Vaše Top ten odrůdy hrušní



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 174.166 (?) 
12.10.2009 0:04

Myslím, že ne jeden, jalovce patří k základnímu sortimentu zahradnických firem a informaci, že přenášejí rez hrušňovou, k nim firma samozřejmě nedává. Nezbývá mi než páchat osvětu v okolí, ale jestli to bude něco platné, to se uvidí časem. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 88.140 (?), 21.10.2009 0:43
Osobně bych Solanku na výsadbu moc nedoporučoval. Rouboval jsem ji před 18 (osmnácti) lety a letos poprvé zarodila. Což o to, chuť skvělá, ale kdo má trpělivost čekat 18 let... (Pro úplnost, ostatní odrůdy plodí po dvou až pěti letech od výsadby).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.1 (?), 3.4.2016 23:07

U nas se rodi Konference vetsinou cele kozene, jen v lepsich castech stromu jsou typicky vybarvene (Breznice). Takze tavzelena nemusi byt podminkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr Zehnálek - (35) - 11.147 (?), 21.11.2015 23:54

Zpátky k tématu. Moje top 10 bez ohledu na pořadí: Nagevicova, Boscova lahvice, Hardyho, Ezéeská, Špinka, Muškatelka šedá, Madam Verté, Konference, Předobrá máslovka, Pitmastonská. ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 10.10.2009 20:31

u mně jen madame verté, jinou nemám, ale tahle je po krátkém skladování moc chutná.jiné roky neplodí, protože trpí květopasem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 154.176 (?), 14.10.2009 20:54
Dobrý den, já bych se tu rád zeptal, jestli tu má někdo zkušenost s odrůdami Vonka a Vila.
           Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 14.10.2009 22:22

S Vonkou zkušenosti nemám, s Vilou ano.Je to velká podzimní hruška dobré chuti. Tenká u stopky, baňatá dole.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 12.4.2010 7:41

mam sveho viteze a porazeneho, nejvice mi chutnaji Konference a Lucasova-tudiz stare odrudy, a jedina, ktera mi skutecne nejede je Dicolor-az na svou barvu nema pro me zadne prednosti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 12.4.2010 9:13

Podle mě chuť Dicolorky nemá chybu. Má však u mě jiné nectnosti. Malé plody, padání před sklizní a skladovatelnost kratší, než se deklaruje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 209.10 (?), 13.2.2012 12:05

Úplný súhlas. Pri čítaní tejto diskusie músím potvrdiť, že aj u mňa pozorujem tie isté znaky,  skladovateľnosť kratšia a hlavne ten prepad nepoteší, no chuťovo sú výborné no netreba ich odďaľovať v konzumácii inak sú z nich hniličky

DICOLOR
DICOLOR
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika