Thuje z Obi a Baumaxu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 85.37 (?) 
4.8.2009 8:04

Spatne. Uz jsem se na to ptal nekde jinde v diskusi, zahradnici sami obcas nevi.

Thuje (v marketech vetsinou occ. 'Brabant') je jasne zelena (svetla barva), cyprisky jsou vic do modra, urcite to neni svetle zelena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
host - 230.100 (?), 12.1.2011 23:24

ze dne 12.01.2011 Thuje z Obi a Baumaxu.Asi před dvěma roky jsem zakoupil v Hornbachu 50 ks "modrözelených thují" přesněji jak uvedeno - cypřišů.Do roka jsem jich 30 ztratil.Zhnědly.Byly mi bez problémů vyměněny, se sdělením,"tohle je prvá reklamace."Rozborem půdy jsem zjistil, že jim pomohl soused. Podle zahradníků cypřišům -zejména mladým chrozí v zimě "vymrznutí". Uváděná sůl co hnojení je skutečně dobrá,- pokud se nepředávkuje.Dostal jsem také radu - kravský hnůj v granulích.Nemá chybu.Omlouvám se, nic ve zlém, já se ženou pro uschlé cypřišky brečel, ale soused do roka zemřel nikoli stářím.J.Elner

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.237 (?), 16.4.2011 0:22

zdravím :-) přesto že to do této diskuze nepatří... konec vašeho příspěvku mi něco připoměl...

měli jsme dva krásné vzrostlé stromy - Třešěn a meruňka

a sousedovi po tolika letech co tam stály najednou začali vadit...

postaral se o to aby se jim nedařilo, nalil něco do půdy a stromy do roka odešli -už neobrostly stejně tak dopadl soused... když si jel do města pro švestky na koláč, dostal infarkt... zvláštní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.74 (?), 13.9.2007 15:20
Stalo se mi to samé - rok byly v pořádku a během posledního čtvrt roku zhnědly a uschly. Domnívám se, že je to tím, že v hobbymarketech je prodávají v jutě, kdy jsou sazenice vyřezávané strojově ze země a tudíž mají ořezány všechny delší kořínky. Chvíli vydrží - a pak už to rostlina neudrží a uschne. Musím měnit 10 z koupených 15 cypřišů z OBI - ale už ne za akční cenu, ale hezky v zahradnictví.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.20 (?), 18.9.2007 19:26
Cypřišky mají v dospělosti spíš ohnuté terminály a seménka jsou v jaké si kuličce. Zerav dělá malé šištičky. No ale rozpoznání je spíše po zkušenostech a praxe. Ty z Baumaxu a Obi jsou pěstované nejspíž v Itálii a tak pokud se dají do našich podmínek těžko si zvykají. Jsou sice velké a levné, ale nejméně dva a i tři roky toho moc nenadělají. Potom se snat aklimatizují a porostou. I já se nechal takto napálit jedním Cypřišem který jsem dal do volné přírody. Už dva roky ho chodím zalévat, ale žádné divy neudělal. A do budoucna bych žádný takovýto levný rychle vyrostlý nekupoval. VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.60 (?), 18.9.2007 21:56
Stromky thůjí, ale i ostatních jehličnanů ve většině velkoobchodů pocházejí z teplejších zemí, kde rychle rostou. Díky delšímu vegetačnímu období rostou i 9-10 měsíců ročně oproti 7 u nás. Navíc díky intezivnímu hnojení stihnou do výšky 1 m dorůst již za 3 roky. Obvykle jsou řízkovány z matečnic z fóliáků, kde jsou řízky dlouhé až 25 cm a tím mají náskok oproti našim pěstitelům, k zakořeňování používají vlastní silnější stimulátory. Jejich udržení v našich podmínkách je velmi problematické. První problém nastane s nedostatkem výživy, další je poškození nevyzrálých letorostů přes zimu. Nejprve začnou zasychat uvnitř, pak se objeví sem tam suchá větvička po obvodu - to se šíří a nakonec odejde celý stromek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MKP - (27) - 38.133 (?), 14.1.2008 10:30

Podle mých zkušeností jsou balové tůje a cypřiše v OBI, Baumaxu, Bauhausu, Globusu, Hornbachu z Holandska. K nám do republiky je dováží (jestli se nepletu) 2-3 firmy, z toho jedna česká, zbytek jsou Holanďané. Z Itálie se jich zrovna moc nevozí, v NL je pro ně lepší klima - hlavně vlhčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 28.125 (?), 30.7.2009 23:10

Mam čás tújí z Baumaxu a část z Obi, všechny byli za super cenu 39 Kč a téměř 1m vysoké. Dnes po 2 letech jsou 2m a už jsem je i střihal. A starám se o ně, když mohu, tak je zaliji a 2x do roka je hnojim, hnojivem na túje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 55.96 (?), 11.10.2009 23:08

Také bych reagovala... rovněž jsem pořídila 20 thůjí - occ. brabant - za akční cenu v Baumaxu, vysazovali jsme je v dubnu, jelikož jsou to rostliny, které vyžadují kyselou půdu, přidali jsme ke každé vždy něco rašeliny promíchané s hoblinami (ze stavby), na povrch jsme navrstvili mulčovací kůru (udrží vlhkost a zabraňuje alespoň na čas zarůstání plevelem), pohnojili jsme hnojivem určeným na thůje... všechny se "chytly" bez problémů a rostly jak z vody. Je však vidět rozdíl ve vzrůstu thůjí, které jsou po celý den vystaveny slunečním paprskům, a těmi, které jsou po část dne ve stínu-ty jsou o něco "pomalejší". Jinak od jara r. 2007, kdy měly mezi 80 a 100cm vyrostly na, myslím, pěkných 185-200cm.

Dost jsem měla obavy z hryzců, které máme na pozemku, ale vypadá to, že thůje nijak neohrožují...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.10 (?), 23.12.2007 23:49

Pracoval jsem v litoměřickým OBI a když jsem viděl, jak byly tůje skladovány vzadu vedvoře na paletách, na slunci, bez zálivky několik dní (víc jak týden), tak se ani nedivím, že nevydržely!!!

Olin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika