Petunie - semena - co dál?



host - 102.39 (?) 
17.4.2009 18:13, zobrazeno: 14274x

Dobrý den, dnes jsem si koupila semena Petunií a neví jak dál? Mám je zasadit doma do květináčů nebo truhlíků do hlíny?A kolik semínek tak? Koupila jsem si 3 sáčky, vůbec s tím nemám zkušenost, není už pozdě sázet je doma? Děkuji za rady Radka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 17.4.2009 19:12

Radko, co se týká vašich otázek, když jste si koupila semínka, budete je sít.Je to prakticky jedno do jaké nádoby, lepší je mělčí, protože pak je musíte přepichovat do malých květináčků.Až vyrostou, pak můžete teprve sázet.Já bych doporučovala nechat setí až na příští rok a teď už si koupit hotové a rovnou je zasadit.Když je teď teprve zasijete, začnou kvést tak začátkem července.Potřebují od zasetí tak70-75dní, než začnou kvést.Ale to už je na vás.Zdravím vás B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 79.173 (?), 17.4.2009 19:14

Radka na siatie so semien je uz neskoro, fakt si ich odloz na buduci rok, to ich zasad vo february,,,tento rok si kup radsej priesady.Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6516) - 128.44 (?), 17.4.2009 21:04

Tři sáčky semen petuníí Vám vystačí na několik světelných let. Výsev v lednu, pak dvakrát přepichovat, poprvé nahusto do truhlíku, podruhé se může už do kelímků. Pracné, rostlinky jsou titěrné. Dělal jsem asi 5 sezón, pak jsem od toho upustil. V bytě je to velmi náročná záležitost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 85.235 (?), 21.6.2009 13:51

Letos v únoru jsem poprvé vyséval petunie i tzv. surfinie ze semen a byl jsem velmi mile překvapen, jak jednoduché bylo předpěstování. V únoru jsem vyséval do tzv. minipařeniště (stálo 80 kč). Okno umístěné na jih, denní zavlažování rozprašovačem. Nedoporučuji výsev,,nahusto"  , čím řidší výsev, tím jednodušší práce. Ačkoli jsem očekával tenounké slabé rostlinky, za cca 4 týdny tam byly krásné silné a pevné mladérostliny se silným kořenem, poprvé jsem pikýroval do malých,,špuntů"  na zač.března. V dubnu jsem už krásné sazenice zasadil do truhlíků a dal do skleníku, začátkem května na balkón. Kvetou od pol. května. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 17.241 (?), 26.7.2009 15:47

Dávám každoročně truhlíky se surfinkami do truhlíků, vždy to stojí spoustu peněz, co kdybych si napěstovala, z mých semínek, které zůstanou po odkvětu, nebo si mám koupit nové, Děkuji za odpověď... Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika