Komule



vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?)
21.5.2010 20:58

a jaké máte barvy? Nejčastější asi bývá ta tmavě fialová pak světle a bílá?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 103.29 (?), 17.4.2010 19:36

Jen stříhejte a hodně u země. Komule, které jsem stihla ostříhat před deštěm už skoro všechny raší od země. Dnes jsem dostříhala zbytek a i když to vypadá na mrtvé dřevo, myslím,že od země obraší jako ty první.Taky se vám samy vysévají? Já loni nechala ostříhané větve chvíli na záhonku a pak jsem se divila, co to leze.Mám je vyseté i po záhonech.Starší ale nemají moc rády přesazování, aspon ty moje.Mají také pořádné kořeny a je to docela fuška

Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 21.5.2010 20:58

a jaké máte barvy? Nejčastější asi bývá ta tmavě fialová pak světle a bílá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 22.5.2010 0:47

Já se taky vložím. Mám tyhle barvy jak píšete, jen jste zapoměl na klasicky růžovou a pak takovou tu do vínova. Před měsícem mi přišly tři objednané,,flower power" - která by měla mít v sobě trochu fialové, trochu růžové i oranžové, tak jsem sama zvědavá  Zatím jsou to jen 20cm chudinky, ani nevím, jestli už i letos uvidím květ, ale nevadí, ráda si počkám. Celkem zničená jsem ze starých 7letých keřů, které ač každoročně stříhané, dorůstaly v létě do tří metrů. Ani jeden výhon letos neobrašil výš, než pět cm nad zemí a to velice bídně. Všechno staré dřevo ještě musím vyřezat  Myslím, že u mně k tomu dopomohly ještě nějaké potvory, co mi ožírají kořeny (larvy nějaké) - už jsem na to přišla a prakticky rozsypala chemii po celé zahradě. Snad je konečně zlikviduju  podežírají mi i trvalky i keře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 249.117 (?), 22.5.2010 7:59

Jak pročítám tuto diskusi, napadá mě paní Konvalinko, že ta bídnost, spočívají v letošním neobrašování některých dříve statných keřů, může spočívat v tom, že v letošní neobvyklé zimě byly keře víc jak dva měsíce nepřetržitě pod velmi vysokou vrstvou sněhu. Podobný problém jako s komulí mám s i s hortenzií, jejíž výška dosahovala 150 až 170 cm. Tahle hortenzie má už 25 roků a je to moje veliká pýcha. Letošní sněhová pokrývka na ní ležela ve výši 1 m a protože kraluje uprostřed dvora, tak do těch míst kde roste se přihazoval i odklízený sníh z cestiček udržovaných na dvorku, vedoucím k hospodářským stavením. Ze sněhu jí koukaly sotva špičky. Všechny větve jsou na ní mrtvé, obrazila jen v 10 centimetrech nad zemí.  Tak teď právě uvažuji, jak ta vysokánská sněhová peřina některým rostlinám neprospěla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.79 (?), 24.5.2010 21:13

Úplně bez zkušeností jsem koupila v zahrádkářské prodejně na podzim 2008 dvě docela malé sazenice komule.Zasadila jsem je na předzahrádku cca 2x5m a přes zimu na ně úplně zapomněla.Na jaře 2009 vyhnaly obě rostliny po třech vysokých výhonech a bohatě kvetly do podzimu k velké radosti okolních motýlů.Dokonce jedno dopoledne se na nich živil nevídaný motýl: babočka ovocná.Kytky jsem na zimu nijak nepřikrývala a sněhu na nich byla celou zimu spousta.Asi koncem března jsem klacky zkrátila na cca 30 cm a brzy se objevily výhony jednak ze země a obrazily i zbytky ostříhaných klacků.Teď jsou výhony asi do pasu a kromě toho se objevilo množství semenáčků, aškoliv jsem květenství poměrně pečlivě odstraňovala.Protože ten můj pozemeček je právě jen těch 10m2, vytrhávám a vytrhávám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 24.5.2010 23:11

To co Vás potkalo s hortenzií, nelze nazvat jinak než,,zahradnická tragedie"   Dovedu si představit, jak vám teďka při pohledu na ni je... Já už totálně odepsala bobkovišně - ty s kulatýma lístkama zmrznuly opět až k zemi a ty s úzkýma - tak ty to letos taky nezvládnuly, půjdou zkrátit cca o 30cm 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.1 (?), 5.6.2010 21:31

Nedá mi, abych se taky nepřipojila. Komule, kterou mám 4 roky a hned druhým rokem byla cca třímetrová, loni už jen asi 1,5m, letos sotva vyhnala zatím jen pár malých větviček od země. Sousedky mají úplně stejný problém. A hortenzie? Chápu, jak vám asi je. Moje sice nebyly ještě tak veliké, ale měly nasazeno na dost květů a čekala jsem už výšku tak kolem 1m. No, a začínáme zase od začátku... Ach jo. Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
111 - (26) - 165.70 (?), 14.6.2010 8:18

U nás totéž (severní Morava) komule, nad kterou žasli všichni sousedi a hodně z nich si také rostliny pořídili, je letos na ostudu. Keř míval 2,5m výšku a 2m šířku, nyní musí manžel dávat pozor, aby ho při sekání trávy nepřehlídl... Pomalu sice z kořene raší, ale letorosty budou na úrovni 1-2letých rostlin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 24.5.2010 21:18

konvalinka- koupila jsem letos žlutou a fialovou, žlutá už mi kvete, filalová zatím různě košatí, ale nemá se na květ. U nás tomu říkají motýlovec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 24.5.2010 23:26

Žlutou komuli? Myslíte b.globosa? Má takové spíše kuličky a kvete v květnu? Tak ta je označovaná jako ještě mnohem choulostivější druh, než davidii - samozřejmě bych ji chtěla taky mít, ale v podmínkách co já tu mám, jsem to ani neriskovala. Fialová je i alternifolia - ta je spíše taková převislá a kvete v červnu na loňském dřevě. Klasická (davidii) co tu popisujem a má více barev, kvete o něco později, ale každoročně, protože na nových výhonech (tedy letošních) a řekla bych, že snad už v červenci a až do zámrazu. Já mám momentálně na nich 15cm ubohé větvičky - budu ráda, když se květů dočkám někdy na podzim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika