Česnek 2015



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
vagabund - (48) - 220.250 (?) 
23.11.2015 19:41

Píšete: Většinou jde o velké palice ale mají také velké stroužky, čítající čtyři maximálně pět stroužků v palici, takže z jedné palice vysadím jen čtyři nové rostliny a tím pádem mi výnos nepřijdetaké tak velký, tudíž spíše z nostalgie.

Asi tak 25 let jsem pěstoval česnek i jako finanční příspěvek do domácnosti, čili několik metráků. Některé roky jsem si zapisoval kolik které odrůdy jsem vysadil, na jakou plochu a kolik jsem sklidil. Rozhodující pro mne byl výnos po odečtení sadby přepočtený na 100m2. Odrůdy s většími stroužky se vysadilo podstatně víc než té s malými ale výnos byl taky podstatně větší. Vyšlo mi že pěstování česneku s většími stroužky je výnosnější.

Ostatně pokud nevěříte, zkuste si to. Nasaďte 1m toho a 1m jiného česneku, zvažte před sadbou dejte si to zvlášť a zvažte po sklizni a usušení. Myslím 1m, nikoli 1m2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jana.S - (19) - 44.139 (?), 12.10.2015 0:51

Jsem na tom stejně, taky mám pouze 3- letou zkušenost. Pokaždé mi česnek "vyrostl" tak, že měl pouze jeden stroužek, ale je fakt, že jsem jen zkoušela zda vůbec vyroste. Loni jsem ho zasadila mezi jahody a k mé velké radosti konečně klasický česnek což mě navnadilo a zakoupila jsem opět sadbu Dukát. Mořím sulkou, ale nevím zda je to k něčemu dobré. Letos zjara jsem rozsadila vyrašený česnek, který rok předtím nebyl sklizen, protože mi zaschnul a já už ho potom nenašla. vysadila jsem ho bez moření kolem záhonu (prý má odpuzovat slimáky, ale to se mi moc nepotvrdilo) taky vyrostl, ale opět klasicky mizerný, ale teď už vím, že je to spíš půdou než mořením, protože ten mezi jahodama byl v lepší půdě. Letos jde opět k jahodám tak doufám, že příští rok bude stejně pěkný jako letos. No a namořím, protože ještě pořád mám zbytek sulky tak ať ji vypotřebuji.

P.S. Zaznamenala jsem na stránkách Semo, že mají novou odrůdu česneku, má někdo koupeno? Chtěla jsem si koupit, ale měli vyprodáno a teď už mám ten Dukát tak už nic kupovat nebudu, ale zajímalo by mě, pokud bude někdo tuhle odrůdu sázet, jaká byla spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.97 (?), 20.10.2015 17:54

Chtěl bych se zeptat, které stroužky z paličky nasadit. Jestli ty větší, nebo i ty nejmenší a nebo jestli je to jedno.Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 20.10.2015 18:09

Větší a spíš ty obvodové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 20.10.2015 18:13

Velkopěstitelé sází všechny. Já nesázím jen ty mrňky. Už mám nasázeno...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 227.97 (?), 20.10.2015 18:19

A čím moříte? Nebo může se třeba nemořit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 20.10.2015 19:07

Sulkou, a pak Rovralem. Důležitější je ten Rovral. Samozřejmě nemořený česnek sázet lze, ale je tam určité riziko (houbové choroby stroužku). Dříve se používal k moření Fundazol a Merpan (ten je dostupný stále).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 20.10.2015 19:12

vloni jsem sázel 1.12. a ničím nemořil, sklizen perfektní, žádné ztraty, takze i nadále budu pokračovat v pozdní vysadbe, ktera je zakladem uspechu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.27 (?), 13.11.2015 17:11

Prosím poraďte, mám připravený záhonek po fazolích (gusty) že tam dám česnek a dočetla jsem se, že fazole jsou nevhodným sousedem práve pro česnek.Nebyl by tedy soused, ale následná plodina. Muhu jej tedy zasadit? Díky za názory.  Lada 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 13.11.2015 18:23

Nikoliv fazole, ale hrách je nevhodný soused či předplodina kvůli fusariovým hnilobám.

Je paradoxem, že pokud byl česnek zdravý, je menší chybou dát česnek po česneku, než dát česnek po hrachu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika