Vyvýšené záhony



Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 14.13 (?)
15.2.2014 11:28

Hmmm, co mě na tom zaujalo je ten vlnitý plech - že by stačila pořádná konstrukce, plech se pak případně snadno vymění, je levný... napadá mě ale, jestli se to nebude přehřívat?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3250) - 5.149 (?), 15.2.2014 7:08 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 14.13 (?), 15.2.2014 11:28

Hmmm, co mě na tom zaujalo je ten vlnitý plech - že by stačila pořádná konstrukce, plech se pak případně snadno vymění, je levný... napadá mě ale, jestli se to nebude přehřívat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 15.2.2014 12:11

To bude spis plast nez plech a zrejme se jedna o hotovy vyrobek, ktery si kazdy smontuje. Plech v dnesni dobe moc levny neni a prace by s nim byla dost obtizna. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 15.2.2014 18:39

Mě zase zaujal ten ostnatý drát na oplocení, že by nějací místní škůdci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.2 (?), 16.2.2014 13:46

Dobrý den. Tak ten ostnatý drát a výška plotu je docela úsměvná, možná na daném ůzemí nezbytná. Jinak ty záhony vypadají zajímavě a určitě takový zeleninový ostrůvek v okrasné nebo jinak koncipované zahradě dává smysl. Letos to zkusím udělat tímto způsobem: Ve stavebninách koupím kari síť 2x3m, podélně rozříznu na dva stejné pásy, z nichž pak vytvořím kruh o prúměru zhruba dvou metrů a výšce jednoho metru.Dále koupím nopovou folii také metr širokou a rozvinu podél vnitřní stěny kruhové ohrady. No a potom naplnit. Ta kari síť na udržení tvaru ohrady stačí bohatě síla 4 mm a oka 20x20cm. Jediná nevýhoda se mi zdá, že folie je černé barvy. Václav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 58.245 (?), 16.2.2014 13:54

tak to zvonku este obaľte takou rákosovou rohožou, to by mohlo aj dobre vyzerať... adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
LUKAS-00 - (6) - 41.2 (?), 17.2.2014 14:23

Na podzim jsem zakoupil dvě kari 5 mm oka 10x10cm. Podélně na půl a zpojením vytvořil 4 ks válců. Původní záměr - kompostování králičího hnoje (aby to pěkně vypadalo a byl pořádek). Válec je metr vysoký z průměrem kruhu 0,95 cm, plocha 0,71 m2. Naplněno hnojem a zeminou s občasným zavlažením v mírné zimě (k válci má přístup hodně vzduchu - vysychání). V březnu budu válce rozebírat a hodnotit výsledek - po zimě promíchávám. Válec se dá ze vnitř vyplnit netkanou i tkanou textilií - nemám vyzkoušeno, u ok 10x10cm si myslím bez problémů. Větší oka - působení tlaku hmoty na textilii -?. S manipulací jsem velmi spokojen a proto mě napadlo využití jako vyvýšené záhony. Myslím že metrové válce by se dali říznout ještě na půl, výška záhonu 50cm, z jedné kari 4 x vyvýšený záhon á výš. 50 cm + textílie = zajímavá pořizovací cena cca 2,8 metrů osázené plochy.  Letos chci zkusit v tomto záhoně ranné brambory. Textilie schrnutá a postupným přisypáváním zeminy k bramb. vytahována nahoru. Válce také zkusím využít jako vypásací klece pro ušáky (to jen tak pro děti o sobotním odpoledni :-)) Originál okraje kari sítě se dají dobře zapíchnout do země. Ten rákos kolem je dobrý nápad. Dala by se dle mě i pod stěnu záhonu vysadit popínavka (lichořeřišnice, černooká zuzana) což by na oko nemuselo býti špatné. Pokud někdo zkusí textilie, nebo nopovku, napiště prosím jak se Vám to osvědčilo v poměru velikosti ok v kari síti. Děkuji a přeji všem krásné dny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.132 (?), 17.2.2014 14:35

Cez zimu je kompostovanie nula bodov, asi v marci nebude co hodnotit. Na druhej strane, vyskusajte jednu letnu sezonu, myslim, ze to bude fungovat. Co sa tyka vyvysenych zahonov, urcite sa to bude dat pouzit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 22.2.2014 9:01

Paní Blážo.Ten vlnitý plech mám vlastně jen vyjímečně jeden záhon(Okolo cca 35-40 cm)Jednalo se o zbytky nakrácené na tento rozměr.Zaražených tyček muselo být dáno na husto, protože samo o sobě ten plech nic moc neudrží.Výhodou je, že je hliníkový a proto myslím ještě dost dlouhou dobu vydrží.Kdybych ho měl kupovat, volil bych cokoliv jiného.Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 253.246 (?), 24.2.2014 11:58

Dobrý den,

děkuji za radu. Už to ale asi mám vymyšlené. Mám to štěstí, že má otec truhlárnu a vzhledem k tomu, že kovářovic kobyla chodí bosa, se mu do prken která jsem si u něj zadala moc nechtělo. Mamka ale měla skvělý nápad, když u nich na zahradě objevila staré podlážky. Myslím, že to z nich půjde skvěle a navíc jich mají na dva pětimetrové záhony. Bude mě to tedy stát jen nějaké ty kolíky, práci a dopravu. Materiál (organický) mám teď stejně jen na jeden záhon, tak, pokud se to osvědčí, použiji na třetí záhon cihly z baráku, který budeme (jak doufám) na podzim bourat. Myslím, že to i bude společně vypadat pěkně :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika