Příspěvky uživatele - Petr Zehnálek

Stará jabloň s ohromnými jablky, 4.4.2020
Tatáž jabloň je u nás (východní Čechy) dosti rozšířená u silnic. Plody na stromě drží jako přibité ještě v lednu, dužnina je pevná a nápadně bílá ostře kyselé chuti. Do pozdních moštů a štrůdlu ideální. Sám jsem to už kdysi určil jako Boikovo... celý příspěvek >
Prosím o určení 3 letních jablek, 2.8.2018
Dvojka mi dost připomíná Mio. U trojky souhlas s Discovery.
Stará hrušeň - odrůda?, 27.7.2018 Obsahuje fotku
Staré ba i prastaré hrušky se v naší krajině stále vyskytují a je radost je objevovat. Zrovna jednu takovou můžete potkat ve Vysokém Mýtě u autobusového nádraží. Pokud pomineme možnost, že jde o náhodný semenáč, podle literatury (konkrétně... celý příspěvek >
Louise Bonne, 4.10.2016
Proč tak pateticky? Pokud si pokládáme otázku, zda je Konference potomkem Boscovy, proč odmítat odpověď jen proto, jak byla získána. Genetika vstupuje vehementně do všech oblastí, nevím, proč se jí principiálně bránit. Přínosy jsou velké. Negativům... celý příspěvek >
Louise Bonne, 4.10.2016
Vzhledem k tomu, že se sekvenace DNA stala běžným a levným nástrojem v mnoha oborech, mohla by tu být možnost zjistit, zda pochází Konference z Boscovy lahvice, co nevidět.
Jablko podobné James Grieve, 4.8.2016
Výtečné pozdně letní - raně podzimní jablko je také Signe Tillisch. Chutí i tvarem je to takový Kalvil bílý zimní.Je sice dosti náchylné na strupovitost, ale na JZ svahu by snad prospívalo dobře.
Nepostříkal jsem stromky, 29.6.2016
Jaké stromky jste zasadil? Jaký postřik máte na mysli?
Je to puchrovitost?, 11.6.2016
Na střemše to bude spíš Taphrina padi.
Neurčené odrůdy, 8.6.2016
Děkuji za názory.  1) Aurora je zřejmě dobrý kandidát, tu ověřím. 2) Black Ben byl i jeden z našich tipů. Ale v mezičase mi přišel do ruky na tuty určený a posléze jsme ho našli v podobě několika stromů v jedné aleji. Jak píšete, je to... celý příspěvek >
Neurčené odrůdy, 7.6.2016 Obsahuje fotku
Vaněk, Lidová pomologie, Třetí stovka jablek. (přiložené obrázky) Taky je tuším zmiňována v pomologii Dvořák A., Vondráček J., Kohout K., Blažek J. - Jablka, 1976.
Neurčené odrůdy, 7.6.2016
Odkaz na mapu. Jestli se Cox pomona dříve někde u nás pěstovala a prodávala, nevím. Vycházím z toho, že pokud se v českých pomologiích vyskytuje popis odrůdy, tak se nějakým způsobem vyskytovala na našem území. 
Neurčené odrůdy, 7.6.2016
Díky, G. hranáč je dobrý tip, ale nebyl tam pro něj typický šev. prouzkoumám víc plodů, budou-li letos. Jinak nemyslel jsem Coxovu renetu, ale Coxovo jablko (Cox pomona), to je něco jiného. Např. zde.
Je to puchrovitost?, 7.6.2016
Je to puchrovitost. Letošek je pro ní zřejmě abnormálně příznivý. V jiných letech bývá napadených plodů jen pár, letos často až 90%. Hlavně švestka domácí trpí, ale viděl jsem ji hodně i na myrobalánech. Postřik se provádí před začátkem rašení... celý příspěvek >
Neurčené odrůdy, 7.6.2016 Obsahuje fotku
Dobrý den, hrabal jsem se ve starých fotkách a našel ještě dvoje jablka s otazníkem. Kdyby měl někdo náhodou nějaký tip. 1) Velká jablka s výraznými žebry. Chuť příjemně sladkokyselá. Dužnina poměrně tuhá, ale už poněkud moučnatá. Velmi... celý příspěvek >
Kácení ořechu, 6.6.2016
Naočkujte do nich hlívu ústřičnou. Sice je to pomalá likvidace, ale bohatě se vyplatí.
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika