Výsadba - druh a koupě kanadské borůvky



Stránky: 1,  2   
host - 216.236 (?) 
18.7.2012 7:47, zobrazeno: 21941x

Dobrý den,

moc bych chtěla požádat o radu ohledně kanadské borůvky.

Mám pozemek, kde je jak slunečná, tak stínná strana. Mám tam trávu i prostor, kde rostou jehličnany, tudíž je tam půda pokrytá jehličím.

Nemohl byste mi někdo poradit:

1. jaké je nejlepší umístění
2. jaký druh borůvky koupit (chce me sklizeň co nejdříve a co největší :) )
3. kdys sázet
4. jakou velikost sazenic koupit
5. kde je nejlepší sazenici kupovat

Ohledně sázení jsem jž pročetla diskuze, co tu jsou.

děkuji moc

Alena

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 249.134 (?), 18.7.2012 16:10

dobry den, mate vyhodu ze mate misto s jehlicnani. Vetcinou sse doporucuje vysazovat kanadskou boruvky prave do hrabanky z jehlicnateho lesa... tak ze byt vama bych to nasadila hodne bllizko toho misto. Boruvka ma prave rada kyselou pudu.  Kdy vysazovat? vetsinou se vysazuji z jara, teda alespon ja jsem ji vysazovala kolem dubna. Nesazela bych ji na podzim, mohla by pomrznout... Ja treba pestuji tyto boruvky :Patriot (hodne oblibena v CR), bluecrop, goldtraube, berkley... No velikost sazenic se bude odvijet od toho za jak dlouho ji chcete sklizet.. V obchodech byvaji 2-lete, 3-lete i 4-lete jsem zahledla... Musite pamatovat na jednu vec, ze uplnou plodivost boruvka nasazuje kolem 5-6 roku. Tak ze kdyz koupite 2-letou, tak bude chvili trvat nez budete sklizet velke mnozstvi boruvek... alr i behem techto let, se da neco malo slidit z keriku. Kde ji nakupovat?.. Pokud mate ve vasi blizkosti nejakyho maloobchodnika, ktery je prodava takzkuste u nej..Lepe se o ne staraji nez napriklad v obchodech tipu (obi, baumax, atd...)). Ja jsem treba byla velice spokojena s internetovym obchodem. Svete div se, ale zbozi prislo v poradku, kazda ze zasenic se mi ujaly a prenadherna castka:-))). Tak ze bych klidne Vama i zauvazovala na poohlednuti z internetoveho obchodu... Hlavne co radim, poradne zalevat a hlavne poradne hnojit...:-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.236 (?), 25.7.2012 9:01

Děkuji moc za cenné rady. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m@rten - (40) - 78.114 (?), 25.7.2012 9:44

Jaké hnojiva se Vám nejvíce osvědčily? Z pěstovaných odrůd doporučuji odrůdu Nortland, chutná fakt jako lesní borůvka. Jinak doporučuji sázet do směsi rašeliny, potěráku a hrabanky (pokud máte já to dávám jen do písku a rašeliny). A jinak doporučuji vymyslet ochranu proti ptákům, protože mě letost zlikvidovali tak 80% úrody a nelze to zakrýt jen tak, ty potvory jsou tak chytré, že najdou malou skulinku v síti a hned tam vlezou, pak sice nevylezou, takže je musím pouštět ven, je to jak ornitologická stanice :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?), 25.7.2012 10:00

Mám podobnou zkušenost. Na naše 6 keřů borůvek již druhým rokem musíme dávat sítě. Na dřevěnou konstrukci přhodíme síť a u země důkladně zatížíme. Ze začátku zrání se nic neděje, ale jak kosáci /i drozdi a špačci/ zjistí, že již je zralost bobulí pro ně přijatelná, začínají nálety a vše co jen trochu zmodrá, je hned od nich sklizeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 156.8 (?), 25.7.2012 10:13

letos jsem zasadil asi 12-15ti leté keře, obsypáno plody

byl klid, nic se nedělo... pak JEDEN špaček z okolí snad letos poprvé přiletěl na zahradu a objevil borůvky... to bylo odpoledne... ráno jsem vstal a na keřích jich sedělo snad DESET!!! a nebyla tam jediná modrá borůvka!!! a to předchozí den tam bylo borůvek tak na dva velké koláče!!!

nezbyla tam JEDINÁ modrá borůvka, myslel jsem že špatně vidím... takže netkaná bílá textilie, omotat kolem dokola a ještě nahoře... to bylo před asi 5 dny a dneska jsou pod textilií zase desítky modrých borůvek...

jak letos pomrzly třešně, tak ptáci nemají co žrát a je to katastrofa, lezou snad na všechno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m@rten - (40) - 78.114 (?), 25.7.2012 10:24

Přesně tak, ale mě to nežerou jen kosi, ale úplně všichni ptáci i ti úplně malinkatí... Pochytal jsem tolik druhů ptáků že bych to mohl kroužkovat :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.236 (?), 25.7.2012 17:02

Zdravím Vás, překvapilo mne, že jste zasadil 12-15ti leté keře borůvky. Všude na internetu jsem našla keře do maximálního stáří 5-ti let.

Mohu se zeptat, kde jste keře koupil?

děkuji

Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 156.8 (?), 25.7.2012 18:03

měl jsem v jednom zahradnictví na okraji Prahy už 3 roky žádost o zajištění už letitých borůvek s balem, tj. aby rovnou plodily

po 3 letech se to povedlo, ale samozřejmě to taky dost stálo... nicméně nelituji, dal jsem pod ně (2 borůvky) 1200 litrů čisté rašeliny a teď už skoro měsíc pořád sklízíme borůvky a pořád další a další domodrávají yes

standardně tuhle velikost nikde nemají, co vím, ale sehnat se nakonec dá, jen to je asi i o náhodě a samozřejmě financích, je to několik tisíc za jednu

výsadba kanadské borůvky
výsadba kanadské borůvky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.236 (?), 25.7.2012 18:51

Děkuji za informaci. Zkusím zapátrat po místních zahradnitvích, zdali by to bylo v jejich možnostech dodat takovou rostlinu.

Vámi přiložená fotka je fakt krásná - radost pohledět.

Přeji hodně pěstitelských úspěchů!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika