Plíseň zavařeniny



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?) 
18.7.2014 8:51

pokud chcete spolehlivě aflatoxiny tak si kupte "burské oříšky" a hlavně neplivejte ty co mají změněnou chuť, co kdyby ty ostatní byly "neosvícené" wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 18.7.2014 8:55

Ing. Balaštík je skutečný nestor českého domácího konzervování, navíc moc příjemný člověk. Nadčasové jsou publikace o zavařování v mikrovlnné troubě. Je vynálezcem superkoncentrátu Okurkol, pomocí něhož lze během několika minut elegantně zavařit těch pár okurek, co zrovna dnes dozrálo . Mimochodem, jeho vnuk Jaroslav letos dotáhl Zlín k mistrovskému titulu v hokeji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 113.198 (?), 1.9.2014 11:41

Já zavařuji v troubě a nikdy jsem neměla problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 1.9.2014 13:03

Návod v odkaze:
Do pekáče vložím sklenice, naliji okolo vodu co se jí tam vejde a vložím do trouby rozehřáté na maximum. Pak vše nechám (měkčí druhy 15 – 20 minut) (tvrdší 25 – 30 minut). Potom se trouba vypne a sklenice se v ní nechají vychladnout. Ideálně přes noc. Výsledek je opravdu výborný.

To ve mně vůbec nevzbuzuje důvěru, Nepovažuju to za dobrý návod.
1. Maximum teploty v každé troubě je přes 200 stupňů Nejsem si jistý jak zareaguje těsnění víček při kontaktu s tak teplým vzduchem.
2. Bude-li se jednat o zavařeniny kompletně ponořené, pak to půjde. U jiných (např, klobásy) budou části v kontaktu s horkým sklem uvařeny více.
3. Při zdlouhavém vychládání nejvíc trpí vzhled, konzistence i nutriční hodnota zavařenin. V profi provozech se proto sterilované potraviny rychle zchlazují. Já to řeším aspoň tak, že sklenice vytahuji a stavím na studenou zem. Umožní to navíc zkontrolovat chycení víček a případný neúspěch rachle napravit.
4. Když si spočítám příkon trouby, dobu jejího zahřívání, dobu vlastní sterilace a počet sklenic v pekáči, přijde mi to energeticky náročnější než zavařovací hrnec, kde po dosažení sterilační teploty je již odběr prakticky nulový

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 9.4.2015 21:48

My zavařujeme jednoduše: do sklenic projetých na nejvyšší stupeň v myčce (nebo štětkou s trochou jaru a pak vypláchnutých horkou vodou) dáme ovoce, cukrovou vodu, otřeme hrdlo sklenice vlhkým hadříkem, nacvaknem víčko a sterilujeme podle druhu ovoce zhruba 20min/85°C. U marmelád jen ovoce + cukr povaříme, naléváme horké, otřeme hrdlo, zaklapneme, obrátíme dnem vzhůru. Občas se nějaká sklenice nepodaří a chytne plíseň- většinou broskve nebo merunky, ale třeba jen 1 z 50 sklenic, to se mi zdá vzhledem k nenáročnosti postupu docela  nízká daň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.240 (?), 9.4.2015 22:54

Mám taky problém se zavařováním, dělala jsem fazole v rajské omáčce, fazole uvařené téměř do měka, zavařovala jsem v malých sklenicích na 90st 30min, víčka v pořádku, do čtrnácti dnů vše zkvasilo. Potom taky uzené maso, zalila jsem troškou vývaru, zavařovala jsem v malých lahvích, víčka Omnia s červeným těsněním, utažená přes utěrku, dvakrát 80st 40min, z deseti sklenic mě šest nechytlo, tak nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 5.189 (?), 9.4.2015 23:06

My po sterilizacii obraciame hore dnom. Ako chladnu vznika podtlak a chytia. Po par minutach zabalime do deky a nechame "dorobit". Jeden by neveril, ale horuce zostanu este cele hodiny a teple do dalsieho dna. Ale teplo ich viacej neuvari az take horuce nie su.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 9.4.2015 23:48

Jak měříte ty časy a teploty?

Na maso (i když uzené) je 80°C málo

Fazole jsou asi v pořádku, pokud byly plněny zahorka, tak 90°C po dobu 30 min a pak rychlé zchlazení by mělo stačit. Chybou je, pokud dobu po kterou nastoupává teplota započítáte do doby sterilace. Tedy nastavíte na troubě 90°C a čas vypnutí 30". Dáte studené sklenice a po hodině je vyndáte z trouby. Pak se může stát, že v době vyndání z trouby mají povrch teplý na 70°C, ale v jádru jsou fazolky studené jen 55°C...angry

Plněním zahorka většinou předejdete chybě z nesprávného odhadu doby předehřevu. Taky zkrácení doby předehřevu a možnost po skončení teplotní výdrže skleničky rychleji ochladit předejdete nežádoucím barevným a chuťovým změnám (blednutí okurek ap.).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.240 (?), 10.4.2015 7:34

Zavařuji klasicky v hrnci, dobu počítám v momentě kdy mi teploměr v hrnci ukáže tu správnou teplotu. Nechávám zchladnout samovolně, myslela jsem u těch fazolí, jestli ta doba stačila, no uvidím, letos zkusím znovu a vše budu vařit a vařit a plnit horký a to by v tom byl čert... no s tím uzeným mě zaráží ty sklenice, nebo teda víčka, že nechytly, možná příště zkusím šroubovací a zavařovat nechám déle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 10.4.2015 7:50

Na fazole, luštěniny zapomeňte, potřebují autokláv. Radši si je kupte. FazolKY (lusky) v kyselém nálevu bez problémů. Maso hodinu při 100, druhý den znovu, nebo jedenkrát aspoň 1,5 hodiny při 100 malé sklenice a rychlá spotřeba (do půl roku). Do sklenice přidat kůži, nebo zalít vývarem z kostí a kůží. Po zavaření je rosol ve sklenici pevný. Když pak při kontrole ve skladu zjistíte, že rosol řídne, musí konzerva do spotřeby (nic jí není).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika