Traktůrek HQ s hydrostat. převodovkou - problém zablok. diferenciálu



host - 171.220 (?)
18.4.2021 15:49
Hezký den prosím napište, jaká to byla nakonec chyba, a jak náročná byla oprava. Děkuji
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 6.84 (?), 4.10.2009 15:26, zobrazeno: 16133x

Dobrý den,

dle diskuzí je zde asi jediný okruh lidí, kteří by mi mohli alespoň teoreticky pomoci. Za jen nepatrné objasnění problému předem velice děkuji. Jal jsem se o víkendu posekat známým zahradu jejich traktůrkem Husqvarna CTH 155,  (motor B&S 15,5 HP a hydro převodovka Hydro Gear), jelikož jsou na dovolené. Přijel jsem na konec zahrady, zastavil a vypnul motor. Poté jsem po pěti minutách opět nastartoval, zařadil přední chod, ale hydrostatická převodovka si postavila hlavu a od té doby jsem se nikam nepohnul. Nechal jsem tedy motor vychladnout a vše zopakoval, bohužel bez úspěchu. Vždy se ozval zvuk jako by se chtěl traktor rozjet, ale záběr žádný a řadící páka měla tendenci se vracet do neutrálu. Pod sedačkou jsem tedy zajistil páčku hydrauliky, abych mohl traktor alespoň odtlačit do garáže, ale kola byla i poté naprosto zablokovaná (diferenciál?). Blížil se večer a široko daleko ani živáčka, tak jsem ručně nadzvednul zadní nápravu a jako s trakařem jsem odkráčel s traktorem do garáže. Absolutně nechápu, kde se stala chyba. Mám podobný traktor se stejným motorem a hydraulikou a nikdy se mi nic podobného nestalo. Teď jen nevím, zda rovnou naložit sousedův traktůrek na valník a vyhledat po víkendu servis nebo to může být nějáká záludnost, která se dá opravit na místě. Jsem velice zneklidněn jelikož traktor není můj. Olej je OK a stáří traktoru rok 2003. Seká se 2x až 3x měsíčně plocha cca 2700 m2. Prosím poraďte. Děkuji a přeji všem ať se do podobné situace s půjčeným zařízením nedostanete.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 74.163 (?), 5.10.2009 6:54

Vyhledejte servis, bude to něco uvnitř převodovky, co jste mohl jste vyzkoušel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.157 (?), 5.10.2009 7:05

v každém případě bych nejprve zkontroloval funkčnost brzdy stává se že zarezne a zablokuje se pro kontrolu se musí sundat levé kolo a po té zkontrolovat kotouč respektive zda má vůli a dá se s ním otáčet. Pokud je to v brzdě stačí zdemontovat vrchní část a rozchodit 2 válečky.

karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.71 (?), 5.10.2009 14:41

Jenom jedna blbá kontrolní otázka, nenechal jste si sešlápnutou a zaaretovanou brzdu??!!. Po tom , co popisujete mi to také připadá na zabržděno!     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 199.2 (?), 6.10.2009 8:52

Zdravím,

děkuji všem za názory. Brzda je samozřejmě odblokovaná. Včera jsem volal do servisu HQ a poradili mi vyháknout hydrauliku ručně (vymontovat táhlo ovládání a zkusit na samotnou páčku ovladače zatlačit do mezních poloh ručně. Prý se mohlo stát, že se hydraulika kousla někde mezi vypnuto - zapnuto. Zkusil jsem to včera, ale bohužel bez úspěchu. O víkendu se pokusím dostat na spodek traktoru a znovu překontroluji rozvody atd. Mimochodem budu muset najít optimální způsob, jak se na spodek dostat. Můj vlastní traktor má zepředu na podvozku madlo a zvládnu ho sám nadzvednout a položit na pomocný rám na zádi /doporučení výrobce). Traktor HQ tam má pouze slabou plechařinu. Překvapilo mne, že ani v návodu o možnosti zvednutí, nebo naklopení traktoru není ani čárka. Pochybuji, že má každý majitel tohoto traktoru k dispozici rampu, popř. pomocníky, kteří mu to pomohou hodt na dostatečně velké špalky... Aby si to nezasvěcený člověk sám nadzdvihl, vyčistil a sešteloval může být trochu problém.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 21.157 (?), 6.10.2009 10:39

Brzda to není - uřčitě bych zkontroloval funkci vypínání hydropohonu pod sedačkou obě krajní polohy popisujete že nešel vyřadit po té bych sundal řemen hydropohonu kdekoliv a zkusil zatlačit vpřed vzad. Pokud vám to půjde tlačit a bude se zároven otáčet řemenice hydra bude to nejspíš v části hydraulické pokud ne bude něco s diferenciálem. Na co bych se asi podíval pouzda poloos a pokud má převodovka samostatný prodlužovací díl tak tam je ložisko - součást převodovky. Zkoušku kterou vám poradily v HQ můžete provést také je to jedna z možností

karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 215.116 (?), 25.9.2012 17:04

traktůrek MTD zablokované kola, nevím čím to je kola nejedou, po nadzvednutí jedou ale proti sobě, takže jedno dozadu druhé dopředu. pokud někdo poradí, budu rád. Ruda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 171.162 (?), 11.10.2012 20:37

kouslá brzda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 171.220 (?), 18.4.2021 15:49
Hezký den prosím napište, jaká to byla nakonec chyba, a jak náročná byla oprava. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika