Příspěvky uživatele - Berta

Růže z jericha, 4.8.2010
No, tak to je třeba si tedy opravdu dobře vybrat, protože,jak píše Elena, my zimolez máme obalený mšicemi každý rok a pořádně.B.
Podělte se o recepty na zpracováni ovoce a zeleniny, 20.7.2010
My taky děláme peč.čaj, ale kdo máte černý rybíz, normalně kouličky strčte do mikrotéňáku a do mrazničky a z toho v zimě vařte čaj.Nemá to chybu! A přesně, jak píše pan PP, s prachem v kupovaných sáčcích se to nedá srovnat! Já takhle mrazím i bezinky... celý příspěvek >
Zavařování v mikrovlnce, 20.7.2010
Pane Denisi, nálev je normálně studený, mikrovlnka vůbec nejiskří a 1cm postačí.My tak budeme letos zavařovat po pár sklenicích taky.B.
Insekticid Mospilan, 20.7.2010
Veroniko, vykašlete se na m2,normálně rozdělejte 1 sáček do 3-4 l a postříkejte kytky.Nic se jim nestane.B.
Insekticid Mospilan, 13.7.2010
Mospilan budete postřikovat nějakým postřikovačem, celé rostliny, nejlépe venku nebo ve vaně.Opakovat za 4-7 dní, a pak znovu, podle potřeby.Ochran.lhůta se udává zejména pro ovoce a zeleninu, znamená to, že ji nesmíte 3 nebo jiný počet dní po... celý příspěvek >
Slimáci, 6.7.2010
Já jsem taky vyrazila večer asi v v půl jedenácté po pršce na "obchůzku" a je to fakt šílený.Slimáků místy úplné chuchvalce na jednom fleku.Sbírám takhle už taky pár let, ale zdá se, že vůbec neubývají, spíš naopak.Že je nechtějí ani naše... celý příspěvek >
Jak vypadají Vaše brambory?, 30.6.2010
My máme brambory taky zatím pěkné, teprve začínají nakvétat, protože jsme přes 700 m.nm.Co se týče té nati a brambor, učili jsme se, že pod vysokou natí mohou být klidně malé "šukálky" a pod nízkou, která moc nenarostla velké... celý příspěvek >
Surfinie, 18.6.2010
Je to pravda petunky, surfinky i milionky jsou normálně lepkavé.Dobře to zná každý, kdo odštípává odkvetlé květy.Mšice byste viděla a plíseň nebo padlí dělá na listech a stoncích bílý povlak.To byste určitě taky poznala.Dobré je na tyto rostliny... celý příspěvek >
Mřížky do truhlíků, 16.6.2010
Olgo, děkuji za odpověď.B.
Svatojánci, 16.6.2010
U nás zatím nic, protože leje a leje, teplota kolem 15 stupňů.Jen slimejšům ani ta zima nevadí.Zdravím B.
Hortenzie padlí nebo pliseň?, 13.6.2010
Olgo, podle Vašeho popisu "pavučinek" na rostlinách, bych to tipovala spíš na svilušky.Použijte Omite, Talstar nebo něco s podobnými účinky.Hodně štěstí B.
Milionbels, 31.5.2010
Prima nápad, příští rok taky vyzkouším.Když to nevyjde, vždy je čas na koupi jiných.Díky za radu.B.
Begonie, 25.5.2010
Souhlasím, Hanko s p.Jančou.Na vyhození hlíz je vžycky dost času.Hlavně schovejte truhlíky před prškou, begonie nesnáší přelití a dejte je pokud možno na chráněné místo, kde nefouká, aby se nemohly vylamovat.Nechte teď truhlíky vyschnout a po čase... celý příspěvek >
Už nevím čím hnojit, 21.5.2010
Konvalinko, je to určitě chladnem, jak už Vám napsali ti předemnou.Já mám takhle každý rok "zřízené" i některé druhy muškátů a fuchsií v truhlících.Je prostě zima a rostliny se tak brání.Až se oteplí(doufejme, že už to bude brzy),tak se vše... celý příspěvek >
Nekvetou nějak brzy?, 18.5.2010
Mílo, já se tomu taky musím smát, jaké u nás musí být teplotní rozdíly.U nás ještě nemám "otevřené" ani všechny tulipány a jinde už pomalu pokvetou hortenzie aj.Tak snad k nám to teplo taky časem dorazí, ne?Mějte se B.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika