Thuje z Obi a Baumaxu



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?)
16.4.2011 7:59

Co je rašlový úplet?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 16.4.2011 7:59

Co je rašlový úplet?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?), 16.4.2011 10:00

Prosim Tě nelži, thuje z baumaxu se mi ujaly všechny: A nikdy jsem v českém zahradnictví neviděl metrovou thuji za 80 korun, ale tak za několik stovek. tak nepiš, že je to předražené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.249 (?), 16.4.2011 17:25
To jsem si mohl myslet, že píchnu do vosího hnízda.Jo jasně.Já si nechám poradit.Pokud se jedná o Baumax, tak je kvalita rostlin často žalostná.(nejlepší je v tomto Horbach),ale asi třeba zrovna u vás je vše OK.:D Pokud se Vám ujaly tak jedině dobře.My máme naopak spoustu zákazníků, kteří si stěžují, že jim to neroste.Metrová thuje za 80,-Kč, no to byla asi zrovna akce aby jim to nezvadlo :D, protože jinak to jsou palby a nemusíte mě přesvědčovat.Vídím co vidím.To se netýká jen Thují, ale i jiných rostlin.Pobavilo mě, když jsem nedávno v jednom obchodáku viděl např. Skřípinec(Schoenoplectus)za 98,-Kč. :) U nás koupíte metrovou malonyana za 90,- a to na ní nemáme akci. :D 180cm až 200cm za 150,-Kč. Tak ať Vám to roste. :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 88.21 (?), 16.4.2011 19:45

Naprosto s Vámi souhlasím. Pracuji v zahradnictví a když nám přivezou na podzim nebo na jaře čerstvě vyorané thuje nebo cypřišky, tak je máme nejdéle druhý den v kontejnerech. Ten pohled na stromky, které jsou prodávány masově jako paletový prodej, naházeny na sobě a ponechány na pospas slunci je fakt příšerný. Ale to zde určitým lidem těžko vysvětlovat, že se jedná o živou rostlinu, hlavně že má metrovou tuji za 100 z dovozu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 16.4.2011 19:56

Dobrý večer, naprosto souhlasím s tím, že všeobecně rostliny, keře atd. jsou kvalitnější ze zahradnictví. No a co se týče ceny, tak poslední roky jsou hobby markety daleko dražší, rostliny kvality nevalné... Nakupuji v pražském zahradnictví a nemá to chybu. Vyplatí se mi jet přes celé město v šíleném provozu než vyjet jen kousek od domu do hobby marketu. Nejsem žádný odborník, ale troufám si říct, že mám nejen zkušenost, ale i docela slušný přehled. Takže zahradnictví je prostě zahradnictví. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 25.76 (?), 16.4.2011 21:07

Jen ještě doplním, že soukromá zahradnictví se musí sakra snažit, aby jejich prodávané dřeviny a tím nemyslím jen tuje a cypřišky, byly kvalitní a ve finále byl zákazník spokojen. Pokud nebude, zákazník již podruhé nepřijde nebo pošle dál špatné reference. Poněkud vyšší cena je způsobena následným sázením do kontejnerů a udržováním zálivkou při životě. To, co se neprodá jako paletový prodej v marketech vyletí luftem nebo skončí na skládce a příští rok se zase přiveze nové zboží z plantáží z dovozu, tak asi tak...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?), 16.4.2011 21:34

Ale to zde určitým lidem těžko vysvětlovat, že se jedná o živou rostlinu, hlavně že má metrovou tuji za 100 z dovozu...A co chcete vysvětlovat? Máte ji levnější? Nemáte. Napište za kolik ji máte. Proč budu od vás kupovat tuji za několikanásobek ceny z hyper, když vím,  že tuje z hyper se mi taky ujme a tedy výsledek je stejný? To mi vysvětlete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 73.222 (?), 16.4.2011 21:52

Já vám to samozřejmě přeju, že se Vám zakoupené tuje ujaly. Konstatuji pouze fakt, že se jedná o živou rostlinu a je třeba se tak k ní i chovat. Taky jsem v kontaktu se zákazníky a tak můžu srovnávat jejich zkušenosti s vysazovanými rostlinami z marketů a věřte, že ne vždy je tak kladný ohlas. Naše cena tují je 80 Kč za velikost cca 40-50 cm, při odběru 10 a více ks je množstevní sleva. V době výstav se pak cena pohybuje za 50 Kč. Možná se Vám bude zdát cena přemrštěná, ale uvědomte si, že si dřeviny sami množíme a do prodejní velikosti to trvá přibližně 3 roky. Dle prodejnosti a reakcí zákazníků mám dojem, že jsou s cenou i kvalitou stromků spokojení a to je pro nás největší odměnou... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 16.4.2011 22:17

Nemáte pravdu, že se vždy ujme. Znám spoustu lidí, kteří už v hobby marketech rostliny přestali kupovat právě proto, že se jim kytky neujaly. I já mám právě s thujemi takovou zkušenost. Na podzim jsem v zahradnictví kupovala thuje vysoké 150 cm za Kč 160,--. Jsou nádherné všechny se ujaly. Byl jste teď už něco kupovat právě v těch marketech? Dnes jsem byla v Baumaxu a to co jsem tam viděla, bylo mi z toho smutno, zvadlé, suché, thuje naházené v kontejnerech... A ceny, daleko vyšší než v zahradnictví. A to si troufám říct, že Praha je hodně drahá!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.255 (?), 16.4.2011 22:28

Děkuji za Váš příspěvek do diskuse, Marvello. Dotyčný pán, který má dobré zkušenosti z paletového prodeje měl asi opravdu štěstí a narazil na novou zásilku rostlin, ale jak to může vypadat za týden nedej bože 14 dní na přímém slunci? Každý se může zkrátka rozhodnout, jakému nákupu dá přednost, ale někdy je třeba se zamyslet. I zde platí známá pravda zda jsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika