouny melounů po deštích poskočily o půl metru, maliny končí, začínají se nalévat první broskve. Jahody Delician i Grandian stále plodí, sklízíme i rybíz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 2.7.2011 13:51

V HK jsem sklidil česnek, meruňky začínají zrát, pár nakládaček na salát je, rajčata za pár dnů. Rybíz a angrešt končí. Letos je všeho až až. Jablka jsem protrhával.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 2.7.2011 14:49

Vysočina, dnes jsme zavařili první várku okurek z fóliáku. Jinak zatím zrají 3 odrůdy rajčat pouze ve skleníku, venku ještě nic. Papriky ve skleníku taky ještě chvilku potřebují. Z ovoce končí třešně a jahody, maliny a rybíz čekají na sluníčko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 2.7.2011 18:06

Podle některých vědců nadchází malá doba ledová...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 121.151 (?), 2.7.2011 19:03
Tak sklizená brokolice, květák zelí i kapusta, hrašek a ostružiny..a dneska posledni jahody - mam je orzdelene dle odrud od rannych až po pozdní. také první angrešt jsme v týdnu ochutnali..a dneska šel i rybíz a ostružiny do bublaniny ;) každopádně už týden sklízíme ranné brambory a výnos víc než slušny odruda Colette velká spokojenost.. dále Princess, Dali, Dita - tak jsem na ne zvedavej.. A neskutečny boj se slimakama ;(((ožrali me 10 paprik behem včerejší noci dneska dostali granule a obsypal jsem to dřevěnym eko bio popelem ;)))
Letos se povedla
Letos se povedla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 148.167 (?), 2.7.2011 20:40

Tak u nás na Teplicku taky zima a začíná pršet. Naštěstí mám postříkáno. Rajčata zatím nejsou, ale sklízíme cukety, papriky, okurky a beraní rohy za skleníku. Venku už okurky začínaj, ale při takové zimě to asi ještě chvilku potrvá. Jinak je po jahodách, rybíz, maliny a malinoostružiny či co to je ještě tháme. Taky jsem dnes utrhla brokolici a tak pěknou jak na fotce výše jí teda nemám. Melouny moc nerostou, tak uvidíne jak to dopadne. Chtělo by to teplo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.107 (?), 2.7.2011 20:33

Vědci ví velký kulový. Napřed globálně oteplujou, teď hrozí dobou ledovou. To nejsou vědci, to jsou jarmarečníci. K tématu: Vysočina, vše, zejména plevel roste jak o závod. Sklízím jarní košťáloviny, uzrála venku v ohradě z textilu první rajčata minigold. Letos naprosto výstavní okurky a papriky ve skleníku. Třešeň začíná zrát. Jahody významná sklizeň bez plísně a hnití. Atakdále atakdále. Pro pana Mirka: Přečtěte si zamyšlení o počasí v Čapkově knize Zahradníkův rok, tam je všechno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 2.7.2011 21:36

U nás (jihovýchod Vysočiny) začala sezona suchem, potom bylo mokro, obávala jsem se, že vše shnije, nyní je již opět sucho a čekám na déšť. Sklízím okurky nakladačky z venku, což je dříve než v jiných letech, pěkná jsou rajčata, Černý maur ve skleníku začíná červenat, Děvočka ještě ne, sázela jsem ji později. Jahody sklizeny, klidíme maliny. Jen cibule má plíseň na listech.  Zatím mi zahrada a úroda dělá radost.   Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika