Kombinace vibrační čerpadlo - tlakový spínač



Stránky: 1,  2   
Sa-ff-a - (4) - 154.122 (?) 
4.7.2009 0:35, zobrazeno: 16613x

Zdravim, zkusim to nejak popsat :

Resim tento problem : Jedna se mi o to abych dostal z vrtu 18 m vodu do chalupy, obcasne pousteni vody na umyti nadobi i rukou a dalsich :)

Na sprovozneni jsem pouzil vibracni ponorne cerpadlo znacky extol a jako tlakovy spinac jsem pouzil PM5/  G 230 V vyrobce italflexo (je to takovy se dvemi serizovacimi pruzinami)

Problem mam v tom, ze po zapnuti systemu se mi stalo, ze tlakovy spinac je porad sepnuty a tim padem cerpadlo porad bezi, i po natlakovani tlakoveho spinace a sestelovani pruzin to neudrzi tlak pri vypnuti baterie a cerpadlo dal bezi :(

cerpadlo jsem koupil nove a ten tlakovy spinac je sice stary asi dva - tri roky ale bezel asi tak 1 mesic

V cem muzu mit problem?

Jeste jeden dotaz, kdyz je to cerpadlo jen do max ponorne hloubky 5 m a ja ho dam do treba 15 m co to ma pak z nasledek?

Dekuji :)

cerpadlo
cerpadlo
spinac
spinac
spinac komplet
spinac komplet
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 4.7.2009 8:20

Doporučuju pořídit ještě tlakovou nádobu (i jen malou na 24 - 30 l) a tlakoměr, spínač pak znovu seřídit podle tlakoměru na 2 bary zapínací, 3 bary vypínací tlak.

Tato čerpadla mají velmi malý výkon a dovedu si snadno představit, že po zavření kohoutku čerpadlu ještě dlouho trvá, než v potrubí nastolí aktuálně nastavený vypínací tlak.

Maximální hloubka ponoru podle mě souvisí s izolací elektroinstalace čerpadla vůči pronikající vodě, tento parametr bych se snažil dodržet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jikok - (48) - 169.89 (?), 4.7.2009 9:36

predne nutno pripomenout, ze studnari zavrhuji vibracni cerpadla do vrtanych studni. Vibrace uvolnuji pisek a tak se postupne zaviraji cesty, kterymi voda proudi. To ponoreni do 5m hloubky souvisi s vytlacnou vyskou. Pri hlubsim ponoreni a poklesu hladiny vody ve studni by se mohlo stat, ze se proste ven zadna voda nedostane, protoze rozdil vzdalenosti od povrchu terenu ke hladine vody ve studni je moc velky. A od toho se take odviji i zakladni problem. Da cerpadlo dostatecny tlak na to, aby vypnul spinac? Osobne bych volil jiny druh cerpadla- treba ponorneho, ale rotacniho... stoji do 1000korun a je skoro vecne.Po upozorneni opravuji formulaci: stoji nekolik tisic korun a je skoro vecne. P.S. Opravdu jsem zadne slusne cerpadlo do 1000 na netu nenasel...jk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 4.7.2009 9:34

V čem může být problém? Pokud je tlakový spínač v pořádku tak možná čerpadlo nedokáže vytvořit potřebný tlak, protože na to není konstruované, jestli chcete tlak 3 atm a voda je hluboko 18 m, tak potřebujete čerpadlo s výtlačnou výčkou 50. A to každé čerpadlo nedokáže. Tak zkuste snížit tlak pro vypínání na tlakovém spínači.

Kdysi jsem doma taky zjistil, že mi čerpadlo ve studni jede pořád, důvodem bylo, že mlelo z posledního a nedokázalo vytvořit potřebný tlak. Jako první pomoc před opravou čerpadla jsem snížil vypínací tlak a čerpadlo ještě nějakou dobu vydrželo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 4.7.2009 10:19

Každých 10 m výšky ubere 1 bar na tlaku. 15 m znamená -1,5 bar.  Když přičtete nějaké ztráty, jde o plusmínus 2 bary. Tedy když čerpadlo dodává na výstupu 4 bary, nahoře na TSP budou už jen dva. Pak TSP musíte seřídit, aby zapínal při 1 (0,5)a vypínal při 1,5 -1,8 bar. Tlak 0,5 bar je dost málo na domovní rozvod.Z toho plyne, že výkon čerpadla je malý. Uvažuje se, že TSP je ve výši horní hrany studny. Další výškový rozdíl působí stejně.

Nedomnívám se, že výkonnější rotační čerpadlo se pořídí pod 1000 korun, jak je psáno jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Sa-ff-a - (4) - 154.122 (?), 4.7.2009 10:50

Dekuji za reakce, ano s tim, ze vibracni cerpadlo nedokaze vyvinout dostatecny tlak na vypnuti systemu jsem si myslel :(

Hledal jsem jeste nejake jine cerpadlo v hodnote okolo 2000 Kc (nechci davat za cerpadlo 5000 Kc) a nasel jsem zas vibracni znacky ruche, ma uz i ponor do 10 m (ale tedka nevim jestli je dobre se spodnim anebo s hornim sanim)

Jak tu zde psal Jiri Kokes, nenasel jsem na interneu zadne ponorne rotacni cerpadlo :((jeste musim davat pozor na rozmer vrtu, nevim presne, ale je to asi 120 - 150 mm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 4.7.2009 20:52

Horní či dolní sání si musíte zvolit podle Vašich podmínek. Co to znamená je doufám jasné, jak to funguje taky. Rozepisovat to tu nemá cenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 4.7.2009 22:17

Do 2 tisíc by se asi dala sehnat použitá Sigma Nautila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Sa-ff-a - (4) - 154.122 (?), 6.7.2009 22:22

Problem vyresen, zkusil jsem pouzit jinou hadici, nez byla ta puvodni, zrejme to stare vedeni uz bylo pospojovane a neudrzelo tlak pro vypnuti, po napojeni nove hadice vypina i zapina TSP jak ma :)

Jen jeste malinkatej dotaz, budu to cele zarizeni davat do plastu, kolik je zamrzna hloubka? Chatu mam cca v 700 m nad... (je to nejakych 50 cm?, budu muset pouzit i nejakou izolaci? 

Dekuji :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 6.7.2009 22:32

50 cm se mi zdá málo, to se dává na jižní Moravě, já jsem to dával v 420 m n. m. do hloubky 80 cm, nad trubku jsem dal 10 cm polystyrenu a i tak to v zimě před odjezdem pro jistotu ještě vypouštím.

Nejlepší asi bude poptat se po okolí, jak to mají hluboko sousedé a jestli jim to zamrzá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika