Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Na podzim jsem zakoupil dvě kari 5 mm oka 10x10cm. Podélně na půl a zpojením vytvořil 4 ks válců. Původní záměr - kompostování králičího hnoje (aby to pěkně vypadalo a byl pořádek). Válec je metr vysoký z průměrem kruhu 0,95 cm, plocha 0,71 m2. Naplněno hnojem a zeminou s občasným zavlažením v mírné zimě (k válci má přístup hodně vzduchu - vysychání). V březnu budu válce rozebírat a hodnotit výsledek - po zimě promíchávám. Válec se dá ze vnitř vyplnit netkanou i tkanou textilií - nemám vyzkoušeno, u ok 10x10cm si myslím bez problémů. Větší oka - působení tlaku hmoty na textilii -?. S manipulací jsem velmi spokojen a proto mě napadlo využití jako vyvýšené záhony. Myslím že metrové válce by se dali říznout ještě na půl, výška záhonu 50cm, z jedné kari 4 x vyvýšený záhon á výš. 50 cm + textílie = zajímavá pořizovací cena cca 2,8 metrů osázené plochy.  Letos chci zkusit v tomto záhoně ranné brambory. Textilie schrnutá a postupným přisypáváním zeminy k bramb. vytahována nahoru. Válce také zkusím využít jako vypásací klece pro ušáky (to jen tak pro děti o sobotním odpoledni :-)) Originál okraje kari sítě se dají dobře zapíchnout do země. Ten rákos kolem je dobrý nápad. Dala by se dle mě i pod stěnu záhonu vysadit popínavka (lichořeřišnice, černooká zuzana) což by na oko nemuselo býti špatné. Pokud někdo zkusí textilie, nebo nopovku, napiště prosím jak se Vám to osvědčilo v poměru velikosti ok v kari síti. Děkuji a přeji všem krásné dny

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika