Česnek 2015



host - 147.130 (?)
6.10.2015 22:44

Ještě je podle mě brzo, bláto mě na záhonech nehrozí(zvlášť letos) a mráz si pohlídám, Lukan nebo Bjetin je jistota, ale mě spíše zajímá příprava půdy, můžu dát 2-3měsíční kompost, vylepšit rašelinou? Zkoušel jsem vysoký záhon a úroda jen průměr, ale bylo extrémě sucho a bez půda bez kompostu. Po vysázení zaleju asi lignohumátem nebo sulkou a na jaře párkrát ledek vápenatý a šlus. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 95.14 (?), 5.10.2015 11:47, zobrazeno: 50220x

Dobrý den,

     chtěla bych založit nové letošní téma v této sekci. Čas nové výsadby se blíží, tak už bychom pomalu mohli začít konzultovat, kdy se kdo chystá s česnekem do země, jaké odrůdy se chystáte vysázet, jak předchystat půdu, mořit či nemořit? Případně nějaké rady a tipy pro začátečníky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 95.14 (?), 5.10.2015 20:30

Tak zatím se nikdo nechytil, tedy začnu sama. Letos budu sázet potřetí, tedy odborníkem nejsem. Zkouším více odrůd, každý rok si je třídím a na záhon dávám podle abecedy, abych při sklizni ještě věděla, co sklízím a zase označila. Letos určitě vyřadím Anín. Zkoušela jsem jej dva roky a ani jeden neměl výnos takový, aby se mi vyplatilo ho zkoušet třetím rokem, v oblasti Svitav jsem došla k závěru, že je pro něj škoda zabírat místo na záhoně. Letos budu znovu sázet Bjetin, Dukát, zkusím dát ještě šanci Džambulu, Havran, Tantal, Vekan. Z nepaličáku se mi velmi dobře osvědčil Lukan i když letos nevzešel bohužel všechen. Pak mám sadbu od známých, kteří ji pěstují léta letoucí a ty mám pojmenované podle toho, od koho ji mám, většinou jde o veliké palice, ale mají také veliké stroužky, čítající čtyři max. pět stroužků v palici, takže z jedné palice vysázím jen čtyři nové rostliny a tím pádem mi výnos nepřijde také tak velký, tudíž spíše nostalgie. Tak se zkuste se svými radami připojit i ostatni hmm...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 5.10.2015 21:04

Já mám letos Karla IV. Nedávno jsem ho namořil v Sulce a před výsadbou ho budu mořit v Rovralu. Sázím po 20. říjnu. Neodkládám výsadbu až těsně před zámraz. Nechce se mně hrabat v zimě a v blátě. Záhon mám připravený už 14 dnů. Přihnojím až brzy na jaře ledkem. Několik sezón jsem měl svůj Unikát. Je dobrý, ale drobnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.130 (?), 6.10.2015 22:44

Ještě je podle mě brzo, bláto mě na záhonech nehrozí(zvlášť letos) a mráz si pohlídám, Lukan nebo Bjetin je jistota, ale mě spíše zajímá příprava půdy, můžu dát 2-3měsíční kompost, vylepšit rašelinou? Zkoušel jsem vysoký záhon a úroda jen průměr, ale bylo extrémě sucho a bez půda bez kompostu. Po vysázení zaleju asi lignohumátem nebo sulkou a na jaře párkrát ledek vápenatý a šlus. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 11.10.2015 17:08

Já bych takhle čerstvý kompost nedával, rašelinu ano, je-li to nutné. Sulkou bych namořil přímo stroužky, lignohumátu nevěřím, ledkem bych hnojil jen jednou. Spíš bych použil ten Rovral po Sulce.

Dnes jsem měřil teplotu půdy v deseti cm: +10°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.132 (?), 12.10.2015 9:21

Co je to 2 mesacny kompost? Rychlo zotleta trava, alebo zbytky listia? Ak je to rychly kompost ale dobre dozrety z travy, tak dobre premiesat so zeminou a mozete pouzit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 26.250 (?), 20.10.2015 21:44

to je kompost, který je tak nadrobno nasekaný(klasika plevele atd.), že už je po 2,5 měsících fertig, jen není drobnozrnný, je ještě čerstvý, tak míchám s rašelinou a se starším kompostem a zapravím do země, experimentálně jsem tam lupl ředkvičky, ale vyrostly řepy:-)Teď jsem tam lupl jahody a mezi ně fiknu teda asi i ten česnek. Našel jsem výborné recenze na Gliorex, který ničí ony Botritidy+Sklerocie apod.,možná to bude v mokré zimě dobrá volba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 5.11.2015 15:54

Gliorex bych zkusil, problém je, že se v maloobchodní síti zřejmě nevyskytuje a nechat si posílat 10g ze Šumperka mi přijde... ehm, takže by bylo nejlíp počkat na nahlášené mrazy a zasadit. Mrazy ale nikde a už jsem netrpělivý, teď by se sázelo příjemně. Loni jsem zaspal a sázel do přemrzlé půdy s povrchovou krustou, docela to byla práce, ale fakt je, že česnek byl letos zcela zdravý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.138 (?), 6.11.2015 12:53

Letos budu také poprvé zkoušet Gliorex. Objednala jsem si ho od firmy SEMO. Poslali mi ho v obálce a poštovné bylo kolem 40,- Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vagabund - (48) - 220.250 (?), 23.11.2015 19:49

Já bych česnek žádným organickým hnojivem nehnojil. Hnojí se k předplodině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika