Plíseň zavařeniny



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 90.240 (?) 
10.4.2015 8:14

Tak s těma fazolkama jste mě nepotěšili, jednalo se o bílé fazole v rajské omáčce, byla moc dobře ochucená, těšila jsem se na ně, ty kupované mi moc nechutnají, no nic příště udělám jen samotnou omáčku. S tím uzeným to dělám taky tak ten vývar byl rosolovitý, dva dny po sobě zavařeno, asi přidám jen tu teplotu a čas. Já jsem spíš zastánce mražení, ale to štavnatý uzený vytažený ze sklenice je úžasný. A nemáte někdo zkušenost jaké sklenice nebo spíš víčka. Díky Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 10.4.2015 8:22

Víčka se dají použít oboje, jak Twist, tak Omnia. U Omnia se snad líp vyťuká, jestli chytla. Omnia na maso použít vždy nová. U Twist je důležité víčko nezatáhnout silně! Musí se zatáhnout jen lehce, chce to natrénovat. Samozřejmě kontrolovat stav těsnění u obou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 136.79 (?), 10.4.2015 8:27

Jak píše pan PP, maso /uzené i pečené/, fazolky, hrášek, houby - vždy zavařuji při teplotě bodu varu první den hodinu a druhý den rovněž. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 55.217 (?), 10.4.2015 8:47

   Fazolky a rajská se zavařit dají, ale měly by být aspoň trochu okyselené. V takovémm případě teplota kolem 100 st. (i trochu nižší) stačí. Ostatně okurky se vysterilují a vařit je netřeba. Není-li obsah kyselý vůbec, tak nestačí ani 100 st. Pak je třeba var opakovat púo 48 hod - kvůli vyklíčeným sporám anaerobů - nebo použít vyšší teplotu (např. v papiňáku). 
    Pozvolné vychládání pod dekou nepovažuji za rozumné. Sterilaci to nijak nepomůže, zato obsah měkne dál. Naopak po dodržení předepsané sterilační teploty je správné konzervy co nejrychleji zchladit. Totéž platí o rychlosti zahřívání - čím rychleji je sterilační teploty dosaženo, tím lépe. Proto je dobré vkládat (třeba) maso do sklenic ještě teplé a obsah zalévat horkým nálevem. Zcela nutné to není, obzvlášť máte-li rychlý ohřev, např. výkonnou indukci či elektrický hrnec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika