Nektarinka - plíseň na plodech



host - 47.93 (?)
2.6.2011 8:54

dobrý den, tak Sulka, pravda, se už neprodává, skončila ji registrace. Sulikol a kumulus se prodává, jsou to nejrozšířenější přípravky s obsahem síry. To, že prodejece v zahradnictví nezná padlí na nektarinkách svědčí o odbornosti prodejny... Ten Discus je na padlí, ale nevím, zda Vám zabere na nektarinky.. na to je nejlepší použít sirné přípravky, jak už bylo výše zmíněno.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 31.5.2011 20:14

Tak mám postříkáno jen Sylitem, Sulikol v Baumaxu neměli, vše jsem otrhala, napadené listy i plody a po 7 dnech budu opakovat, postříkala jsem preventivně i druhý strom, všem děkuji za rady E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.161 (?), 31.5.2011 21:11

dobrý den, to ale nic neřeší.. syllit nemá nic společného s ochranou proti padlí, které máte na nektarince, nebo broskvi. Takže Vám choroba vesele dál likviduje stromek. Syllitem jste pouze omezila kadeřavost, která je na listech. S padlím na plodech jste nic neudělala, takže k radosti není důvod. Silně doporučuji sehnat Sulikol, nebo Kumulus, nebo Sulku a stromky zastříkat. V opačném případě se v podstatě rozlučte s úrodou, protože choroba Vám na stromcích vesele řádí dál..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 31.5.2011 23:19

Dobrý večer, můžu to zítra přesříkat jedním z těch postřiků co píšete, když jsem dnes už stříkala tím Sylitem, ono u nás stejně trochu sprchlo, tak to asi moc účinkovat nebude, ještě se zeptám stromek je dost obalený plody, budou se ještě po tolika postřicích moct jíst a musím postřik ještě opakovat a za jak dlouho, děkuji E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.93 (?), 1.6.2011 7:42

zdravím.. ano, nejlépe se asi dá sehnat sulikol, měli by ho mít snad ve všech zahrado kšeftech... dost mě udivuje, že ho nemají v baumaxu.. dávku odměřte dle přiloženého letáku, na 2 stromky cca 1litr vody a řádně postříkejte... zbytek postřiku, zbyde -li - s klidem vylejte někam do rohu zahrady... během týdne -10 dnů postřik zopakujte.. pokud by bylo škaredě a pršelo, postřik provedte po deštích, tipicky další den k večeru.. listy musí být suché, nesmí být mokré od deště.

Plody se budou dát jíst, nemyslete si, že ty krásné jablka, broskve a já nevím co vše, co maj v obchodech není stříkáno, asi byste se divila, kdybyste věděla, kolik postřiků mají za sebou... důležitá je tzv. ochranná doba, u sulikolu je 3 dny. tzn. 4. den můžete plody s klidem sníst. Dávkování sulikolu je 5-7g 1litr postřiku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 1.6.2011 22:27

Tak asi se budete divit, ale na Kladně nejen v Baumaxu ale ani ve dvou dalších obchodech které jsou zaměřené na zahradu, npř.Sempra(tam mají postřiků opravdu hodně) neměli ani jeden z postřiků co jste mě poradil a všude mě řekli, že už se nevyrábějí, hlavně se divili, že mám padlí na nektarinkách, že přímo na nektarinky nic není a jediné co mě můžou dát je Diskus, takže mě nic jinýho nezbylo, než ho koupit a posříkala jsem to s ním, počasí vydrželo, takže vše zopakuji ještě za 10 dní, moc vám děkuji za rady, zdraví Ella

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.93 (?), 2.6.2011 8:54

dobrý den, tak Sulka, pravda, se už neprodává, skončila ji registrace. Sulikol a kumulus se prodává, jsou to nejrozšířenější přípravky s obsahem síry. To, že prodejece v zahradnictví nezná padlí na nektarinkách svědčí o odbornosti prodejny... Ten Discus je na padlí, ale nevím, zda Vám zabere na nektarinky.. na to je nejlepší použít sirné přípravky, jak už bylo výše zmíněno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 2.6.2011 12:27

Dobrý den, aspoň ten druhý postřik udělám Sulikolem, taky mě překvapilo, že Sempra v Kladně ho nemá, je to dost dobře zásobený obchod a vždycky jsem tam všechno sehnala a majitel vždy dobře poradil, zdravím a děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 2.6.2011 22:17

Na nektarince Vám spolehlivě zabere proti padlí Horizon, který je registrován do peckovin(na padlí registraci nemá), ale má dobrou kurativní účinnost. Mohl bych Vám poradit proti padlí ještě jeden a i účinnější přípravek proti padlí, OL by také byla bez problémů, prodává se také v malospotřebitelském balení. Bohužel do peckovin není registrován a tak bych zde mohl být za kacíře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 6.6.2011 0:52

Děkuji za rady, hlavně aby měli některý z těch postřiků v obchodě, omlouvám se za opožděnou odpověď ale měla jsem PC od 2.6. v opravě, zdraví E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 12.6.2011 8:07

Jak bojujete s padlím, daří se?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika