Jakou směs používáte k pohonu 2 T



pandavid - (11) - 156.189 (?)
16.8.2009 20:46

zdravíčko pánové, vytáhnu starší téma. generálkoval jsem motor mj5, nová klika, ložiska, gufera, píst, čep, kroužky, válec, hlava zůstal původní. Generálka snad úspěšná, motor běží, občas mě při ubrání plynu chcípne. Hlavní dotaz jakej poměr tam dát? držet se dle návodu při záběhu 1:33, po 10mth1:40? můžu dát při záběhu 1:40, po 10mth 1:50? Používám olej LOW SMOKE 4l i do dvou dalších dvoutaktů

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 118.44 (?), 13.5.2009 22:34

Ok někdo dává ecolube někdo metaltec ale stejně je to něco navíc co firmy nedoporučují a tím by se i mohli bránit myslím si že by tyto stroje měly fachat i na normální benzín i olej který koupíme u benzínky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 14.5.2009 9:58

Ano, souhlasím s Vámi, je to něco, co firmy nedoporučují. Nemám obavy ohledně poměru 1:50, v tom to není. Ale s čím výrobci nepočítali a nyní již počítají jsou hlavně nekvalitní paliva. Tím se může stát, že po delší době skladování se něco zalepí, směs málo maže, motor nemá potřebný výkon, nebo jede nepravidelně. Já přípravek do oleje používám proto, že s ním mám velmi dobré zkušenosti ohledně ochrany motorů i při použití chybného poměru, nebo vůbec, že se benzín natankuje a použije bez oleje. To je hlavní důvod, proč používám M1. Nemohu vyloučit svoji chybu, což se už stalo. Dále nemohu vyloučit, že koupím nekvalitní benzín. Směs mísím stále 1:50, ale s přípravkem, který mám v oleji. Tím je to velmi jednoduché a stačí do nového balení přidat 50ml. Když bude dodržován návod na obsluhu, tak není třeba nic přidávat. Já ale pořád něco dělám a mnohdy se stane, že myslím na 3 věci zaráz, a proto se raději jistím. Tím mi to splňuje to, že nechci přidávat více oleje, což není doporučeno ani výrobci v návodech u doporučených olejů a zároveň směs vydrží déle. Nedávno jsem sekal trávu motorovou kosou, kde jsem nechal směs 1/2 nádrže od podzimu. Není s tím problém a možná by ani nebyl, kdyby tam byla jen směs 1:50. To ale po zkušenostech nechci riskovat, že to skutečně tak bude.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.244 (?), 14.5.2009 13:33
Zdravím a chválím korektní diskusi bez přetahované co je lepší a co je nepoužitelny KP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 14.5.2009 14:46

Já dávám taky raději trochu oleje navíc (pro jistotu)ale asi by bylo lepší ho tam přidat až těsně před řezáním, do starší směsi a nebo použít některý z výše zminovaných přípravků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.56 (?), 14.5.2009 20:23

Někteří opraváři pil a křovinořezů si stěžují anebo napoak nestěžují protože jim přibývá kšeft ohledně zadřených pil a sekaček všeho druhu 2T. Mně se to ještě nestalo abych něco někdy zadřel a to jsem se na dvoutaktech něco narajtoval. Na Pionýru a motorce od dětství. Potom Trabant, Wartburg, Barkas. Poslední dobou pila Husqarna 257 a křovinořez Husqarna.  S benzínem jsem si nedělával starosti. Po zimě křoviňák HQ nastartuji a jedu. Nikdy jsem benzín nikam nevyléval. Seču letos podruhé a jedu až ode dneška na nový benzín. Jdu do toho s Vervou. Koupil jsem si u Benziny Verva 100 oktan. Ale abych byl upřímný, velký rozdíl oproti Natural 95 jsem nepozoroval.

Proč tolik zadřených motorů přemýšlel jsem po každém přečtení komentáře od nějakého opraváře kterému zase někdo přinesl zadřenou pilu anebo křoviňák.  Svitlo mi až dnes po rozhovoru s jedním novopečeným uživatelem 2T sekačky, mimochodem akademicky vzdělaným sice netechnického oboru nicméně před jméno si píše PhDr. Jaký ten měl hokej při výpočtu kolik má dát oleje do benzínu...

Domníval se že když má dát do nového stroje namísto 1:50 raději 1:40, což jsem mu i pro jistotu schvaloval, tak že tam má toho oleje dát méně když je to "jen" 1:40. Taky problémy s desetinnými čárkami ale to se spletl o řád napravo, takže by dle svých výpočtu namíchal do benzínu oleje 10x víc než je třeba. Prostě než jsem ho mohl pustit k benzince koupit benzin, musel jsem akademicky vzdělanému člověku poskytnout kondice z matematiky pro základní školy. Jak potom vypadá úroveň matematického vzdělání u neakademicky vzdělaných některých středoškoláků anebo lidí se základním vzděláním lze se jenom dohadovat.  Nepřímá úměra trojčlenky některým nic neříká.

Přestal jsem se divit proč je tolik zadřených prcčmoudů. Oni se vám opravářům málokdy pochválí jakou směs to vlastně pro svého zahradního pomocníka vyrobili.

Dávám 1:50 dle návodu výrobce a nikdy jsem nic nezadřel. Kolik vlastně toho oleje tam nalít je napsáno v návodu k použití a já jenom doporučuji ten návod respektovat. Oleje tam nalijte po zadání do kalkulačky 1/údaj z návodu a vyjde vám kolik oleje máte nalít. Do 1 litru nalejte 20 mililitrů. Pro lehké alkoholiky je to jedna malá štamprle na slivovicu. Pro pokročilé alkoholiky, velkou štamprli zvanou půlku nalijte do dva a půl litrů benzínu ale já mám na to 20 ml injekční stříkačku. To počítání není zas tak světoborné a taková vyřazená injekční stříkačka umožní olej dávkovat přesně.

Dobré by bylo pro některé lidi vyhledat učitele matematiky ze základky a poprosit ho o opakovací doučování když někdo v matice na zš nedával pozor. Předejdete tím zadření vašeho dvoutaktního pomocníka.

Nezlobte se že tady píši takové triviality ale po dnešním rozhovoru s tím PhDr jsem usoudil že to budé dobré tady pro některé zpoakovat protože ani akademické vzdělání nemusí být dostatečné, tak složité je správně namíchat olej do benzínu a opraváři se pak diví proč jim přibývá zadřených pil v opravně.

HQ257

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pandavid - (11) - 156.189 (?), 16.8.2009 20:46

zdravíčko pánové, vytáhnu starší téma. generálkoval jsem motor mj5, nová klika, ložiska, gufera, píst, čep, kroužky, válec, hlava zůstal původní. Generálka snad úspěšná, motor běží, občas mě při ubrání plynu chcípne. Hlavní dotaz jakej poměr tam dát? držet se dle návodu při záběhu 1:33, po 10mth1:40? můžu dát při záběhu 1:40, po 10mth 1:50? Používám olej LOW SMOKE 4l i do dvou dalších dvoutaktů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.110 (?), 5.2.2010 20:45

Koukám, že valká část z nás bere to mazání dvoutaktu načisto vědecky. Já si oblíbil dávkovač s měrkou oleje u litrového balení oleje Stihl, červený, a nikdy mi nepřišlo řešit jinej olej. Směs míchám 1 : 50 a drtek ojeje cvrknu dycky navíc. Křoviňák i pila jedou z jednoho kanystru, sekačka má 4 takt tak má čistej. Zadřenýho nikdy nic.  Po zkušenostech s firemní centrálou která běhá denně už řadu let věříme všichni v práci na benzin V - Power. Jestli to k něčemu je nijak vědecky podložený nemáme, nicméně ty mašiny drží. Ať to maže j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.132 (?), 6.2.2010 2:01

Místo Žel-Ví-Povr tam klidně můžete nalít libovolný Natural, rozdíl je dokazatelný leda máte-li 4t sekačku vybavenou ŘJ a snímačem detonací... a to ještě bůhví :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 31.8.2010 23:47

tchán nejradši míchal pro všechno 1:40 tedy půlitr oleje na 20l kanystr... namazáno bylo, jen to všechno víc kouřilo a pořád jsem mu musel čistit svíčky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.196 (?), 19.8.2010 18:04

NO ja mam kanistr z benzinem uz asi 5let, redeno 1:50, letos ho naplnim po 5 znovu. Kazdej rok s nim porezu 10kb dreva. Zatim zadnej problem :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika