Hnojení na list - kdy a čím?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?) 
30.4.2010 4:50, zobrazeno: 58669x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy a čím je nejlépe hnojit postřikem na list. Dá se hnojit již nyní, kdy je většina stromů v květu, nebo mám raději počkat až do odkvětu? Mohu na list hnojit všechny své stromy (meruňky, jabloně, hrušně, švesky, třešně a broskvoně?). A ještě bych se chtěl zeptat, zda-li máte zkušenost s tekutým Cerelitem.

Děkuji za užitečné informace. HS

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 30.4.2010 6:25

Na list se hnojí, když ten list je. V květu jabloní jsem žádný list neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.2 (?), 30.4.2010 13:18

Dobrý den, můj Rubín už lístky má a květy nejsou ani ve fázi růžového poupěte. Proto bych se také ráda zeptala, zda-li se dá už hnojit na list. To samé s boskvoňí, ta už odkvétá a lístky už rovněž má. Také bych se ráda připojila s dotazem čím kdy hnojit na postřikem na list. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 30.4.2010 14:23

Pro mně zamě si to stříkejte hnojivem třebas už od ledna.

1. Minokořenová výživa NENÍ HLAVNÍM způsobem dodávání živin, to musí být zajištěno kořeny. Je to doplňkový způsob používaný obvykle při deficitu některé živiny.

2. Hnojení  "na list" se to jmenuje proto, že rostlina MUSÍ mít listy. Když je nemá, nemá čím živiny přijmout a zasimilovat. Když je jabloň v květu a má na listové růžici rozpuklých pět a půl lístku, není to podle mne vhodná doba pro postřik hnojivem. Ale třeba se mýlím, třeba když se to provede, bude úroda o 856,432% vyšší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 16.89 (?), 30.4.2010 17:57

Doporučuji skutečně jako zejména rychlá pomoc při nějakém problému viz třeba nedostatek kalcia atd...

jinak je to dle mne tahák na peníze...

jeden soused řeší hnojení tak, že do každé konve dává asi 3-4 granulky cereritu ať zalévá cokoliv... a výsledky má krásný a stojí ho to zlomek ceny co ostatní co moc "špekulují" a hledají v tom vědu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.70 (?), 30.4.2010 20:03

na list by som nehnojil vobec. každé list. hnojivo obsahuje dusík ktorý vyvoláva choroby a to tým že zjemnuje list a tým pádom je rastlina menej odolná. ked už treba tak v july ked su listy už dosť hrube.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 1.5.2010 8:52

Základem hnojení je kořenová výživa, hnojení na list je doplňkové. Hnojit na rašící lístečky z jara taky považuji za nesmysl.
   V zahradě mám neúrodnou jílovici a na ní trávu. Takžepouhé hnojení na list by bylo pro mě taky lákavé. Řešil jsem výživu zavrtáním drenážních hadic k patě každého stromu do hloubky cca 3/4 metru a jejich obsypáním pískem. V období náročném na výživu - třeba v květu a krátce po něm - přihnojuji do hadic přímo ke kořenům. V tuto dobu výluhem ze slepičinců. Hustší zbytek kluřinců nalévám do děr nadělaných kolem korun špičatou tyčí s nášlapem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 1.5.2010 13:06

Špičatou tyč používám taky. V zahradě, kde je tráva, dostat živiny ke kořenům stromů v podstatě jinak nejde. U vřeten mám zahrabanou pet flašku s uřízlým dnem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 3.5.2010 17:53

ako ste zavrtali tie drenazky?...aby sme sa moc nenarobili...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 3.5.2010 19:06

Zezačátku ručním vrtákem. Pak jsem si půjčil na víkend motorový Stihl. Šlo to ve dvou snadno, jen asi 3x se kousl v kořenech.
   Nyní, když sázím nový stromek, hadici dám hned až na dno. Prvních pár let po výsadbě ale stromky nepřihnojuji.. Půda je vyhnojená před výsadbou a plodnost žádná velká není.
  Hadice nechávám vyčnívat asi 5 cm u paty kmene. Zakrývám je víčkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika