První broskvoně dozrávají



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?) 
9.7.2012 16:32

Plody jsou dosti tvrdé ale je nutná postupná sklizeň probírkou zvláště u napichaných plodů, od pecky nejdou ještě vůbec, vybarvení taky není ještě ideální.



Tak toto je síla!!! Mšice došly a nebudou ....
Tak toto je síla!!! Mšice došly a nebudou ....
Berušky pokaždé jinak....
Berušky pokaždé jinak....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 15.7.2012 11:16

Po týdnu některé plody jen nepatrně na omak změkly ale stále jsou hodně tvrdé, od pecky ještě nejdou ale objevuje se zčervenání okolo ní.

Dnes jsem pozoroval jak vosy napichnou plod a pak se na to místo vrhne ostatní havěť. Pověsím do větví flašky s něčím co je láká. Máte někdo osvědčený recept na náplň která vosy přitáhne a "zlikviduje"? Vím že jsem kdysi používal pivo, sirup apod..

Neznámá odrůda
Neznámá odrůda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 23.7.2012 16:00

Přidávám ještě foto Springcrestu a Earliglo, které právě sklízím.

Springcrest
Springcrest
Earliglo
Earliglo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.7.2012 16:39

Popište prosím, pane Waltere, obě odrůdy o něco více. Např. obě dvě jsou od pecky zcela neodlučitelné, chuť aromatická nebo ne, Earliglo, jako pupenová mutace RH, chuťově připomíná RH nebo ne, atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 23.7.2012 18:28

Moje "krásnaja neznámaja" je stále ještě dosti tvrdá, jíst se dá ale na zavařování to není, ani nejde od pecky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.194 (?), 24.7.2012 18:29

Pridávam foto odrody Albatros.Stano


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.9 (?), 24.7.2012 20:56

Letošní úroda mých raných broskví odrůdy Luna,  je již spotřebována.  Obral jsem minulý týden.

Žel jsem plody  nenafotil, ale byly pěkně do červena vybarvené, broskvově sladké i šťavnaté a oproti minulým rokům,  nebyla žádná pecka uvnitř plodu puklá. 

Ještě pěstitelská poloha - severní pohraničí Slezska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 25.7.2012 7:52

Dávám inzerát: Vyměním kvalitní bělomasou broskvoň Krasavu, za ranější bělomasé broskvoně Lunu a Albatros, zn. spěchá. smiley  Ne, opravdu by se mi právě teď, tyhle dvě moc hodily. Nevím proč tady v okolí a ani v zásilkových prodejích nebyly nikdy v nabídce. Pan Cibulka kdysi na předváděcí kazetě ČZS při představování odrůdy Redwin sice říkal "odrůda to je pouze bělomasá", ale proč ji pro zpestření sortimentu nemít. A Luna a Albatros jsou určitě ještě lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.7.2012 14:42

Otrhal jsem již plody odrůdy "falešná" Dixired, než mně je totálně zlikvidují vosy a sršáni. Jistě si pamatujete ze školy písničku, jež začínala slovy: Vosy, vosy, vosy, sršáni, vyletěli na mě ze skály. Trochu legrační text, ale zažil jsem něco mnohem horšího, kdysi, když jsem "táhnul" z Jihlavy do Přibyslavi, v jednom lese. Naprosto nenápadně se na mě přilepilo asi deset vos a vší silou svých těl do mě začaly pumpovat jedno žihadlo za druhým. S tak zuřivým a nelítostným, ale přitom do poslední chvíle neslyšným a neviditelným útokem hmyzu, jsem se nikdy nesetkal. To jen tak pro pobavení. Co se týče odrůdy "falešná" Dixired, tak je tady samozřejmě velký rozpor v květenství, ale jinak by tvar, velikost i zbarvení odpovídaly některým vyobrazením a to i s částečně charakteristickým čnělečným hrbolkem u některých plodů. Plody na fotkách dosahují poloviční váhy, než u 200 gramových plodů Fenixu. Což by také bylo celkem odpovídající.


"nepravá" Dixired (10.7. 2012)

"nepravá" Dixired (10.7. 2012)

"nepravá" Dixired (10.7. 2012)
Fenix
Fenix
Fenix
Fenix
Fenix
Fenix
Fenix
Fenix
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.7.2012 12:28

Vážení přátelé, meruňkových a broskvových plodů. Jelikož ve Vašich fotografiích zrajících plodů, nic nepřibylo, přidávám další fotky Fenixu se snahou zachytit celou škálu zbarvení zrajících plodů. Možná i proto, že fotoaparát ne a ne zachytit ten odstín, který nejvíce odpovídá realitě. Pan Paľo se opakovaně dotazuje na jeho chuť, o které jsem tady už ovšem psal. Bylo by dobré, kdyby se vyjádřilo více pěstitelů této odrůdy. Pamatuji se, že se na adresu Fenixu, někdo kriticky vyjadřoval minulý rok. Tento rok opakovaně přálo počasí raným odrůdám broskví. Proto opět lituji, že jich tady nemám více. Nynější počasí je sice velmi příjemné pro práci na zahradě, ale doufám, že se v srpnu ještě oteplí, kvůli odrůdám, které zrají právě v tomto období. K chuti Fenixu bych ještě dodal, že pokud jsou plody již příliš měkké, jsou jen sladce vodnaté. Poněkud aromatičtější jsou plody na jihozápadním okraji koruny a to ve stádiu zralosti, kdy po omaku slupka jen nepatrně povolí, dužnina je tužší a nejde vůbec od pecky. Ovšem plody ve stejném stádiu zralosti uvnitř koruny nebo na okrajích koruny v jiných směrech, jsou zcela bez broskvového aromatu. Možná, že pěstované na jižním Slovensku by byly aromatičtější. Tady jsou sice pěkně vybarvené, ale to je tak všechno. Napadají mě slova pana Jána v souvislosti z hodnocením jiného ovoce a to: "Chuť je při dobrém vyzrání v některých letech a v některých oblastech, více než dobrá".

Fenix (14.7.2012)
Fenix (14.7.2012)
Fenix (14.7.2012)
Fenix (14.7.2012)
Fenix (14.7.2012)
Fenix (14.7.2012)
Fenix (14.7.2012)
Fenix (14.7.2012)
Fenix (14.7.2012)
Fenix (14.7.2012)
Fenix (14.7.2012)
Fenix (14.7.2012)
Fenix (14.7.2012)
Fenix (14.7.2012)
Fenix (14.7.2012)
Fenix (14.7.2012)
Fenix (14.7.2012)
Fenix (14.7.2012)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika