Sekačka Partner P56 - 875DWA - znáte?



asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?)
30.4.2010 11:33

Mám jí, seká výborně, mulčuje a vyhazuje také fobře.

Pohon je dobrý - mám na zahradě svah a je to bez problémů

Mohli jí udělat trochu větší koš, to je asi jediné co mi vadí...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 202.36 (?), 20.4.2009 22:52, zobrazeno: 12082x

Dobrý den, máte prosím někdo zkušenost se sekačkou Partner P56 875DWA? Má papírově výborné parametry: velký záběr 56 cm, silný motor B+S 6,5 HP, variátor pojezdu v širokém rozsahu 0 - 7,4 km/h, velká kola, mulčování, boční výhoz - vše by mi plně vyhovovalo, ale cena je podezřele nízká. Bylo by to fajn, ale jsem nedůvěřivý k příliš levným věcem. Budu vděčný za každý praktický poznatek, případně doporučení sekačky obdobných parametrů, která něco vydrží.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 111.50 (?), 30.4.2010 11:29
Také bych ocenil osobní zkušenost, hlavně jestli dobře sbírá do koše a vyhazuje bokem, někde se tady řešilo, že 53 cm verze této sekačky špatně sbírá s origináním nožem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 30.4.2010 11:33

Mám jí, seká výborně, mulčuje a vyhazuje také fobře.

Pohon je dobrý - mám na zahradě svah a je to bez problémů

Mohli jí udělat trochu větší koš, to je asi jediné co mi vadí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 111.50 (?), 30.4.2010 12:15

Moc díky za info... asi je to nesmysl na co se ještě dovolím zeptat - jedna věc mi není jasná, rychlost pojezdu se reguluje tím, jak moc přitáhnete páčku k madlu - nezrychluje tedy a nezpomaluje pak neustále sekačka, když se s ní přejíždí přes nerovnosti (pokud tedy není přitáhnutá na 100 % k madlu)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.243 (?), 30.4.2010 12:29

Martine, ten větší koš by byl právě na škodu. Čím větší koš tím větší hmotnost "nákladu" plus převis za zadní nápravou se rovná větší odlehčení hnacích předních kol. Tzn. problémy s prokluzováním kol - pojezdem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 30.4.2010 12:39

Co byste chtěl? Elektronický regulátor rychlosti? Řešíte zbytečnost. Kdo Vás reguluje, když máte (měl byste) sekačku bez pojezdu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 111.104 (?), 1.5.2010 10:55

Dovolil bych se připojit do diskuse - když se už bavíte o tom pojezdu, nemám absoletně žádné zkušenosti s pojezdem na,,tvrdo" a nebo variabilním. Někteří prodejci mi říkají že profesionálové volí pojezd stálý prý se tím zbavím možných závad. Ale já mám hodně otromků a ostrůvků a pojezd s variátorem si myslím by byl lepší ale pokud bych to měl nějak častěji opravovat - servisovat tak bych asi volil stálý pojezd myslím že to je asi i o tom naučit se s tím jezdit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 111.104 (?), 1.5.2010 11:02

K tomu partnerovi: všiměte si podle obrázku že přední náprava je stejně široká jako zadní. Já mám na zahradě hodně míst kde potřebují sekačku jenom jako by strčit jenom předkem mezi stromky a dokážete si představit jak budute vjíždět mezi takováto místa s tímto rozpětím nápravy? A ještě k té přední nápravě, která je hnací nedokážu si představit že budu mít koš z půlky plný jak asi pojede, nebudu jí muset nakonec tlačit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika