Thuje z Obi a Baumaxu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 154.30 (?) 
16.4.2011 22:41

Asi mám taky štěstí, Thuje a cypřišky jsem kupovala v Bauhausu a Obi několikrát a ujaly se. 80,- Kč za metrový stromek je standardní cena, v podzimním výprodeji stály 35,-.  V hobby marketech nakupuji často kvůli cenám a až na jeden případ, kdy mi odešly Milion bells to dopadlo vždy dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 154.30 (?), 16.4.2011 22:44

Mimochodem nechápu jak docilují ceny, i v Holandsku stejně jako v českých zahradnictvích je musí vypěstovat, pak se na tom ještě přiživí dovozce a hobby market a cena je daleko nižší než v českých zahradnictvích...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.0 (?), 16.4.2011 23:08

Asi jako je to s cenou ovoce a zeleniny, která je dovážena ze zahraničí. A hlavně tyto velké hobby hypermarkety u nás patří holanďanům nebo němcům, tak i sortiment sem dovážený může být za takovou cenu, jakou je. Ale to jen spekuluji, ale logicky se to nabízí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 18.4.2011 6:38

Dobrý den. Nic složitého. Naprosto vše mají v Holandsku mechanizované. Zkuste si najít nějaká videa a pak už jen člověk nechápavě kroutí hlavou, jaká je jejich produktivita a jaká naše. Mají dokonale propracovaný systém jak množení, tak pěstování a prodeje. Je pro ně samozřejmé, že zahradníci jsou velmi vážení a mají velkou podporu až na úrovni státu. Nic takového u nás neexistuje. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.180 (?), 17.4.2011 18:11
Ty jsi teda guru Ferdo.TZo ti povím.Neděláš náhodou v Baumaxu? :D Dnes 17.04. Baumax Mladá Boleslav Thuje "Brabant" za 77,-Kč.Výška tak 60 cm.Spíš s balem dohromady. Kořenový bal dokonale vysušený v sítˇovině.Thujka byla zelená.Pochopitelně.Nebudou vystavovat už rezavou.Jak tam ale dlouho je na suchu vám nikdo neřekne.Dřevina, která vyžaduje vlhkou zem?!! Muškáty v sadbovačích-podle mě muškátová rez.Lidé si myslí, že když odstřihnou lístek, tak se to spraví.Klidně je tam prodávají.Některé rostliny jsou dovezené, doslova vytržené z odlišných klimatických podmínek a těžko si zvykají třeba na vyšší nadmořkou výšku, proměnlivé zimy, s nárazovými hlubokými mrazy jako jsou v ČR.Je to jen byznys, nic víc. Je tam komfort nákupu, to ano.Všechno pohromadě, než zvednout zadek a zajet do nějakého zahradnictví, kde musíte třeba projít kolem záhonů a umažete si boty.Vidím buxusy, u kterých je uměle z více řízků vytvořený keřík, protože jinak do takové košatosti roste třeba 5 let a to se nevyplatí a lidé chtějí všechno hned.Jenže příroda má na vše dost času a lidské představy jí nezajímají.Kdo pracuje v zahradnictví a nebo kdo jen tak pro radost něco pěstuje či chová mi musí dát za pravdu.Pokud chcete vypěstovat třeba i tu jednoduchou thuji, ať z řízků či z výsevu, je to běh na dlouhou trať.Naše ceny namátkou: Muchovník 70,-, Maliny velkoplodé dvakrát plodící 15,- kus, thuje Smaragd výška cca 180 cm 200,-Kč kus, Mahon kontejnerovaný cca 30cm vysoký 30,- Kč, Berberis (červený),kontejnerovaný 45,-Kč, atd. Schválně si porovnejte ceny v tom vašem Baumaxu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?), 17.4.2011 21:46

No já jsem v baumaxu kupoval tuje naposled tak před pěti lety, ale ty si tam zřejmě pečený vařený. Ani bych se nedivil kdybys ty svoje skvělé tůjky kupoval v baumaxu a strkal je do kontejneru a pak je vydával za svoje domácí zboží a prodával za několikánásobek baumaxové ceny nejlépe na nějakých těch farmářských trzích.

No, tak sis udělal reklamu. Nevím proč sem pleteš nějaké maliny, když já jsem psal jen o tůjích. A nevím proč bych měl zvedat zadek a chodit do tvého   zahradnictví, kde máš všechno stejně předražené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 17.4.2011 22:22

Dobrý večer, myslím si, že taková diskuze nemá cenu. Kdo se opravdu věnuje zahradě proto, že ho to baví a má to jako koníčka, tak dá přednost kvalitě před kvantitou za nížší ceny. I já mám názor, že nejsem tak bohatá, abych si kupovala levné věci. Dřív jsem na hobby markety nedala dopustit, ale od té doby co se mi zahrada stala doslova "koněm", nedám na zahradnictví dopustit. A tak si myslím to má většina těch, kteří zahradničením žijí. Kupuji každý rok opravdu velké množství květin, rostlin, keřů atd., protože zahradu máme docela velikou a nechápu, jak může někdo tvrdit, že hobby market má kvalitnější rostliny! V zahradnictví potkávám spoustu zahradních architektů, kteří pro své klienty hledají právě tu kvalitu a samozřejmě i daleko větší výběr. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 24.5.2011 17:03
Kdysi jsem někde četl, zda je obchodní dům levný, lidi posuzují podle ceny banánů a piva.Dá se s tím souhlasit.Něco podobného funguje i v domech s rostlinami.Tam se většinou sleduje kolik stojí tuje a kůra.Na něco se lidi nalákat musí, proto jsou akce, letákové akce, superakce atd.Když si někdo koupí metrovou tuji za 80 Kč, sice mnohdy ve špatném stavu, ale levnou, tak proč ne.Je však třeba říct, že většina ostatních rostlin se dá sehnat běžně levněji a spousta rostlin(některé keře, trvalky,popínavky, roubované jehličnany)podstatně levněji.A tím možnou ztrátu na tujích obchodní dům hravě vyrovná.Další důležitá věc je, že prodávané tuje jsou většinou odrůda Brabant a ty jsou vhodné na vyšší živé ploty.Na plot do dvou metrů je to tuje naprosto nevhodná.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.230 (?), 22.6.2011 11:13

Já pracuji v OBI a metrové tůje a cypřiše prodáváme od 69,- Kč do 80,-Kč maximálně. Reklamace na ně někdy jsou - zákazníci koupí třeba paletu, neprohlédnou si je, nechájí si je odvézt OBI dopravu - a za tři měsíce jsou zpátky, že jim všechny uschly. Já opravdu nevím, co s nimi Ti lidé dělají. Ještě když jsem tam nepracovala, koupila jsem cypřiše. Dali jsme je před dům k silnici a až po třech letech začali reznout - předloni - když bylo hodně sněhu a silnice prosolené. To je bohužel zabilo. Všechno musí ven. Cypřiše jsou celkově citlivějšíí a také víc namrzají. Loni jsem koupila 60 tůji, ujaly se všechny, zalévám obden. Zatím nehnojím. Půdu máme jílovitou. Jáma musí být dostatečně hluboká, před vložením stromku do ní nalít alespoň konev vody, po zakrytí druhou. Je nutné narazit na čerstvou várku a koupit tak do týdne od dodávky. Jakmile mají ohnuté špičky, ujímají se hůř někdy vůbec. U nás tůje alespoň do kontejnerů postaví, takže bal tak rychle nevysychá. Spíš si myslím, že je to o přístupu k rostlině. Spousta lidí chce mít jen zahradu jako z katalogu za co nejnižší cenu, práci kolem aby nejlépe oddřel někdo jiný, aby se majitelé mohli jen chlubit a kochat. K roslinám nemají vztah, nestarají se o ně a nemají je rádi. Chtějí je jen mít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 83.113 (?), 25.6.2011 17:58

Na jaře jsem zasadil thuje Cham. Lawsoniana z Baumaxu, zasadil na různá místa, k plotu i do květináčů, do dnes jsem jim věnoval vzornou péči, dnes jsem přisel definitivně na to že už nemá cenu pokračovat hynou všechy stejně jak kdyř jsou naprogramované, byla to ma amatérská chyba, nákup,sázení, péče a zalévaní a vše nanic, už od těch marketů nic nekoupím, je to ukázka amatérismu, měl jsem si to nejdříve zjistit, ale né ja už se videl o krok dopředu a ono nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika