Síla grilovacího motorku



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?)
18.7.2014 10:19

Díky za námět, přesně tohle jsem měl na mysli. Viděl jsem to při googlení. Trošku už to mám v hlavě, ještě sháním materiál. Buď ze čtyřhranu a malinkého jaklu nebo šestihran a možno použít nástavce a úchyty na bity, ale nevím kde sehnat takovou tyčovinu. Dám vědět jak to dopadlo. A díky...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 14.170 (?), 25.6.2013 13:40, zobrazeno: 31650x

Potřebuju poradit jak silný grilovací motorek, našel jsem motorky s převodovkou u kterých je napána síla v kg/cm

například 8kg/cm, 14kg/cm...

tak bych potřeboval, kdyby někdo věděl jak to spočítat, kolik Kg to utáhne na grilu jetli je to totožné nebo třeba že 10kg/cm utáhne v pohodě 50Kg masa...

Díky :)

.
.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 8.7.2014 21:49

Zdar, nebyl by nápad, jak umístit motorek a jeho pohon do krbu, který má tři strany ze šamotek?Motor ale aby byl venku za jednou stěnou. Jde mi o to doma napíchat maso, kuřata na špici a v grilu ji položit do "nějakého" pohonu, bez toho, abych tu špici musel v krbu nastrčit napůl do zdi, pak do protější zdi a přetáhnul trubkou se závlačkou, popř.dával mechanizmus šikomo do krbu... úhlopříčně..Díky za odkazy nebo náměty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jarmilerik - (17) - 144.157 (?), 17.7.2014 23:30

Nevím nakolik jsem porozuměl Vašemu dotazu, ale soused má takovej geniálně jednoduchej mechanizmus na principu kardanu. Z krátka na levé straně má motorek a na hřídeli má minuaturní kardanový kloub - bohužel nevím z čeho. Prostě je schopen hřídel motoru otočit cca o 90 stupňů směrem k sobě. Do něj nasadí tyč na které je maso a následně jej sklopí zpět v podelné ose motoru. V protější stěně je vodorovná drážka, kde je pulkulatý zářez. Na tyči z masem je na konci doraz (trubička z červíkem), který brání tomu aby tyč vyjela z uložení v kardanu (trubička se opírá o ten zářez). Výhoda - kdykoli se dá tyč vyhnout o 90 st. směrem od ohniště a ořezávat anebo upravovat maso. Nevýhoda - uložení vprotější stěně u trubičky je třeba průběžně mazat - jinak se drážka časem vychodí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 18.7.2014 10:19

Díky za námět, přesně tohle jsem měl na mysli. Viděl jsem to při googlení. Trošku už to mám v hlavě, ještě sháním materiál. Buď ze čtyřhranu a malinkého jaklu nebo šestihran a možno použít nástavce a úchyty na bity, ale nevím kde sehnat takovou tyčovinu. Dám vědět jak to dopadlo. A díky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
TSAGEDAR - (4) - 224.22 (?), 29.7.2014 10:13

Zdravím, já to vyřešil takto..vpravo ve zdi krbu je trubička a v ní pružina na které je navlečený šroub. Vlevo je pak prostrčená trubka a na ní čtyřhranná díra.. druhý konec trubky trčí ven, kde se připojuje motorek.Jehla na grilování má špici na jedné straně a čtyřhran na druhé.ostrým koncem se jehla strčí vpravo kde se mírně stlačí šroub s pružinou a na druhé straně se pak vloží čtyřhran do trubky a pružina vše přitlačí aby to nevypadlo.Fotky a video snad prozradí více…
Video zde






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.152 (?), 1.8.2014 17:25

Paráda. Já mám podobnou konstrukci krbu a taky se na jehlu s motorkem chystám. Jen dotaz, možná trošku hloupý, maso se musí nandávat na jehlu uprostřed krbu, nebo jehla s masem se vkládá společně do krbu. Nějak jsem to totiž nepochopil, jak to funguje a jaký vliv má pružinka se šroubkem na levé straně krbu. Můžete prosím ještě natočit nasazování jehly s následným zapojením motorku? Moc by mi to pomohlo. Jinač Vás musím pochválit za preciznost, pěkná práce.

 Děkuji. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
TSAGEDAR - (4) - 221.21 (?), 1.8.2014 21:57

Maso si na jehlu připravujeme doma, pak to jen celé vložíme do krbu. Jehla je o něco větší než šířka krbu takže při vkládání šroubek*  na pružince zajede kousek do zdi a pak až se nasadí druhá strana do čtyřhranného otvoru tak pružina tlačí zpět a jehla tím pádem nespadne i s masem do krbu:).. Během víkendu se budu snažit udělat nějaké foto či video.

*(v hlavě šroubu je zavrtán dolík, ve kterém se ostrý konec jehly točí)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.152 (?), 2.8.2014 11:05

Už je mi to více méně jasné, děkuji za vysvětlení. Video s postupem montáže by přesto prospělolaugh. Díky a ať chutná laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 221.21 (?), 2.8.2014 14:48

Tak přidávám ještě fotku grilovacího motorku.. je trochu upravený, šroub sem tam přidal aby se motorek nemohl protočit.. ve zdi je vložená hmoždinka do které se šroub zasune.. a nakonec video jak to celé funguje.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.152 (?), 3.8.2014 16:55

Děkuji za ochotu, teď je to už úplně jasné.

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika