Příspěvky uživatele - vrana1

Rostliny pro motýly, sázejte at mají potravu, 3.10.2016
Budleya davidii=komule davidova.Její květy přilákají mnoho motýlů. Jejich pohyb a krása oživí celou zahradu. Kvete celé léto. Lonicera pursii a lonicera nejvoňavější, ty kvetou příliš brzy na jaře, poslouží tak spíše čmelákům, ale někdy i... celý příspěvek >
Kdo pozná můru?, 3.10.2016
Lyšaj borový, nejhojnější z lyšajů.Rád saje z vysokých floxů, z dianthus barbatum a jiných květin.Housenky žijí na borovici i smrku a často ožerou větvičky i na malých rostlinách v zahradnictví.Kukly v lese leží pod bochníčkem mechu.
Broskve, které netrpí kadeřavostí, 3.10.2016
Některé školky v zahraničí už takové nabízejí, zatímco u nás je ani neznáme. Kdysi jsem vyséval pecky neznámých odrůd a jeden stromek byl odolný. Možná u nás něco takového znají odborníci?
TOP maliny, 3.10.2016
tulamen, polka, polana
Drobné ovoce jsou už dávno i aktinidie, zrovna tak i ovocné zimolezy, 27.9.2016 Obsahuje fotku
Já pěstuji aktinidie 50 let a mám zkušenosti výborné.Jednou za pár let to sice pozdním jarním mrazem omrzne, ale pak zas několik let mám úrodu.. Letos je všeobecně špatná nálada, protože právě letos to omrzlo na velké části území. Lze ho pěstovat... celý příspěvek >
Drobné ovoce jsou už dávno i aktinidie, zrovna tak i ovocné zimolezy, 25.9.2016
Alergie Ano poměrně často po snědení někoho škrábe v krku.Někdy tím trpí celá rodina jakoby to balo dědičné.Setkal jsem se s paní, která nesnese ani kiwi, které se prodává v obchodech.Každý by si měl vyzkoušet, zda to snese, nebo ne.Jsou lidé,... celý příspěvek >
Drobné ovoce jsou už dávno i aktinidie, zrovna tak i ovocné zimolezy, 21.9.2016 Obsahuje fotku
Zčíná sklizeň aktinidie arguta.Už ji má mnoho zahrádkářů. Letos po jarním mrazu má úrodu málokdo, tak alespoň na příští rok touto dobou si najděme čas a navštivme některého zahrádkáře nebo i instituci, a ochutnejme.Možná vás to přesvědčí a začnete.
Drobné ovoce jsou už dávno i aktinidie, zrovna tak i ovocné zimolezy, 21.9.2016 Obsahuje fotku
Připadá mi, že mnoho zahrádkářů dosud nepřijalo jako fakt, že i aktinidie se pěstují jako běžné drobné ovoce.Nejen to, druh kolomikta by neměl chybět ani na nejmenší zahrádce.Druh arguta už roste hodně silně a musí se řezat, to dá práci, ale kdo má... celý příspěvek >
Čím to, že je letos málo vos?, 5.9.2016
Frýdecko-místecko totéž, velmi málo vos, což je příjemné.Horší by bylo, kdyby jich bylo moc.Znám lidi, kterým vosí píchnutí způsobilo anafylaktický šok, Jedna doktorka na to zemřela, a jedna paní to přežila jen tak tak. Sršni mi nevadí, pokud se... celý příspěvek >
Aktinidie kolomikta, zrání teď končí, 29.8.2016
Neprávem opomíjené výborné ovoce druhu actinidia kolomikta. Jen těžko rozumím tomu, proč tak výborné ovoce sází tak málo lidí. Kdo jednou uvidí a ochutná ho, ten to chce ihned mít také.  Někdy se nám podaří prodávat sazenice v květináči... celý příspěvek >
Ořechovice, 21.8.2016
Myslím, že ted je pravý čas na výrobu ořechovice. Snad mne na ni někdo pozve, ale muselo by to být nedaleko frýdku-místku.
Aktinidie kolomikta, zrání teď končí, 12.8.2016 Obsahuje fotku
Lidé ještě toto ovoce neznají a ze zkušenosti vím, že mají spousta předsudků.Sem s nimi, ať je nám všem jasněji.Pěstuji je už 50 let a je to pro mne moc dobrá věc. Je to drobné ovoce, které na zahrádky patří zcela jistě a je to i opravdové... celý příspěvek >
Aktinidie kolomikta, zrání teď končí, 10.8.2016 Obsahuje fotku
Letos byl na jaře pozdní mráz, který způsobil namrznutí výhonů a ztrátu úrody, proto letos mluvit o tomto drobném ovoci je mimo aktuálnost.Kdo však rostlinu má, může sledovat její přírůstky a těšit se na úrodu v příštím roce.Kdo ji nemá, tak má... celý příspěvek >
Moruše s nejlepšími plody - jaký kultivar?, 1.8.2016
moruše nesázejte blízko obydlí. Zralé opadávají a přitahují mouchy, kterých je pak plný byt. Podobně jako peckoviny je sázejte co nejdál od domu.
Kiwi - plne slunce nebo polostin?, 1.8.2016
n aslunci je moc teplo a sucho. Argutě a kolomiktě stačí 5-7 hodin přímého slunce denně.  Mají rády vlhko, nebo nohy ve stínu a hlavu na slunci. Aktinidie zvláště na jihu země potřebují přistínění.Pěstuji je 50 let.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika