Krovinorez MS-330 U Dolmar nejake rady?



host - 90.168 (?)
26.4.2010 23:02

Mám a nedoporučuju. Klady: motor OK, spotřeba vynikající, malá hlučnost, výkonově stačí i na vysokou trávu. Zápory jsou hlavně vibrace - po 2h mě už nepříjemně brní ruce. Ovládání plynu je dost chatrné - stačí zabrat za plyn bez zmáčknuté pojistky a uvnitř mechanismus přeskočí = rozebrat a znova poskládat. Jednoduchý popruh je na 2věci = zahodit a pořídit lepší.  Dneska bych volil něco jiného, od Dolmaru asi 340.   Gl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 82.242 (?), 26.4.2010 22:13, zobrazeno: 12021x

Mohl by nekdo dat reference na MS-330U Dolmar? Potrebuju krovinorez a moc se v tom nevyznam. Je to dobra mašina anebo koupit radsi neco jineho? jinou značku?

Dekuju za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.168 (?), 26.4.2010 23:02

Mám a nedoporučuju. Klady: motor OK, spotřeba vynikající, malá hlučnost, výkonově stačí i na vysokou trávu. Zápory jsou hlavně vibrace - po 2h mě už nepříjemně brní ruce. Ovládání plynu je dost chatrné - stačí zabrat za plyn bez zmáčknuté pojistky a uvnitř mechanismus přeskočí = rozebrat a znova poskládat. Jednoduchý popruh je na 2věci = zahodit a pořídit lepší.  Dneska bych volil něco jiného, od Dolmaru asi 340.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.242 (?), 26.4.2010 23:23

Takže kdybych daval pozor na plyn a koupil lepši popruh tak je dobrá? Jinak dekuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.168 (?), 26.4.2010 23:32

Plyn je v pohodě, jen se musí dávat pozor (není blbovzdorný). Lepší popruh je nutnost, dodávaný jednoduchý je opravdu bída, bolí z něj záda. S vibracema toho moc nenaděláte, trochu pomůžou dobré rukavice. Se zbytkem spokojenost.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.69 (?), 27.4.2010 7:07

Mám ho už 2 roky a při koupi jsem si připratil za dvouramenný popruh. Spotřeba vynikající a motor jde pěkně do otáček. Já používám antivibrační rukavice, protože po nějaké době ruce brní. Sekám hlavně příkopy a plochy kam s normální sekačkou nejezdím (občas nějaké nálety 3 zubým kotoučem). Jednu výtku mám k drnčení nějakého krytu při volnoběhu a nízkých otáčkách. Nepodařilo se mi zjistit co to vlastně drnčí a tak prostě sekám a neohlížím se na to. Někdo to tady řešil v záruce, ale nevím co bylo příčinou. Jinak si myslím, že co se týče poměru cena/výkon/kvalita, tak jde o slušný stroj.D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.13 (?), 27.4.2010 7:07
Používám MS 260U, a obecně souhlasím. Ale já jsem spokojen, neboť seču v kuse max. 1 hod. S plynem problémy nemám. Dobu sečení v kuse ovlivňuje motor, který má velmi nízkou spotřebu, přitom je výkon v nižších otáčkách výborný. Volbu bych přizpůsobil velikosti plochy a co na ní roste.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 138.156 (?), 6.5.2010 22:46

Dekuju vam vsem moc pekne za rady. Zrejme asi jdu do toho :) Jo, ozaj prodejce mi rikal ze to ma Mitsubishi motor. Teda prave tento druh. Je to dobre nebo ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.96 (?), 7.5.2010 6:58
Motor M. je vynikající a je to velká přednost 260, 330, 430. Vibrace ovlivňuje správná struna/ nástroj. Používám orig. točenou strunu a jde jak do másla. Spotřebovat jednu nádržku je časově náročné :).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6515) - 70.100 (?), 7.5.2010 11:46

To mě zajímá, můžete to trošku rozvést? Kouknul jsem zběžně na stránky prodejců (mají v tom chlívek) a motor M je uvedený jen u jednoho prodejce a u 330. Budu potřebovat něco menšího kolem chalupy a tohle mě docela zaujalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 7.5.2010 17:21

Motor M. je na všech modelech této řady. Máme 260U a je to na štítku motoru. Dál je to jasné, podle návodu, který má u motorů všch modelů shodné parametry a nakonec je nejlepší to vidět na strojích, což jsem viděl. Za tu cenu a co to dovede, jak jsem napsal, víc nepotřebuji. Pro více informací se podívejte sem na diskuzi.... Křovinořezy cca 1,5 kW - Solo, Dolmar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika