Plíseň zavařeniny



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 55.217 (?)
10.4.2015 8:47

   Fazolky a rajská se zavařit dají, ale měly by být aspoň trochu okyselené. V takovémm případě teplota kolem 100 st. (i trochu nižší) stačí. Ostatně okurky se vysterilují a vařit je netřeba. Není-li obsah kyselý vůbec, tak nestačí ani 100 st. Pak je třeba var opakovat púo 48 hod - kvůli vyklíčeným sporám anaerobů - nebo použít vyšší teplotu (např. v papiňáku). 
    Pozvolné vychládání pod dekou nepovažuji za rozumné. Sterilaci to nijak nepomůže, zato obsah měkne dál. Naopak po dodržení předepsané sterilační teploty je správné konzervy co nejrychleji zchladit. Totéž platí o rychlosti zahřívání - čím rychleji je sterilační teploty dosaženo, tím lépe. Proto je dobré vkládat (třeba) maso do sklenic ještě teplé a obsah zalévat horkým nálevem. Zcela nutné to není, obzvlášť máte-li rychlý ohřev, např. výkonnou indukci či elektrický hrnec.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 90.240 (?), 10.4.2015 8:14

Tak s těma fazolkama jste mě nepotěšili, jednalo se o bílé fazole v rajské omáčce, byla moc dobře ochucená, těšila jsem se na ně, ty kupované mi moc nechutnají, no nic příště udělám jen samotnou omáčku. S tím uzeným to dělám taky tak ten vývar byl rosolovitý, dva dny po sobě zavařeno, asi přidám jen tu teplotu a čas. Já jsem spíš zastánce mražení, ale to štavnatý uzený vytažený ze sklenice je úžasný. A nemáte někdo zkušenost jaké sklenice nebo spíš víčka. Díky Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 10.4.2015 8:22

Víčka se dají použít oboje, jak Twist, tak Omnia. U Omnia se snad líp vyťuká, jestli chytla. Omnia na maso použít vždy nová. U Twist je důležité víčko nezatáhnout silně! Musí se zatáhnout jen lehce, chce to natrénovat. Samozřejmě kontrolovat stav těsnění u obou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 136.79 (?), 10.4.2015 8:27

Jak píše pan PP, maso /uzené i pečené/, fazolky, hrášek, houby - vždy zavařuji při teplotě bodu varu první den hodinu a druhý den rovněž. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 55.217 (?), 10.4.2015 8:47

   Fazolky a rajská se zavařit dají, ale měly by být aspoň trochu okyselené. V takovémm případě teplota kolem 100 st. (i trochu nižší) stačí. Ostatně okurky se vysterilují a vařit je netřeba. Není-li obsah kyselý vůbec, tak nestačí ani 100 st. Pak je třeba var opakovat púo 48 hod - kvůli vyklíčeným sporám anaerobů - nebo použít vyšší teplotu (např. v papiňáku). 
    Pozvolné vychládání pod dekou nepovažuji za rozumné. Sterilaci to nijak nepomůže, zato obsah měkne dál. Naopak po dodržení předepsané sterilační teploty je správné konzervy co nejrychleji zchladit. Totéž platí o rychlosti zahřívání - čím rychleji je sterilační teploty dosaženo, tím lépe. Proto je dobré vkládat (třeba) maso do sklenic ještě teplé a obsah zalévat horkým nálevem. Zcela nutné to není, obzvlášť máte-li rychlý ohřev, např. výkonnou indukci či elektrický hrnec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika