Jakou směs používáte k pohonu 2 T



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
   
host - 183.3 (?) 
22.8.2010 17:49

pro mě celkem zajímavá diskuze z nedostatku vlastních zkušeností.

Tak tedy: 1x pila MS 260 (cca půl roku stará) - olej stihl 1:50, po cca 2 měsících skladování směsi (teplota kolem 20 stupnu, stin, sucho) jsem přilil od oka tak 10 ml "pro jistotu"; křovák jonsered cc 2036 starý taktéž půl roku olej husqvarna XP 1:50 přesně + "kapka" navíc (tak do 10 ml) - všiml jsem si že dost oleje ulpí v té měrce co je v litrovém balení tak pro jistotu těch 1:50.

Teď jsem řešil dilema nedostatku benzínu - jedno dvě piva sem při práci vypil a auto nafťák tak sem vzal zbytky obou kanystrů a smíchal dohromady, jedu to v křováku a moc ho nehoním do otáček. jedná se o cca 2 litry. Takže asi něco co J.S. nechtěl číst, ale přiznám se. Tento případ mě přivádí k myšlence koupi 10l kanystru na čistý benzín a míchat dle potřeby... inu okolnosti nutí měnit zaběhlé :)

s pozdravem

 Víťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 22.8.2010 19:35

Tady je důležité, že víte, kde může být chyba a také jste schopen tu chybu přiznat a poučit se z ní. Je hodně lidí, kteří to zaběhlé před x lety nejsou schopni změnit a nedají si poradit. Ale to je jejich problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 143.54 (?), 22.8.2010 23:01
Naprostý souhlas. Třeba sousedi, kterým jsem prodal sekačku s Briggsem se nenechali přesvědčit, že je to čtyřtakt a stále tam dávají benzín s olejem. Sekačce je už dvacet let a motor má ještě nádrž z hliníkové slitiny. Bohužel u upevňovacího šroubu praskla a žádné lepidlo vibrace neudrží. Budu rád, pokuď by někoho napadlo čím prasklinu utěsnit. Myslel jsem červený silikon, ale nejsem si jist. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6500) - 70.100 (?), 23.8.2010 6:32

Ničím. Buď svařit což v pžípadě nádrže není sranda, nebo koupit novou, nebo zahodit sekačku, po dvaceti letech má nárok na důchod, na rozdíl od nás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.230 (?), 23.8.2010 7:50
Zkuste udělat objímku ze slabší pásoviny, kterou stáhnete šroubem a podmažete/přilepíte silikonem. Na objímku si předtím můžete přivařit co budete potřebovat k uchycení nádrže.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 142.240 (?), 23.8.2010 16:42
Děkuju za radu. Určitě mu ten nápad poradím. PP nevim proč by měla jít do šrotu, když to je ještě poctivě vyrobená sekačka s minimem plastů a je to vlastně první závada. Ještě se divím, že ten motor šlape, když vyřadili regulaci otaček a motor točí na plno. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6500) - 147.108 (?), 23.8.2010 20:29

Benzín ničím neutěsníte. Buď zavaříte nádrž - argonem by to mělo jít, nebo koupíte novou. Jiné řešení to nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.147 (?), 23.8.2010 21:43
Červený silikon ne, ten je výborný na skříně, odolává oleji. Zkoušel jsem ho na sání motoru a benzín jej rozleptal. Je třeba použít silikon odolný účinkům benzínu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 212.139 (?), 23.8.2010 17:29

Treba mať zvlášť kanistre na benzín mix, na čistý a na naftu. Najlepšie každý inej farby a objemu. Nestalo sa mi ani raz, že by som sa pomýlil. Asi preto že to mám tak rozdelené. Ale kto vie - možno raz sa to stane. Nikto nie sme neomylný. Ale takto sa to aspoň minimalizuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 239.112 (?), 23.8.2010 16:50

K pohonu dvoutaktu obvykle používám benzín 95 oktanů a olej Husqvarna, poměr 1:50. Kdo se pořád na to ptá, tak by měl zajít k lékaři - psychiatrovi na vyšetření duševního zdraví. Chápu, že v době kdy se z matematiky nematuruje a studenti jsou čím dál blbější může někomu dělat počítání poměru velký a pro něho neřešitelný problém. Také se najdou jedinci, kteří budou nutit motor dvoutakt pracovat bez oleje v benzínu, připadně budou nalévat naftu do nádrže, aby nemuseli olej kupovat. Nafta je totiž mastnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika